PDA

Zobacz pełną wersję : Jak znaleźć skradziony aparat



vixhs
28-04-2011, 04:50
Nie wiem czy juz to bylo ale wrzucam link do strony

http://www.stolencamerafinder.com/

znalazlem na jakims blogu,nie sprawdzalem ale moze komus bedzie niestety potrzebny

arttie
28-04-2011, 09:21
Wystarczy podać nr seryjny aparatu lub przeciągnąć zdjęcie z EXIFem.
http://www.stolencamerafinder.com/
Może komuś się przyda.

pukas
28-04-2011, 12:05
Działa to cos ?
http://www.stolencamerafinder.com/

Joseph79
28-04-2011, 12:16
Dodam opis żeby trochę uściślić:

Stolen Camera Finder - znajdź swój skradziony aparat fotograficzny!

Świetne i proste narzędzie działające w bardzo prosty sposób: wrzucamy jakieś zdjęcie zrobione aparatem, aplikacja wyciąga dane EXIF i przeczesuje sieć w poszukiwaniu identycznych. Jeśli złodziej wrzucił fotę twym skradzionym aparatem do sieci, te narzędzie ją znajdzie.

opis by "wykop"

Zapowiada się nieźle.

Swoja drogą Allegro powinno obowiązkowo wprowadzić podawanie numeru seryjnego dla aparatów.

stig
28-04-2011, 13:05
O kant dupy potluc. Do porownania wciaga tylko nietkniete niczym JPGi. Wypial sie nawet na JPGa wyciagnietego zywcem z NEFa. No nic -- pstryknalem pierwszego od wielu lat JPGa. Wrzucilem na te stronke, pomiedlil, pomiedlil -- efekt; "0" znalezionych zdjec z moich aparatow, a tych w sieci sa tysiace. :) Pomyslalem wiec sobie, ze skoro wypina sie zdjecia dotkniete jakims softem, to nie ma szans, zeby znalazl zdjecia przeskalowane i ponownie zapisane przez np. Shopa. Zrobilem wiec drugi eksperyment. Tego JPGa prosto z aparatu, wrzucilem na 1. swoja strone, 2. na imageshack i 3. do serwisu Picassy. Ponownie wybralem to samo zdjecie do przeszukania sieci. I znowu "0". :) Pomyslalem sobie, ze moze poszukam moich zdjec po numerze seryjnym aparatu. A gdzie tam! "0 search results".
Nigdy sie nie wglebialem w aspekty ingerencji aplikacji graficznych w dane zapisane w obrazie. Nie wiedzialem tez, czy w sytuacji, kiedy zdjecie jest zapisywane razem z EXIFem, to gina informacje o numerze seryjnym aparatu. Jaka jest wiec szansa, ze po utracie sprzetu, bedziemy mieli na dyskach jakies niczym kompletnie nietkniete JPGi, a i zlodziej zamiesci rowniez takowe surowki w sieci, i ta aplikacja je znajdzie (co po moim "eksperymencie", nawet to nie daje cienia szansy powodzenia)?

credka
28-04-2011, 14:45
Ja również miałam poważny problem ze znalezieniem jpeg na dysku :D Żadnego zdjęcia mi nie znalazło, chociaż w necie ich setki... Poza tym, kto zapisuje dla sieci plik wybierając zwykłe "zapisz" albo "zapisz jako"?

stig
28-04-2011, 15:06
Poza tym, kto zapisuje dla sieci plik wybierając zwykłe "zapisz" albo "zapisz jako"?Ja zapisuje, ale to niczego nie zmienia. I tak nie mozna znalezc takiego zdjecia za pomoca tej aplikacji.

Joseph79
28-04-2011, 17:33
Stig - to że w sieci są tysiące twoich zdjęć, nie oznacza ze są one już w bazie. To tak jak z Google, wpierw trzeba zaindeksować dana stronę - by później mieć wyniki poszukiwań.
Możesz przyspieszyć rozrastanie się bazy - instalując rozszerzenie do Chroma (informacje zbiera twoja przeglądarka i wysyła do bazy)



Wygląda na to że baza rośnie TYLKO przy użyciu pluginów do przeglądarek.

Pomysł fajny, tylko jakie jeszcze informacje zbiera plugin dla swoich celów?


Wygląda też na to że faktycznie photoshopowe "save as" wycina serial number :/

TOP67
28-04-2011, 18:36
A mi znalazł setki zdjęć zrobionych przez kogoś moim aparatem. Nawet nie wiedziałam, że mi go ktoś ukradł ;)
Chyba, że mam przebite numery ;)

wasilewk
28-04-2011, 19:59
A mi znalazł setki zdjęć zrobionych przez kogoś moim aparatem. Nawet nie wiedziałam, że mi go ktoś ukradł ;)
Chyba, że mam przebite numery ;)



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikoniarze.pl/images/icons/icon7.gif)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikoniarze.pl/images/icons/icon7.gif)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikoniarze.pl/images/icons/icon7.gif)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikoniarze.pl/images/icons/icon7.gif)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikoniarze.pl/images/icons/icon7.gif)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikoniarze.pl/images/icons/icon7.gif)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikoniarze.pl/images/icons/icon7.gif)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikoniarze.pl/images/icons/icon7.gif)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikoniarze.pl/images/icons/icon7.gif)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikoniarze.pl/images/icons/icon7.gif)

Nie denerwuj optymistów !
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikoniarze.pl/images/icons/icon12.gif)


Pzdr.

ekonet
29-04-2011, 00:03
Nie denerwuj optymistów !
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikoniarze.pl/images/icons/icon12.gif)
Wiesz, czym się różni optymista od pesymisty?

wasilewk
29-04-2011, 18:17
Wiesz, czym się różni optymista od pesymisty?

Nie, mów !

ekonet
29-04-2011, 18:38
Wiesz, czym się różni optymista od pesymisty?


Nie, mów!
Optymista jest źle poinformowany.
;)

ASAHI
29-04-2011, 20:08
Albo wcale :-)

creep
29-04-2011, 22:39
Optymista jest źle poinformowany.
;)

Kontynuując off-topa: Ja znałem wersję, że optymista wierzy, że świat stoi przed nim otworem, a pesymista wie co to za otwór ;)

MrGzimski
14-12-2013, 22:40
Witam serdecznie,

ta stronka stolencamerafinder to chyba nie do konca dobrze szuka, dziś skradziono mi z mieszkania nikona D90 o nr ser 7009507 z obiektywem Nikkor 18-105mm o nr ser 38032939, wrzuciłem fotke na ta stronke i co ? znalazło mi robione nim zdjęcia z kwietnia 2012 a co najlepsze nie aparatem d90 a d3100... Więc chyba o dupe rozbic to jest...

Gdyby ktos mial jakies informacje na temat takiego zestawu o takich nr seryjnych będę bardzo wdzięczny. Mój nr tel 790-689-074

TOP67
14-12-2013, 22:48
Numery seryjne różnych modeli mogą się powtarzać. Też tak kiedyś miałem.
Na tej stronce szuka się raczej w przypadku kupna z niepewnego źródła. Można też zgłosić swój aparat jako skradziony.
Jeśli ktoś wrzuci fotki z ukradzionego aparatu, to możesz ich poszukać za jakiś czas.

Zen
14-12-2013, 23:01
Numery seryjne różnych modeli mogą się powtarzać. Też tak kiedyś miałem.
Na tej stronce szuka się raczej w przypadku kupna z niepewnego źródła. Można też zgłosić swój aparat jako skradziony.
Jeśli ktoś wrzuci fotki z ukradzionego aparatu, to możesz ich poszukać za jakiś czas.


Ja dla zabawy wrzuciłem zdjęcie z mojego byłego D90 który już prawdopodobnie nie istnieje (po wyrwaniu mocowania bagnetu został sprzedany na części). Okazuje się że zmartwychwstał...jako D800 :shock:.
A coś czułem żeby nie sprzedawać, jestem kilka koła w plecy :D