PDA

Zobacz pełną wersję : Co Wam się podoba w naszym D70?



maroo
25-08-2004, 10:20
Skoro w wątku obok sobie narzekamy, to tutaj może napiszmy, co nam się podoba.

Mi się podoba wszystko, oprócz paru mało znaczących szczegółów. :D

Tomx
25-08-2004, 11:01
szybkość

tomek

admin
25-08-2004, 11:09
Jakosc zdjec...

jiro
25-08-2004, 11:42
jw. + kolor ;)

BartekIgnasiak
25-08-2004, 13:24
szybkosc i pomiar matrycowy....

c2h5oh
25-08-2004, 13:57
Doskonalosc wlasciwa tylko obiektom znajdujacym sie tuz poza zasiegiem reki ;-)

Bardziej namacalne cechy podam za pare tygodni :-/

Picia
25-08-2004, 14:55
Wszystko co napisali wcześniej użytkownicy i jeszcze wiele więcej
a najbardziej to .....






.... że go po prostu mam :D

pozdrowka

Kaleid
25-08-2004, 15:00
1: jakosc zdjec
2:mozliwosc wgrania wlasnych krzywych
3:brak bzdurnych ograniczen(pelna swoboda ustawiec)
4:bdb ergonomia
5: korpus (nie za maly nie za duzy nie za lekki nie za ciezki)
6:szybki dostep do wszystkuch potrzebnych mi funkcji
7: bezprzewodowe sterowanie lampami
8:bardzo duza konfigurowalnosc
9:porzadny 1% spot
10: CW o zmiennej srednicy krazka czulosci
11: siatka na matowce

ddMON
25-08-2004, 16:55
A ja jestem najbardziej zadowolony z siebie, że postanowiłem go kupić.
Jest Super i już :wink:
POzdro!

edos
26-08-2004, 11:49
przejżyste menu i funkcjonarny duża ilość opcji

sprocket
13-08-2006, 19:23
Odswiezylem by pokazac jak to sie nam gusta zmieniaja bo teraz kroluje D80 ale zapytam kto ma dalej D70 i jest zadowolony?

Jakubas
13-08-2006, 20:01
za wszystko, co powyzej, plus:
- za klapke od CF-a, ktora sie bawie, jak nie mam co robic,
- za to, ze wyglada tak samo dobrze z monstrualnym tele, jak z filigranowa 50-tka
- za to, ze mozna go obsluzyc jedna reka z zamknietymi oczami
- za to, jak dobrze lezy w dloni
- za zdjecia, ktore zrobil
- za zdjecia ktore zrobi

I za duzo jeszcze mniej istotnych szczegolikow ;)

Wiewioor
13-08-2006, 20:11
Za wszystko co powyżej!!!
Mam go od roku i jakoś nam się razem układa :D

moshica
13-08-2006, 23:00
Ja go kocham za to że był wymarzonym moim "maleństwem" od kilku lat 8)
Za to go uwielbiam że przejchał ze mną trochę km, był w miejscach którymi się pasjonuję i pozwolił mi zrobić niezapomniane ujęcia, tak samo będzie za 3 tygodnie !
A wady ? chyba nie ma i długo mieć nie będzie, jak dla amatora jest wciąż odkrywczy i nieodkryty jak kobieta :lol:

Pozdrawiam
Moshica

cypherdid
14-08-2006, 21:39
kocham moją d70 za to że:
- nie każe mi wynosić śmieci
- nie zmusza mnie do mycia naczyć
- nie mówi że boli ją głowa
- nie potrzebuje dwuch godzin żeby być gotową do wyjścia
- zawsze idzie za rączkę
- nie narzeka i nie zadaje pytań: "szybciej!", "daleko jeszcze?", "długo jeszcze?" etc.etc.
- w takim ciałku [body] kryje się tyle mocy
- pięknie brzmi
- pasuje i do t-shirta i do marynarki
- pokazuje mi czasem świat który ciężko dostrzec okiem
ach..moje d70...to piękny aparat :)

madmips
14-08-2006, 22:03
ja go kocham za to, że:
- nie krzyczy na mnie
- nie zmusza do zmywania, prania, itp...
- głównie za to, że nie jest stronniczy i jest ateistą ;)

Tak na poważnie, to przede wszystkim za to jak wygląda i jak leży w dłoni,
za intuicyjność i jakość zdjęć, za to, że jedynym ograniczeniem jest mój umysł...

pyetya
14-08-2006, 22:24
za NEFy znośniej wielkości (karty + obróbka)
za szybkość
za ergonomię
za długi czas pracy na jednym akku

8)

rafau
14-08-2006, 22:46
no to mieszacie w głowach tych którzy chcieliby zakupić D80 :) w dodatku w cenie ok. 4 kpln za body -> D70s kit/torba 3333 pln 8)

jurgen
14-08-2006, 22:47
ostrość :D

till
15-08-2006, 00:17
Nigdy mnie nie zawiodl.

krzysio
15-08-2006, 00:25
wszystko, i nie zmienie go na d80 co najwyzje kupie d200 by sam nie byl w torbie
poprostu go kocham i on mnie chyba tez

gALL
15-08-2006, 09:51
To wsadze w kij w mrowisko.
Nie lubie D70 za:
1. ergonomia,
2. ergonomia,
3. ergonomia.

Jest pokiwana i tyle, kto wczesniej robi F3, FE2, F80 to zanim sie polapie w tej puszce to szlag go predzej trafi. Kretynskiej umieszczeni DOF'a, bardziej po Canonowsku niz jak to zawsze mial Nikon.
Dorzucajac do tego kijowy wizjer ze swiatelkiem na koncu to wystarczy aby ten aparat sprzedac po roku uzywania.

Jakubas
15-08-2006, 10:01
Malkontenotw do watku o D80 prosze ;) A serio, to nie kazdy mial okazje robic wymienionymi przez Ciebie puszkami. To chyba kwestia przyzwyczajenia, bo ja np ergonomie bardzo sobie chwale, ale moje wczesniejsze aparaty to Praktica i Canon AE-1.

PS. DOF = ?

Bajupolska
15-08-2006, 10:02
"gALL" piszesz nie na temat !!! Przeczytaj temat postu :)

bobo
15-08-2006, 13:48
Witam fanow d 70. Wlasnie sie wybieram w podroz "poslubna" z nikonkiem. mam zamiar dac mu popalic. czy sie polubimy? na razie wszystko wskazuje ze tak.zalet ma duzo ale musze wylapac tez mankamenty. Czuwaj!

Jakubas
15-08-2006, 15:40
Tak mnie nagla olsnilo - DOF to Depth Of Field? Jesli tak, to nie narzekam na jego rozmieszczenie - da sie go uzyc trzymajac aparat jedna reka, wiec to raczej dobrze. Sprawa przydatnosci tego przycisku w perspektywie wizjera to osobna kwestia, ale przeciez to watek o tym, co sie podoba, a nie o tym, co nie. A o wspanialym, wielkim i jasnym wizjerze nikt tu nie pisal. Wiec mrowki pozostaly niewzruszone na Twoj kij, gALL ;)

kwasik
16-08-2006, 14:39
field of depth

d70 jest ekstra. jeszcze dlugo nie wezme z nia rozwodu :P

Jakubas
16-08-2006, 16:49
kwasik, gALL uzyl skrotu DOF, a nie FOD :> Nie wiem z reszta jak to powinno byc, nie spotkalem sie wczesniej z tym okresleniem. Moze, kompromisowo, zostaniemy przy GO ;)

kwasik
16-08-2006, 16:57
hehe depth of focus;)

Jakubas
16-08-2006, 18:20
Tak tez wydedukowalem na poczatku, ale poprawila mnie starszyzna forumowa... Wiec naprawde lepiej zostanmy przy tym GO ;)

wlopis
16-08-2006, 19:53
gALL podpisuje : nareszcie bez cyfrówki

Proszę wyjaśnij jaki jest powód tego zapisu ? Czy jakieś złe doświadczenia, może niezadowolenie z jakości otrzymywanych zdjęć, warto napisać o tym może ktoś będzie " uratowany " przed wdepnięciem w cyfrę.
Być może był ten wątek wyjaśniony ale to wszystko "przerobić" wstecz to szkoda czasu.

mOSAd
16-08-2006, 21:55
Moje typy to:

- duża łatwość obsługi, ergonomia (m.in. z tego powodu wybrałem te markę do nauki fotografii i tak już pewnie zostanie)
- dobra wielkość i wyważenie, bardzo dobre tworzywa i wykonanie - można obsługiwać jedną ręką, nie ma obawy, że coś się oberwie, złamie, wygnie; półtora kilo obiektyw można podnieść za samo body nie bojąć się o mocowanie bagnetowe - i nadal daje się to robić jedną ręką
- gumowy zderzak za klapką od CFa - wytrzymuje długie godziny zabaw
- niezły wyświetlacz
- histogram i pokazywanie przepałów
- obklejony folią ochronna wyświetlacz, nie potrzebuje badziewnej osłonki i nadal jest super
- niska prądożerność - jak dla mnie rewelacja (zawiódł mnie tylko raz bo nie pomyślałem o tym by oszczędzać akumulator robiąc non-stop fotki przez 9 godzin)
- zapis RAW+jpeg - świetny pomysł, bo jednak selekcja zdjęć po JPEGach jest znacznie szybsza przy mojej metodyce, a JPEGi wystarczają dla niewymagających pokazów.
- data premiery - jak na tamte lata, świetny korpus, który wcale nie zestarzał się aż tak bardzo i nadal ma wielu wielbicieli.
- kontrola dioptrii - za to że w ogóle jest i nie da się jej łatwo przesunąć
- jakość zdjęć w większości warunków
- pomiar światła centralnie ważony z regulacją obszaru
- możliwość użycia pilota
- za trzymanie się w miarę możliwości (swoich) standardów (otwory, okablowanie, lampa)
- brak bzdurnych i sztucznych ograniczeń, duże możliwości i dużo różnych możliwych sposobów użytkowania (własne krzywe, tryby tematyczne, manualny, półautomaty, podnoszenie lustra, możliwe długie czasy naświetlania, manualny balans bieli, synchro lampy na druga lamelkę, brak pomiaru ale jednak da się zrobić zdjęcie z manualnymi szkłami)
- przystępna cena, dzięki której cyfrowe zdjęcia i Nikon mogły dośc szybko zaistnieć razem w naszej świadomości (czyli, że nie przegapili momentu i nie oddali całego rynku innym firmom)

Przy pisaniu zalet przyszło mi do głowy wiele wad, z powodu których ja mojego D70 wkrótce się pozbędę, ale to nie ten temat.

puch24
16-08-2006, 22:00
DOF = Depth Of Field; po polsku: głębia ostrości. Zdecydowanie!

mOSAd
16-08-2006, 22:07
DOF = Depth Of Field; po polsku: głębia ostrości. Zdecydowanie!

A dosłownie - "głębia pola/obszaru" w domyśle ostrości. Field of Depth byłoby dość komiczne w tłumaczeniu bo cóż to mogłoby być? "Pole głębokości", "pole głębii" - mogłoby może oznaczać obszar głębiny morskiej lub też w złej wymowie być "polem śmierci" :-D
Dla mnie akurat ta funkcja w D70 jest kompletnie nieużywalna ze względu na duże przyciemnienie i mały wizjer.

mihow
16-08-2006, 22:28
Dla mnie D70 jest wymarzonym aparatem.
Świetnie się nim robi zdjęcia, zabieram go praktycznie wszędzie. I ciągle go odkrywam :)

Jeśli chodzi o ergonomię - to chyba nie ma nic do zarzucenia. Jest świetny i tyle. Ma wszystko czgo potrzeba, wszystko pod ręką, budzi respekt na ulicy i zawsze można poszpanować, szczególnie jak jest założone jakieś duże szkiełko...

A moi znajomi mówią - "ale super zdjęcia, jaka ostrość i kolory" :)

Po prostu świetny :)

PS: Nawet moja przyszła żona czasem jest o nią zazdrosna - więc musi być piękna ;)

josoko
16-08-2006, 22:28
A mnie się podoba to, że jest :)

kwasik
17-08-2006, 00:16
heheh w koncu trafilsmy w depth of field :D

Jakubas
17-08-2006, 07:33
HA! ;) jak sie kiedys spotkamy, to stawiasz kolejke :P

sailor
17-08-2006, 08:27
- za zdjecia, ktore zrobil
- za zdjecia ktore zrobi


i za pare innych mniej istotnych *******

kwasik
17-08-2006, 09:19
;)

stempien
21-08-2006, 23:49
szybkosc i ergonomia !