amidar
03-05-2011, 14:01
Witam.
Ostatnio próbowałem zrobić zdjęcia IR Nikonem D7000 i nie udało mi się ustawić balansu bieli z założonym filtrem. Sprawdzałem aparata na pilocie i wygląda na to, że jest "czuły" na podczerwień Może nie tak jak mój start D70 ale jest. Na D70 ustawienie WB w tych samych warunkach zajęło mi kilka sekund. Robię coś źle, czy mogę zapomnieć i IR na D7000 ?
Przy ustawieniu WB kieruję obiektyw z założonym filtrem np. trawę i przestawiam WB na "pre". Przytrzymując klawisz WB czekam, aż zacznie migać napis "pre"i wtedy wciskam spust. Jeżeli dobrze ustawię to pojawia się napis good. Na d7000 dostaję za każdym razem "no good" przy takiej procedurze.
Ostatnio próbowałem zrobić zdjęcia IR Nikonem D7000 i nie udało mi się ustawić balansu bieli z założonym filtrem. Sprawdzałem aparata na pilocie i wygląda na to, że jest "czuły" na podczerwień Może nie tak jak mój start D70 ale jest. Na D70 ustawienie WB w tych samych warunkach zajęło mi kilka sekund. Robię coś źle, czy mogę zapomnieć i IR na D7000 ?
Przy ustawieniu WB kieruję obiektyw z założonym filtrem np. trawę i przestawiam WB na "pre". Przytrzymując klawisz WB czekam, aż zacznie migać napis "pre"i wtedy wciskam spust. Jeżeli dobrze ustawię to pojawia się napis good. Na d7000 dostaję za każdym razem "no good" przy takiej procedurze.