PDA

Zobacz pełną wersję : Zdjęcie a obraz



batonMR
26-04-2011, 21:02
Witam!

Moja koleżanka, przeglądając ofertę obrazów na sprzedaż, natknęła się na malowidło dokładnie przedstawiające jedno z moich zdjęć. Autorka obrazu nie kontaktowała się ze mną, nawet nie wiedziałem, że moje zdjęcie zostało przerysowane i wystawione na sprzedaż.

Dokładnie chodzi o TO ZDJĘCIE (http://www.maciejrepecki.pl/blog/wp-content/uploads/2010/11/1.jpg) i o TEN OBRAZ (http://www.decobazaar.com/produkt-lady-m-3239252.html).

Chciałbym się zapytać, czy jest to w pełni legalne? Rozumiem inspirację, czy zapożyczenie pomysłu, ale tutaj ewidentnie ktoś przemalował moje zdjęcie i chce na tym zarobić.

Pozdrawiam

Maciek

witold68
26-04-2011, 21:31
Obraz nie jest foto realistyczną kopią fotografii, malowany obraz w tym wypadku jest "dzielem" przetworzonym, wiec raczej nic nie wskurasz.......

batonMR
27-04-2011, 20:30
Dzięki witold68.
Jakieś inne sugestie?

Hubert Adamczyk
28-04-2011, 15:32
Nie działają linki.

batonMR
28-04-2011, 16:40
Z nieznanych mi powodów, oferta została usunięta. ;/ Tym samym nic już nie wskóram.
Temat do usunięcia.

marszull
28-04-2011, 17:39
sila internetu ;)
pewnei sporo ludzi klikalo, ktos sie zorientowal skad, przeczytal Twego posta i usunal oferte
a w temacie
to jednak nie jest to takie proste jak pisal witold68
bo np. agencje placa fotografowi, jesli zdjecie zostalo wykorzystane do zrobienia ilustracji (tak jest czesto w przekroju)
plus pojawia sie podpis ilustracja autor xxx na podstawie zdjecia autora yyy
zreszta kiedys byla afera z niepodpisaniiem"fotografem" i z tego co wiem gazeta zaplacila kare umowna (agencyjna)
mimo ze nie bylo to zdjecie tylko garfika na podstawie zdjecia
w czasach gdzie wszyscy na wszystkim oszczedzaja, takie zachowanie musi sugerowac ze jednak prawo stoi po stronie fotografa
musialbys tez poszukac jak bylo z plakatem i zdjeciem Obamy, wprawdzie to nie nasze prawo ale moze dac jakis poglad na sprawe
mimo ze spawy juz nie ma ;) to na przyszlosc ;)