Zobacz pełną wersję : kamerka
Kordian d70
06-05-2011, 00:30
hej wszystkim
mam taki mały problem i mam nadzieję, że ktoś cos poradzi.
szukam właśnie kamerki, takiej małej do domowego użytku, ale jest jeden warunek i zarazem podstawowe kryterium przy wyborze, musi być wodoszczelna czy wodoodporna jak kto woli, czyli wypady na basen czy kąpiel w słonej wodzie.
Pewnie wielu z Was ma kamerę w domu i na Wasze typy liczę najbardziej
W grę nie wchodzi żaden kompakt z funkcją nagrywania filmów, ma być kamera ;-)
Najlepiej na karty pamięci.
Tak więc jaka kamera i w kilku słowach dlaczego właśnie ta ;-)
Dzięki za pomoc.
j_szczygiel
06-05-2011, 00:34
GoPro + obudowa do zdjec podwodnych lub Drift Innovation HD170 / HD170 Stealth (Drifty nie sa wodoszczelne, ale odporne na niekorzystne warunki atm. - taplanie w basenie odpada ;)). Gdybys rozwazal ktoras z tych kamer, moge je blizej opisac, zwlaszcza Drifty :) Typowego Handycama wodoszczelnego w ogole nie kojarze, aczkolwiek niedawno w newsach na Fotopolis cos rzucilo mi sie w oczy - moglto jednak byc kompakt z funkcja filmowania...
Kordian d70
06-05-2011, 00:43
zapomniałem dodać, że chodzi o typowego handycam-a w cenie +/- 1000 pln ;-)
Kodak playsport
Wodoszczelna, nagrywa w 1280x720 w 60fps.
Można dość tanio dokupić konwerter fisheye :)
Wodoszczelny, a wodoodporny- trochę jest różnica:D
koniecpolska
06-05-2011, 16:57
A jaka różnica kamera czy aparat z funkcją filmowania? 29min 59 sek za krótko jak na jedno ujęcie?
Polecam Panasonic'a TS3 - gniotsa nie łamiotsa - 12m zanurzenia, upadek z 2m na beton nic na nim nie robi, filmy Full HD 1920x1080 60fps, GPS, kompas ... itp
http://www.dpreview.com/products/panasonic/compacts/panasonic_dmcts3
j_szczygiel
06-05-2011, 17:31
o! To jest ten aparacik z newsu, o ktorym myslalem ;)
to się podłączę:
jak jest różnica między GoPro a tym Drift Innovation HD170??? myślałem że na rynku istnieją tylko produkty gopro, ten drugi nie jest tak popularny. hm ?
j_szczygiel
07-05-2011, 13:48
Jest jeszcze kilka kamer tego typu (tzw. POV). Drifty w odroznieniu od GoPro maja m.in:
- wbudowany wyswietlacz (podglad kadru w czasie filmowania, odtwarzanie itd)
- radiowy pilot zdalnego sterownia (z opaskami np. na reke, mocowaniem do kierownicy itp.)
- obracana o 300* grupa matrycy z obiektywem dzieki czemu mozesz wypoziomowac, obrocic obraz jak tylko masz na to ochote bez koniecznosci manewrowania sama kamera
- mozliwosc podpiecia zewn. mikrofonu (nie wiem jak u GoPro)
- i kilka innych, ktorych moge nie pamietac ;)
Dodatkowo Drift HD170 Stealth ma 24/30fps przy 1080p i 24/30/50/60fps przy 720p. Wersja HD170 ma wylacznie 30fps @ 1080p lub 720p.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.