PDA

Zobacz pełną wersję : Wybór tripodu



michukrot
06-05-2011, 13:47
Witam,

Jako amator fotografii, (D90 + N18-105) poszukuję przystępnego dla biednego studenta statywu w granicach do 150zł.
Na razie patrząc na allegro myślałem o tych 2. Czy ktoś mógłby mi doradzić, na który się zdecydować?
Statyw Foto 531 FreePower
http://allegro.pl/statyw-531-foto-pro-max-153cm-min-25cm-freepower-i1589101936.html
czy
http://allegro.pl/velbon-df-60-najwiekszy-162-cm-japonska-jakosc-i1595891018.html
Velbon DF-60

Wiem, że Velbon to dobra marka, ale ten pierwszy jest podobno lepszy.
Bardzo dziękuję za wszelkie porady i opinie.

akustyk
06-05-2011, 13:54
po polsku mowi sie: statyw

michukrot
06-05-2011, 14:00
Statyw może być mono albo tri..
A tak poważnie, czy to ważne jak napisałem?
Mógłbyś mi pomóc?

Antonioo
06-05-2011, 14:48
Mnie to zestawienie też trochę razi...takie mieszanie obcych słówek z polsim akcentowaniem....

np. wybór cara...(paskudnie)
wybór glassów do moich windowowów (ło matko !!)
ale mniejsza z tym....

A co do pytaniam to obejrzał bym oba najpierw i porównał....choć nie powiem,....bardziej do mnie przemawia pierwszy.

michukrot
06-05-2011, 14:56
Rozumiem, jestem tu nowy i kierowałem się dwoma tematami niżej
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=178808 - Triopod ME-3230X8C vs MT-3232X8C
tam @costi użył słowa "tripod" i nikt go nie napomniał. Mam nadzieję, że to nie jest tak, że "nowi"
nie mają prawa używać "profesjonalnego" słownictwa? ;)
btw. "body" to też nie jest polskie słowo, czyż nie powinniśmy używać słowa "korpus" ? ;)

@Antonioo dzięki za opinie. :)

Antonioo
06-05-2011, 15:01
Rozumiem, jestem tu nowy i kierowałem się dwoma tematami niżej
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=178808 - Triopod ME-3230X8C vs MT-3232X8C
tam @costi użył słowa "tripod" i nikt go nie napomniał. Mam nadzieję, że to nie jest tak, że "nowi"
nie mają prawa używać "profesjonalnego" słownictwa? ;)
btw. "body" to też nie jest polskie słowo, czyż nie powinniśmy używać słowa "korpus" ? ;)

@Antonioo dzięki za opinie. :)

Triopo, to nazwa firmy....I ten wyraz tam dość często pada....;)

michukrot
30-05-2011, 15:38
przepraszam w takim razie, obiecuję poprawę :D ;)

Długi
30-05-2011, 17:34
Velbon owszem marka ale ja d90 z 18-105 bym na tym nie postawił. Tym bardziej na tym pierwszym. Na obrazku, to może i to jakoś wygląda ale nie wierzę ani w udźwig, ani w stabilność. Moim zdaniem szybko będziesz żałował zakupu obojętnie co wybierzesz. Niestety ale coś sensownego do Twojego zestawu to uważam, że trzeba liczyć w granicach trzystu paru złotych. Np. http://fotozakupy.pl/statyw/velbon-sherpa-600r-pokrowiec,6961s oglądałem długo ten statyw i naprawdę jest solidny i funkcjonalny.
Inne możliwości, to coś z Benro: http://fotozakupy.pl/statyw/benro-a-250-ex-bh-0-ph-08-pokrowiec,10014s albo http://fotozakupy.pl/statyw/benro-a-300-ex-bh-1-ph-08-pokrowiec,10015s
Wiem, że jak się ma 150zł, to ponad 300 jest kwotą zbyt dużą ale mówię Ci lepiej zaczekaj i od razu kup coś lepszego, bo bardzo szybko stwierdzisz, że wyrzuciłeś 150zł i ten statyw absolutnie nie spełnia Twoich podstawowych wymagań.
Osobiście polecam tego Velbona, którego podałem, jest dobry jakościowo, stabilny, w miarę wysoki i sprawdzi się w różnych dziedzinach. To jest naprawdę bardzo dobry stosunek jakości do ceny i możliwości.
Jeszcze jedno, jak się coś rozpadnie, to możesz dokupić daną część (np. zatrzask), jak kupisz marki no name, to już tylko wyrzucisz.

michukrot
30-05-2011, 20:02
Dziękuje Długi. :)

w sumie zdecydowałem się na Velbona DF 60kilka dni temu. Przekonała mnie marka i dwa punkty podparcia. Niestety nie mogę sobie pozwolić na 150zł więcej. :(
W sumie statyw jest mi potrzebny głównie do HDR no i do zdjęć typowo nocnych. Jak na razie sprawił się dobrze, choć masz rację - nie bardzo dobrze. W 1 na 10 seriach w brackteringu na długich ekspozycjach, było minimalne przesunięcie, choć nie wpłynęły one znacząco na całość. Chcę to obejść poprzez pilot, albo samowyzwalacz. Co do pojedynczych zdjęć nocnych na razie nie mam zastrzerzeń.

Długi
30-05-2011, 21:05
No to życzę, żeby za mocno nie wiało ;-)
Kup wężyk spustowy. Zamiennik znajdziesz bez problemu za około 30zł. http://www.akcesoriafoto.com/wezyk-spustowy-do-nikon-d90-d3100-d7000-zamiennik-mcdc2-p-170.html
Firma godna polecenia, koszt niewielki, a pewność nieporuszonych zdjęć. Sam kupiłem tej firmy do d300s i jest w porządku.
Dobrze, że wybrałeś Velbona, przynajmniej jakby odpukać coś się ułamało, to możesz dokupić daną część.

adolfik9501
30-05-2011, 22:47
Proponuję: Extreme Cheapo Tripod Test (feat. Gitzo tripod) (http://www.youtube.com/watch?v=G9S9jZW3Jxc). ;) Trochę pojechane, a i konkurenci nierówni, ale wnioski słuszne.