PDA

Zobacz pełną wersję : Zastosowanie lampy



Michaelg
01-05-2011, 22:10
Witajcie.

Otóż zastanawiam się czy mając zewnętrzną lampę i będąc na grillu na powietrzu wieczorem lub nawet nocą przy braku oświetlenie można zrobić zdjęcie na którym będzie widać ludzi i będzie ono akceptowalne? W jaki sposób można to osiągnąć? Przykładowo dyfuzor? Jaki? Odbicie jako taki nie wchodzi w gg bo nie ma od czego. Wysunięcie odłbyśnika? Strzał prosto z dyfuzorem?

pixel-x
02-05-2011, 17:05
Witajcie.

Otóż zastanawiam się czy mając zewnętrzną lampę i będąc na grillu na powietrzu wieczorem lub nawet nocą przy braku oświetlenie można zrobić zdjęcie na którym będzie widać ludzi i będzie ono akceptowalne? W jaki sposób można to osiągnąć? Przykładowo dyfuzor? Jaki? Odbicie jako taki nie wchodzi w gg bo nie ma od czego. Wysunięcie odłbyśnika? Strzał prosto z dyfuzorem?

Mając taki sprzęt jak masz w stopce zadajesz takie pytanie.Akceptowalne zdjęcie można zrobić nawet kompaktem jeżeli się potrafi nim posługiwać i zna podstawy fotografii.Co to jest według ciebie akceptowalne zdjęcie?Grupę 100 osobową nie zrobisz,ale 5-10 osób odpowiednio ustawiając z pewnością 2-3 osoby zawsze z rozsądnej odległości / zasięg lampy/.Odbijać można od wbudowanego lub własnej konstrukcji -większego odbłyśnika z bliska lub bezpośrednio lampą "po oczach" z dalszej odległości.....................

wer
02-05-2011, 23:36
W plenerze jest jeden problem, czarne tło. Wygląda to źle. Można się starać ustawić ludzi na tle krzaków, drzew. Co tworzy jakieś otoczenie. A błyskać najlepiej przez wyzwalacz radiowy. Jeśli chcemy klimat można nałożyć filtry barwne na lampę, niby światło od ogniska.

adam.dorozinski
02-05-2011, 23:50
Można spróbować tak: http://www.google.pl/search?q=dragging+the+shutter

Michaelg
03-05-2011, 15:17
A co jeśli ludzie siedzą przy stolikach na werandzie np : http://dl.dropbox.com/u/11804238/zazazazazzzz-1aa.jpg tyle że akcja w nocy.

Lampa nieco pod kątem do góry + wysunięty odbłyśnik?

ryszkut
03-05-2011, 16:14
zrób stałką. f1,8 iso6400 i bedzie ok. a lampą na wprost i 1/10, ew walnąć od ściany.

pixel-x
04-05-2011, 17:48
A co jeśli ludzie siedzą przy stolikach na werandzie np : http://dl.dropbox.com/u/11804238/zazazazazzzz-1aa.jpg tyle że akcja w nocy.

Lampa nieco pod kątem do góry + wysunięty odbłyśnik?

Zamiast teoretycznie zgłębiać problem podepnij lampę i rób zdjęcia /kombinuj z ustawieniami aż do zadowalającego efektu/. Nie będzie to chyba sytuacja gdzie masz tylko jeden "strzał" więc możesz się "bawić" do skutku.Tym sprzętem który masz można zrobić wszystko i w praktycznie w każdych warunkach a te które opisujesz /noc, krzesła, grill/ nie są jakimiś ekstremalnymi do robienia zdjęć.Kupując D300s+takie szkła chyba podstawy fotografii miałeś opanowane.Gdyby chodziło zdjęcia np podwodne to byłby istotnie problem.........................