PDA

Zobacz pełną wersję : [F1] 2011 04 - GP Turcji



adolfik9501
05-05-2011, 12:29
Witam.

Wkraczamy do Europy. Kolejnym wyścigiem jest 2011 FORMULA 1 DHL TURKISH GRAND PRIX na torze
Otodrom Istanbul Park. Będziemy się na nim ścigać po raz szósty.

Tor wygląda tak:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Diagram tak:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://sponsoring.allianz.com/static/sites/default/media/formula1/Images_2011/CircuitGraphics2011/Circuits2011_04_Turkey_72dpi.jpg)

... a z wysoka tak:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Trochę danych technicznych:

Długość toru: 5338 m
Ilość okrążeń: 58
Dystans wyścigu: 309.396 km
Pierwsze Grand Prix: 2006

Strefa DRS:

Pomiar: przed zakrętem nr 9 (patrz pierwszy obrazek).
Aktywacja: przed zakrętem nr 11.
Koniec: przed zakrętem nr 12.

Po cichu liczę na powtórkę akcji taranowania Webbera przez Wielki Palec, ze skutkiem jak w zeszłym roku ;)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pierwszy zwycięzca:

2006 - Felipe Massa (Ferrari 248 F1/Ferrari 056 2.4 V8 ) 1:28'51.082 hrs. 208.930 km/h.

Ostatni zwycięzca:

2010 - Lewis Hamilton (McLaren MP4/25A-Mercedes FO108X 2.4 V8 ) 1:28'47.620 hrs. 209.066 km/h.

Najlepszy czas Pole Position:

2010 - Mark Webber (Red Bull RB6/Renault RS27 2.4 V8 ) 1'26.295 min. 222.687 km/h.

Rekord toru (najlepszy czas w wyścigu):

2008 - Kimi Raikkonen (Ferrari F2008/Ferrari 056 2.4 V8 ) 1'26.506 min. 222.144 km/h.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wyniki zeszłorocznego wyścigu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Harmonogram (naszego czasu):

Piątek, 6 maja 2011 r.

1 trening: 09:00 - 10:30
2 trening: 13:00 - 14:30

Sobota, 7 maja 2011 r.

3 trening: 10:00 - 11:00
Kwalifikacje: 13:00

Niedziela, 8 maja 2011 r.

Wyścig: 14:00

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Oczywiście dostępny będzie Live Timing (http://www.formula1.com/live_timing/) oraz streamy do znalezienia m.in. na stronach:

http://www.sport-typ.info/

http://hqtv.com.pl/pl/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Co by tu z YT...

NvLAdQZtQrA

xYqjdYnoVH0

oraz pamiętna kolizja, gdzie zespół o skręcenie kierownicą w prawo przez Wielki Palec oskarżył Webbera:

4C7Fh7AHQwQ

Zapraszam.

ksviper
05-05-2011, 15:15
w końcu oglądnę w N-ce :)

Ruppel
05-05-2011, 15:21
N-ka tez będzie transmitować?? Mam już dosyć RTla..

ksviper
05-05-2011, 15:26
od dziś na N-ce dostępny jest Polsat HD

MadOnion
05-05-2011, 15:55
Tzn od jutra.

sinner
05-05-2011, 17:48
nie od jutra tylko od dziś

MadOnion
06-05-2011, 10:04
Faktiko zwracam honor.
Oglada ktoś trening? Czerwona flaga nie wiem dlaczego ;p

R
06-05-2011, 10:11
vet sie rozbrykal... stad flaga

adolfik9501
06-05-2011, 11:40
Wyniki pierwszej sesji treningowej:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

adolfik9501
06-05-2011, 14:37
Wyniki drugiej sesji treningowej:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

adolfik9501
07-05-2011, 11:07
Wyniki trzeciej sesji treningowej:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

elarco
07-05-2011, 11:37
No i kto wie czy HRT się zmieści w 105 procent, wychodzi na styk czy się mylę?

adolfik9501
07-05-2011, 11:58
No i kto wie czy HRT się zmieści w 105 procent, wychodzi na styk czy się mylę?

107% - i dla 3 treningu, wynosi 1:32,059... chyba ;)

elarco
07-05-2011, 14:06
ups ale gafa :) jasne że 107% :)
kurcze znowu finger z PP... nudno się robi ;)

adolfik9501
07-05-2011, 14:07
Wyniki kwalifikacji:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

D'Ambrosio zostanie przesunięty na starcie o "5" miejsc za ignorowanie żółtych flag podczas drugiej sesji treningowej.
Kobayashi właściwie się nie zakwalifikował, lecz sędziowie mogą go dopuścić do wyścigu. Zapewne wystartuje ostatni, za D'Ambrosio.
Schumacher w Q2 (lub Q1, nie pomnę) przyblokował Hamiltona - może być kara, upomnienie lub sędziowie udadzą, że niczego nie widzieli... ;)

Boryszuk
08-05-2011, 15:09
tak z głupia frant włączyłem sobie polską relację i... teraz rzozumiem czemu tak wszyscy narzekaliście na polskich komentatorów :D

Kim jest Sebastian Fetel? :mrgreen:

-Widzimy na torze Webbera. Jaka strata?
-W połowie wyścigu to nieważne, teraz mamy manewr wyprzedzania (o 9 pozycję, przyp. Boryszuk)...

adolfik9501
08-05-2011, 15:39
Wyniki wyścigu (jak zawsze nieoficjalne):


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Cieszy mnie "dobra" postawa Michaela "będę Mistrzem jak go staranuję" Schumachera :mrgreen:

Poza tym zaczyna mnie drażnić DRS. Może gdyby jeszcze ograniczono możliwość użycia tego do powiedzmy 20 razy na całym torze...