PDA

Zobacz pełną wersję : Specjalista w Visual Basicu poszukiwany :)



piter123789
04-05-2011, 10:14
Witam. Jest może ktoś, kto działa w programie co w temacie?:) Muszę zrobić aplikację w VB, która będzie liczyła sumę kątów wewnętrznych wielokąta foremnego. Podstawowe algorytmy to zrobiłem, jednakże trzeba to trochę rozbudować, a tu już moje umiejętności się kończą.:) Pomoże ktoś?;-)

Grzybu
04-05-2011, 10:29
Czy tego nie liczy się jednym wzorem??
http://pl.wikipedia.org/wiki/K%C4%85t_wewn%C4%99trzny

piter123789
04-05-2011, 10:33
Liczy liczy i to już właśnie mam zrobione. Teraz muszę zrobić coś takiego, że gdy do okienka "podaj ilość kątów wielokąta" wpiszę np. 5, to chciałbym żeby obok narysowało mi ten wielokąt.

ksviper
04-05-2011, 20:23
stwórz przykładowe gify, wrzuć je do kontrolki z obrazkami a następnie wyświetlaj te które są odpowiednie, przy większej liczbie kątów zrób koło i po problemie :)

znalazłem jeszcze to, myślę że lepsze:
http://www.coderscity.pl/ftopic19337.htm

piter123789
04-05-2011, 23:07
stwórz przykładowe gify, wrzuć je do kontrolki z obrazkami a następnie wyświetlaj te które są odpowiednie, przy większej liczbie kątów zrób koło i po problemie :)

Heh... Żeby to było takie proste. A może jest jeszcze ktoś, kto miał z tym do czynienia?

Kuba_eM
05-05-2011, 07:42
Może ten przykład będzie dla Ciebie pomocny (Delphi, ale pewnie poradzisz sobie z przeróbką na Basic'a), jak narysować wielokąt foremny: http://forum.4programmers.net/Delphi_Pascal/79600-Delphi_Canvas

piter123789
05-05-2011, 10:12
Na razie to czarna magia to co podałeś.:) W VB to ogarniam tylko to co opisałem i nic bardzo poza tym.;)

EDIT:
Na razie mam coś takiego:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/94/fotoyml.jpg/)

W miejscu tego zielonego trójkąta chciałbym aby pojawiały się te wielokąty.

ksviper
05-05-2011, 10:25
a ten przykład, który podałem w linku nie działa?

piter123789
05-05-2011, 12:20
Aaa sorki, gdzieś to przeoczyłem.:) Przyda się przyda bo o to chodziło.:) Dzięki.

ksviper
05-05-2011, 15:15
powodzenia :)

piter123789
05-05-2011, 15:24
Przyda się.:)