Zobacz pełną wersję : Szukam szkła od średniego formatu - szerokiego
OD jakiegoś sredniego formatu
Ma być ostre na tyle żeby wyrobić na cyfrówce
30-35mm
i niezbyt drogie - tak wiem ze tak to tylko w erze....
ale może....
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/icon_rolleyes-1.gif
źródło (http://pentax.org.pl/images/smiles/icon_rolleyes.gif)
Sapphiron
25-04-2011, 22:14
ale po co chcesz podczepiać szkło od średniawki do cyfraka?
kwestia pola krycia
dawno temu do pentaxa zrobiłem sobie gigant lensbaby ;)
ale crop czynił zabawę bezsensowną
teraz na d700 zabawa ma sens tyle że 35mm fisheye od pentaxa 6x7 nie jest zbyt ostry
mam 45mm (piękny ostry) ale brakuje mi czegoś w stylu 30mm
bedzie ciezko..
tu masz cos do p-sixa: http://www.pentaconsix.com/wideangle1.htm
30mm to juz fisz.. moze uda Ci sie znalesc cos w okolicach 40mm
jedzie do mnie mir 45/3.5. W planach wlasnie taki hand made tilt-shift ;)
szkla do innych systemow beda na pewno drozsze
jest Zenzanon PE 30/3.5 ale to jest fisheye
40mm f/4 już jest normalne :D
No ale ceny niskie nie są ;)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.