Zobacz pełną wersję : Jak to zrobić?
leszek225
29-04-2011, 12:51
Witam, może ktoś mi podpowie jak uzyskac taki efekt na zdjeciach, chodzi konkretnie o te ,,kółeczka"
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/th_lusowo160411015pef-2.jpg
źródło (http://s36.photobucket.com/albums/e28/snakeplisken22/?action=view¤t=lusowo160411015pef.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/th_lusowo160411047pef-2.jpg
źródło (http://s36.photobucket.com/albums/e28/snakeplisken22/?action=view¤t=lusowo160411047pef.jpg)
w/g mnie koleczka te są kropelkami znajdującymi się najprawdopodobniej na pajęczynie pomiędzy aparatem a punktem ostrosci.
ponieważ ktopelki są w daleko od punktu ostrości, stanowią klasyczny bokeh, tyle, że 'pierwszoplanowy'.
Co prawda w Exifie nie ma podanej przyslony, ale najprawdopodobniej jest to jakies stare manualne szkielko ze swiatlem pewnie 1,4 lub 1,8. Na pierwszym jest zamierzona nie ostrosc, natomiast na drugim jest na zielonym listku w centrum kadru. Jak pisze cammal pewnie to jest pajeczyna choc nie koniecznie.
Motorniczy
29-04-2011, 18:42
Jest na to jeden sposob: ,kieliszek,ogorek,kieliszek,ogorek,kieliszek,ogore k,kieliszek,ogorek,kieliszek,ogorek,kieliszek,ogor ek,kieliszek,ogorek,kieliszek,ogorek,kieliszek,ogo rek,kieliszek,ogorek. :)
leszek225
30-04-2011, 23:35
dziekuje serdecznie za wyjasnienia
Look at: http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=176154
leszek225
01-05-2011, 23:06
Look at: http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=176154
Cóż, bedziemy eksperymentowac, i zobaczymy co wyjdzie, dziekuje po raz kolejny.
arachiusz
10-05-2011, 23:23
Tessar 50/2,8 i Carl Zeiss Jena DDR 50mm F2.8 daje właśnie takie efekty
fot. franek_kimo (http://www.cyberfoto.pl/blog/franek_kimo.htm)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://klysewicz.co.uk/pliki/kategorie/img6238.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://statics.photodom.com/photos/2011/05/02/2179111.jpg)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.