PDA

Zobacz pełną wersję : Akcja ratowania bielika



Kundzior
04-05-2011, 22:31
Zapraszam na reportaż naszego kolegi, który podczas bezkrwawych łowów uratował króla polskich ptaków

http://foto.szychowski.eu/

Postawa godna naśladowania, piękny gest w stronę przyrody, który mam nadzieje odpłaci się pięknymi fotografiami w przyszłości.

http://www.24kurier.pl/Aktualnosci/Region/Goleniow/Uratowano-tonacego-orla

aronov
04-05-2011, 22:42
Niesamowita przygoda, a zdjęcie Bielika w worku bezcenne ;)
Brawo Panowie!

Kundzior
04-05-2011, 22:52
Wzruszyłem się ta postawą, to jest dobry przykład jak dbać o naturę.

fafniak
04-05-2011, 22:59
no cholera....
gratulacje - głupio brzmi
zazdroszczę - też głupio
dobra robota - trywialnie....
brawo
zdjecia świetne

Sl@wcio
04-05-2011, 23:19
W akcji aktywniej uczestniczył MarS... na mnie spoczął "obowiązek" dokumentacji. A miałem nie brać szkła 50mm bo i niby po co ;-)

ajt
05-05-2011, 11:46
Dołączam się do gratulacji, ale przy okazji wspomnę, że bielik nie jest orłem :-)

freefly
05-05-2011, 12:08
Dołączam się do gratulacji, ale przy okazji wspomnę, że bielik nie jest orłem :-)

Ale tylko dla ornitologów i zoologów. Dla statystycznego obywatela RP jest i niech tak pozostanie. A jak ktoś będzie bardziej dociekliwy to na Wiki sobie sprawdzi.;)

Kundzior
05-05-2011, 17:35
Te zdjęcie jak Bielik schnie stojąc na betonie jest świetne, mimo troski taki dumny, groźny....

Jak by ktoś nie zdawał sobie sprawy, już poprawnie napiszę Bielik:

dł. ciała ok. 85–95 cm
rozpiętość skrzydeł: samce do 220 cm, samice do 240 cm
waga: samce 3,5–4,5 kg, samice 4–6 kg

mirtius
05-05-2011, 20:55
Mnie podoba się najbardziej to zdjęcie:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://foto.szychowski.eu/wp-content/gallery/akcja_bielik_2011/sss_9097.jpg)
po prostu rozłożyło mnie na łopatki :mrgreen:

krokus66
05-05-2011, 21:05
Cieszę się z uratowania pięknego ptaka.

Kundzior
05-05-2011, 23:22
Ja jestem z Panów fotografów dumny. Dali świadectwo szacunku dla przyrody, ich postawa jest dla mnie godna nagrody. Świadczy o czystości intencji i szacunku do swych modeli.

Bielik
06-05-2011, 00:55
jestem z Was dumny :D

grunia99
06-05-2011, 08:58
Mnie podoba się najbardziej to zdjęcie:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://foto.szychowski.eu/wp-content/gallery/akcja_bielik_2011/sss_9097.jpg)
po prostu rozłożyło mnie na łopatki :mrgreen:

Taki mały OT. Ostatnio dużo mówiło się o product placement, prezydent podpisał nawet nową ustawę. A tu proszę w lokalnej prasie, na forum dwie marki umieszczone w mocnych punktach kadru i zafoliowane godło narodowe (dobrze, że na worku nie ma loga producenta).
To już jako żart, na waszym miejscu wystąpiłbym o honorarium za reklamę.

A tak poza tym, to świetna postawa i duże gratulacje.

Seeker
06-05-2011, 09:34
Dzięki. Tylko nie ratujcie komarów w podobnych opałach ;)

Kundzior
07-05-2011, 11:42
To się topi.


Dzięki. Tylko nie ratujcie komarów w podobnych opałach ;)