adolfik9501
05-05-2011, 12:29
Witam.
Wkraczamy do Europy. Kolejnym wyścigiem jest 2011 FORMULA 1 DHL TURKISH GRAND PRIX na torze
Otodrom Istanbul Park. Będziemy się na nim ścigać po raz szósty.
Tor wygląda tak:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
Diagram tak:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://sponsoring.allianz.com/static/sites/default/media/formula1/Images_2011/CircuitGraphics2011/Circuits2011_04_Turkey_72dpi.jpg)
... a z wysoka tak:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
Trochę danych technicznych:
Długość toru: 5338 m
Ilość okrążeń: 58
Dystans wyścigu: 309.396 km
Pierwsze Grand Prix: 2006
Strefa DRS:
Pomiar: przed zakrętem nr 9 (patrz pierwszy obrazek).
Aktywacja: przed zakrętem nr 11.
Koniec: przed zakrętem nr 12.
Po cichu liczę na powtórkę akcji taranowania Webbera przez Wielki Palec, ze skutkiem jak w zeszłym roku ;)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pierwszy zwycięzca:
2006 - Felipe Massa (Ferrari 248 F1/Ferrari 056 2.4 V8 ) 1:28'51.082 hrs. 208.930 km/h.
Ostatni zwycięzca:
2010 - Lewis Hamilton (McLaren MP4/25A-Mercedes FO108X 2.4 V8 ) 1:28'47.620 hrs. 209.066 km/h.
Najlepszy czas Pole Position:
2010 - Mark Webber (Red Bull RB6/Renault RS27 2.4 V8 ) 1'26.295 min. 222.687 km/h.
Rekord toru (najlepszy czas w wyścigu):
2008 - Kimi Raikkonen (Ferrari F2008/Ferrari 056 2.4 V8 ) 1'26.506 min. 222.144 km/h.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wyniki zeszłorocznego wyścigu:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Harmonogram (naszego czasu):
Piątek, 6 maja 2011 r.
1 trening: 09:00 - 10:30
2 trening: 13:00 - 14:30
Sobota, 7 maja 2011 r.
3 trening: 10:00 - 11:00
Kwalifikacje: 13:00
Niedziela, 8 maja 2011 r.
Wyścig: 14:00
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Oczywiście dostępny będzie Live Timing (http://www.formula1.com/live_timing/) oraz streamy do znalezienia m.in. na stronach:
http://www.sport-typ.info/
http://hqtv.com.pl/pl/
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Co by tu z YT...
NvLAdQZtQrA
xYqjdYnoVH0
oraz pamiętna kolizja, gdzie zespół o skręcenie kierownicą w prawo przez Wielki Palec oskarżył Webbera:
4C7Fh7AHQwQ
Zapraszam.
Wkraczamy do Europy. Kolejnym wyścigiem jest 2011 FORMULA 1 DHL TURKISH GRAND PRIX na torze
Otodrom Istanbul Park. Będziemy się na nim ścigać po raz szósty.
Tor wygląda tak:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
Diagram tak:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://sponsoring.allianz.com/static/sites/default/media/formula1/Images_2011/CircuitGraphics2011/Circuits2011_04_Turkey_72dpi.jpg)
... a z wysoka tak:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
Trochę danych technicznych:
Długość toru: 5338 m
Ilość okrążeń: 58
Dystans wyścigu: 309.396 km
Pierwsze Grand Prix: 2006
Strefa DRS:
Pomiar: przed zakrętem nr 9 (patrz pierwszy obrazek).
Aktywacja: przed zakrętem nr 11.
Koniec: przed zakrętem nr 12.
Po cichu liczę na powtórkę akcji taranowania Webbera przez Wielki Palec, ze skutkiem jak w zeszłym roku ;)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pierwszy zwycięzca:
2006 - Felipe Massa (Ferrari 248 F1/Ferrari 056 2.4 V8 ) 1:28'51.082 hrs. 208.930 km/h.
Ostatni zwycięzca:
2010 - Lewis Hamilton (McLaren MP4/25A-Mercedes FO108X 2.4 V8 ) 1:28'47.620 hrs. 209.066 km/h.
Najlepszy czas Pole Position:
2010 - Mark Webber (Red Bull RB6/Renault RS27 2.4 V8 ) 1'26.295 min. 222.687 km/h.
Rekord toru (najlepszy czas w wyścigu):
2008 - Kimi Raikkonen (Ferrari F2008/Ferrari 056 2.4 V8 ) 1'26.506 min. 222.144 km/h.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wyniki zeszłorocznego wyścigu:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Harmonogram (naszego czasu):
Piątek, 6 maja 2011 r.
1 trening: 09:00 - 10:30
2 trening: 13:00 - 14:30
Sobota, 7 maja 2011 r.
3 trening: 10:00 - 11:00
Kwalifikacje: 13:00
Niedziela, 8 maja 2011 r.
Wyścig: 14:00
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Oczywiście dostępny będzie Live Timing (http://www.formula1.com/live_timing/) oraz streamy do znalezienia m.in. na stronach:
http://www.sport-typ.info/
http://hqtv.com.pl/pl/
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Co by tu z YT...
NvLAdQZtQrA
xYqjdYnoVH0
oraz pamiętna kolizja, gdzie zespół o skręcenie kierownicą w prawo przez Wielki Palec oskarżył Webbera:
4C7Fh7AHQwQ
Zapraszam.