PDA

Zobacz pełną wersję : Dla odmiany



AlleG
24-04-2011, 07:38
Witam!
To może tak dla równowagi wątku p.t "Podziękowania"

Mam Nikona D700!
Wszytkie szkła ostrzą w punkt!
Gumy się nie odklejają(!)
Af działa tak jak powinien(!!)
Jestem zadowolony z jakości obrazka(!!!)

wow.

a tak serio, ot, specyfika forum, jak cos nie działą, to się dyskutuje.
to teraz słucham komu jeszcze aparat działa :P


P.S

WESOŁYCH ŚWIĄT PANOWIE I PANIE :)!!!!

kurp
24-04-2011, 07:56
Witam. Posiadam NIKONA D50. Szlarnia N50 1/8D, N18-70AF-S, N70-300 D-ED. Wszystko hula jak trzeba, ilość zdjęć nie trafionych z ostrością praktycznie ZEROWA.
Żadnych problemów sprzętowych.
Przyłączam się do życzeń. Radosnych Świąt Wielkanocnych wszystkiego naj... .

kondziu
24-04-2011, 09:01
D200, pięć Nikkorków, Sabina, oby nigdy nie trafiły do serwisu:D

wasilewk
24-04-2011, 11:07
Tak jak autor: mam D700, kilkanaście szkieł i SB-900. Wszystko działa, jak powinno, Sabinę celowo włączyłem ostatnio na seryjne, bo myślałem, że ten wyłącznik u mnie się zaciął... Najczęściej, jak przyklejony, N24-70 z tym aparatem - trochę ważą - dzięki temu niskie czasy też da radę utrzymać... Gumy nigdy się nie odklejały... Przez nieuwagę musiałem wymienić gniazdo karty CF. Trudno, jakieś koszty muszą być - tu i tak minimalne. Życzę wszystkim użytkownikom Nikona 'takich' kłopotów ze sprzętem.

Pzdr.

rdcom
24-04-2011, 11:29
D5000 trzy Nikkorki jedna Sabinka, jedna torba, żadnych problemów sprzętowych. AF trafia bezbłędnie w punkt
zapomniałem jeszcze są pierścionki AF też działa wszystko jak należy i to są Delty żeby było ciekawiej i do tego wyczernione całe aż się wierzyć nie chce :)

thor88
24-04-2011, 11:55
to ja jestem jakimś większym wybrykiem. Mam 2xd700, wczesniej d300,d200,d70. Przerobiłem jakieś 15 szkieł Nikkora, tyle samo Sigm, mam SB900, SB800, miałem Metza 58, Sigmę i nigdy nic się nie zepsuło.
Jedyna naprawa to wymiana migawki w D700 po 150tyś (dla świętego spokoju mimo iż na Postępu mówili, że nie wykazuje opóźnień i błedów). Aaaa... ale gumy to dostaję w ramach NPS bo te się odklejają:).

Lesiu83
24-04-2011, 12:05
To i ja się wpiszę miałem D60, D90 , 18-55VR, N85 1.8 . Mam D700 , N85 1.4 , 35 1.8 , sb900 i nigdy nic się nie popsuło, nie przegrzało, nie odkleiło ...

miron1970
24-04-2011, 13:17
Hmm...
Miałem D70s, D300, D300s i mam D700 nigdy nic się nie popsuło i nie odkleiło :)
Posiadam też SB900 5 obiektywów łącznie z N 24-70 już 4 latka - wszystko śmiga i gumy nie spadają...
Wesołych świąt.

::ART::
24-04-2011, 13:37
Dobry pomysł z tym tematem, więc i ja się wypowiem.
Mam D700, D300, N85/1.8, N50/1.8, S20/1.8, SB800.
Cały sprzęt śmiga aż miło z czego jestem bardzo zadowolony.
Jedyny minus to odklejające się gumy w D700 i D300, ale inne plusy przysłaniają taki mały minus.

Sapphiron
24-04-2011, 13:50
A mnie zaczynają już nudzić takie pozbawione sensu tematy... :roll:

Pinki
24-04-2011, 13:53
Mam to co w stopce plus F50 i SB27.
Nigdy nic się nie zepsuło, raczej wyglądają jak nówki.
I jestem zadowolona z mojego sprzętu i z tego jakie robi zdjęcia.

morzon
24-04-2011, 14:00
A mnie zaczynają już nudzić takie pozbawione sensu tematy... :roll:

To po co wchodzisz? Każe Ci ktoś?

D200, S5, D700, 18-70, 10-20, 15-30, 16-85, 17-35, 8, 16, 85 1.8/1.4, 35 1.8, 50 1.8/1.4, 70-300vr, 70-200vr, sb900, sb25 - nic nigdy się nie zepsuło, nie odmówiło posłuszeństwa, działa zawsze bardzo dobrze. W D700 spuchły gumy, które serwis za darmo wymienił w ciągu 15minut.

Grand.
24-04-2011, 14:25
Mi się troszkę gumka pod kciukiem w D300 odkleja, ale przywrócę ją do porządku jutro. Co do reszty sprzętu, to nawet FM'ka mi sprawnie działa, jedyny problem z nikonem miałem w D3000, jak zalałem spust migawki i upaćkałem szmatką matówkę, ale nawet to serwis (odziwo, chociaż była to ewidentnie moja wina) zrobił mi na gwarancji, całkiem sprawnie. Potem to już były nikony uszczelniane i czasami sobie zmokły, ale nie były tak wrażliwe jak D3000, właściwie to w ogóle nie reagowały na deszczyk. Co do szkieł, 70-200vr miał pyłki w środku (Lub ubytki powłoki) od nowości, ale zorientowałem się po 12h od kupna i mi wymienili bez gadania, tak samo było wcześniej z 70-300, ale zorientowałem się zaraz po wyjściu na światło dzienne, też wymienili, reszta szkieł była zawsze OK. Na AF w D90 zawsze bedę narzekał, szybko sie pozbyłem tego body, po 3 miesiacach, no ale taki to juz model, jeden lepszy drugi gorszy. W tym momencie mogę jedynie narzekać na brak czasu i pośrednio chęci na focenie, ale nie na sprzęt.

wilk325
24-04-2011, 14:56
Czas i tu zabrać głos:)
Wszystko co mam ( w stopce się nie mieści, dlatego jest tam pusto ), za dużo by wypisywać; działa bez jakichkolwiek problemów. Nic się nie odkleiło, serwis widział jeden obiektyw ale to z mojej winy ( upadek ) - zrobiony błyskawicznie i z miłą obsługą.
Do tego napiszę najważniejszą rzecz - dlaczego Nikon:
dzięki niemu poznałem fantastycznych ludzi tu na forum, ale również w realu i do dnia dzisiejszego utrzymujemy ze sobą ścisły kontakt. Owszem sprzęt jest ważny, ale to tylko bezduszne przedmioty, za to ludzie ich używający - to pasjonaci z ( z okazji Świąt ) jajem;) i to najbardziej cenię w N.

Badol
24-04-2011, 16:05
To i ja się dopiszę :)
Puszki:
D90 - moje pierwsze cyfrowe lustro. miałem przez ponad 2 lata. Wszystko działało jak należy. Gumy zostały na miejscu, nic się nie popsuło.
D200 - przez ponad 6mieś. używani wszystko ok. Obecnie posiada go mój znajomy i działa. Gumy ma miejscu.
D300 - obecnie posiadany. Przebieg ok 50K. Wszystko działa, gumy na miejscu. Mam do niego też MB-D10, który też działa :)
Żadna z ww puszek nigdy nie odwiedziła serwisu.
Szkła:
N18-105 - zakupiony z D90 w komplecie. Przez jakiś czas jedyne szkło jakie miałem. Nic nie nie popsuło, gumy zostały tam gdzie powinny.
N60 2.8 - działa, ostrzy w punkt, nic się nie odkleja a kupiłem używkę.
N35 2.0 - działa, ostrzy w punkt, nic się nie odkleja a kupiłem używkę. Super szkło!

Dodatkowo:
Dwóch moich znajomych posiada D300s. Oba działają i nigdy nie były w serwisie.
Dwóch posiada jeszcze D50. Oba działają do tej pory! jeden był w serwisie na mapowaniu matrycy. Sprawa załatwiona w serwisie na "Podstępu" w 15min. Działa :)
No i jeszcze jeden kolega, który posiada F5 i np. N80-200 2.8, którego miałem przyjemność pożyczyć kilka razy. Też działa i nigdy nie odwiedził serwisu.

Jak widać chyba nie jest aż tak źle z firmą na "N" ;)

Wesołych!

Farien
24-04-2011, 16:15
W mojej jakże skromnej stajence znajduje się Mr Nikon D700 and Sir Nikkor 50mm 1.4G żyleta od f1.4, gumy na miejscu, tylko w Mr Nikonie na lcd mi wyskoczył jakiś martwy pixel (na szczęście jeden i prawie niewidoczny) :P, ale kto by się tym przejmował, reszta śmiga aż miło :) Wesołego jajka! ;)

KUBACZ
24-04-2011, 16:42
Co do pana od tematu podziękowania to wnioskuje że dostał od rodziców Canona i chce się dowartościować jadąc po Nikonie

D3000 - zero problemów przez rok. Teraz idzie w nowe ręce, mysle ze bedzie długo słuzył
D90 - zero problemów choć narazie dopiero miesiąc go mam. Aparat świetny.

D80 - bardzo przyjemna konstrukcja, od 5 lat czyli od nowosci bez wad.

18-55 VR - najlepszy kit w tym przedziale i kropka

wojtas0009
24-04-2011, 16:49
:D jeszcze sweet fociaszki ze sprzętem :D
ważne, że sprzęt działa i robi to czego od niego chcę- tyle z mojej strony :)

krzysiekn
24-04-2011, 17:02
u mnie też wszystko działa. i bez serwisu i bez wizyt u lekarza:mrgreen:.nawet smiena 8m też działa i nie pluje olejem.pozdrowienia dla pesymisty:-(.

P.R.P.
24-04-2011, 20:17
Poza tym, że mi też wszystko śmiga (d300s, d700 + 4 szkła i 2 lampy) to ten wątek idealnie będzie się nadawał do wklejania w aukcjach na alle..o :D :D :D "Patrzcie, wszyscy chwalą, kupujcie!" Sorry, nie mogłem się powstrzymać.. ale to tak bez żadnej złośliwości, naprawdę. ;)

ASAHI
24-04-2011, 21:07
Moje też działa :-)
Wesołych Świąt!!

niezarejestrowany
24-04-2011, 22:53
d70s od ponad 4 lat bez najmniejszych problemów, bez błedów, awarii itp
d700 od półtora roku również beż problemów, błędów, awarii.
szkła - i nikkory i sigmy trafiają tam gdzie chcę ;-)

mokrego wesołego poniedziałku :-)

nos74
25-04-2011, 00:16
Widziałem setki sprzedanych d90tek, dziesiątki d5000, d700, d3000, d3100, całe mnóstwo szkieł, do serwisu trafiły chyba 2 szt. d90, jeden to problem z obiektywem, drugi zdaje się nie włączał się, jedno czy dwa 24-70/2.8 z problemem z AF, BF/FF, to mniej niz 1%. W moim sprzęcie nigdy nic nie szwankowało (poza "genetycznymi" drobnymi wadami d90). Czerwonoczarni akurat mają się pod tym względem zdecydowanie gorzej :) WESOŁYCH ŚWIĄT :)

credka
25-04-2011, 11:08
Jak coś się dzieje ze sprzętem, to szuka się info jak temu zaradzić (m.in. na markowym forum), jak sprzęt działa, to się robi focie i nie traci czasu na pisanie o tym...
Mój sprzęt działa, kilka body nikona, kilka szkieł, odpukać, bez żadnych problemów od pierwszego zakupu kilka lat temu... czego wszystkim życzę oraz spokojnych świąt! A dziś lepiej nie wychodźcie z aparatem, bo po zalaniu może rzeczywiście przestać coś działać :D

W każdej produkcji są słabsze i lepsze konstrukcje, oraz okazy, którym coś może dolegać. Jednak jest to znakomita mniejszość przy większości działających, przy tym pozostańmy i róbmy zdjęcia tym, czym lubimy...

Devilish_Chaos
25-04-2011, 11:24
To i ja dorzuce cegielke.
D300s - najmniejszych problemow,
D60- teraz rzadko uzywany, ale j.w. nigdy nie uswiadczylem wiekszych problemow
N 50 AF-s G, N 85 1,8 - oba ostre, celne i nie daja powodow do zmartwien, czego wszystkim uzytkownikom N zycze przy okazji swiat.

dembiec
25-04-2011, 17:27
To i ja sie pochwale mialem 2 nikony, 7 nikkorow i 2 lampy. Dotychczas nic sie nie zepsuło (odpukać) oby tak dalej.

milczek77
25-04-2011, 17:34
u mnie w plecaku d700 i 6 nikorów do tego SB-900 wszystkie trafiają w punkt tylko 135/2 korekcja na +15. Njczęściej podpiętę szkło to 35 1.4 - ta ognioskowa najbardziej mi pasuje :-)

keram20
25-04-2011, 18:50
To skąd te posty o wadliwości i problemach z np. D90 ?

wasilewk
25-04-2011, 19:02
To skąd te posty o wadliwości i problemach z np. D90 ?

Stąd, że ludzie chcą swój sprzęt doprowadzić do stanu prawidłowego działania - martwią się nim, zależy im na sprawnym sprzęcie.

W odróżnieniu od innej sytuacji: dwa dni temu w supermarkecie spotkałem rodzynki w czekoladzie (ale nie firmy "Jutrzenka" tylko bez napisu na torebce) na półce z napisem: "Dzisiaj najtaniej". Postanowiłem jedną torebkę kupić do spróbowania. Okazały się tak okropne, ze nawet reklamacji nie było co wszczynać - wyrzuciłem do kosza.

Tutaj nikt nie mówi "Japoński plastik - do niczego !" (jak mówiono jeszcze w latach 60-tych). Ludzie przywiązują się do sprzętu. I nie ma pytań: "Jak wymienić Nikona na Canona lub Pentaksa lub Sony lub Fuji "itd. Każdy wierzy, że po naprawie sprzęt będzie lepszy od konkurencyjnego.

Pzdr.

keram20
25-04-2011, 20:26
Ciekawe spostrzeżenia ale nijak się mają do wadliwości sprzętu.

wasilewk
25-04-2011, 20:38
Ciekawe spostrzeżenia ale nijak się mają do wadliwości sprzętu.


Ja nie dysponuję wynikami badań: "Ile sztuk i jaki procent sprzętu poszczególnych marek ulega uszkodzeniu."

Pzdr.

sea21
26-04-2011, 00:41
A mnie zaczynają już nudzić takie pozbawione sensu tematy... :roll:
Sam się udzielasz w shoucie więc nie wiem o co masz pretensje...

Co do tematu.
Mam d700. Tłuczony na ślubach i nie tylko od ponad roku. Wszystkie gumy na miejscu:)
Nikkory ostrzą ja trzeba!
Żyć nie umierać!!! :D

Marcin_gda
26-04-2011, 00:54
Ludzie, wyluzujcie.

Autor oryginalnego wątku pewnie tu nie zajrzy.
Jakoś dziwnie przypomina mi autora, który pojawił się swego czasu na PFRC:
http://groups.google.com/group/pl.rec.foto.cyfrowa/browse_thread/thread/8dcf45754fcf41f/d439fe1f617292e5?hl=pl#d439fe1f617292e5

Jeżeli to ta sama osoba, to dość nieprzyjemny typ.

Jeżeli nie, to rzecz jasna, przepraszam :)

credka
26-04-2011, 08:30
Ja tam żałuję, że ktoś wcześniej takiego nie założył, zanim kupiłam D700 naczytałam się tych tragedii o jego (nie)działaniu, że zaczęłam myśleć o konkurencji ;) Na szczęście działa mi AF jak i cała reszta prawidłowo - popieram, żyć, nie umierać! :)

krokus66
26-04-2011, 11:54
Ja tam żałuję, że ktoś wcześniej takiego nie założył, zanim kupiłam D700 naczytałam się tych tragedii o jego (nie)działaniu, że zaczęłam myśleć o konkurencji ;) Na szczęście działa mi AF jak i cała reszta prawidłowo - popieram, żyć, nie umierać! :)

Osobiście cieszę się z założenia tego wątku. Tyle naczytałem się na tym forum o wysokiej awaryjności sprzętu, kupowany w sklepie niezły obiektyw co trzeci ostrzy prawidłowo, że już nie wiedziałem czy Pan Nikon na psy zszedł - w co nie wierzę, czy najnowszy sprzęt z niewiadomych przyczyn (złego traktowania) jest bardziej awaryjny od starego. Jeszcze trochę i wpadłbym w jakąś fobię przy zakupie.

Ponieważ piszą inni więc: F70 czeka na zmiennika, nie pamiętam parametrow ale: N 24/2,8 ; N 35/2,8 ; N 50/1,4 ; Micro N 60/2,8 ; Micro N 105/2,8 ; N 180/2,8. Było N 35-70/2,8. Wszystkie obiektywy D. Użytkuję ok. 10 lat, nigdy nie miałem najmniejszego problemu ale ze sprzętem zawsze obchodziłem się jak z nieugotowanym jajkiem.

milczek77
26-04-2011, 13:35
Ja już pisałem , co użytkuje ale uściślę szkiełka do d700 używam 35 1.4 , 50 1.4, 85 1.4, 135 2 , 24-70, 70-200 VRII.
I dodam, ze oczywiście dbam o szkiełka ale z rozsądkiem w końcu to jest do używania a nie jest to eksponat muzealny ;-) (wycieczki, wypady rowerowe itp... mróz nieraz i deszcz) i nic sie nie psuje, gumy też nie odchodzą...

Sapphiron
26-04-2011, 13:41
Sam się udzielasz w shoucie więc nie wiem o co masz pretensje...


A jakie to ma znaczenie?

pil74
26-04-2011, 15:31
Przez łapy przewinęło się D80; D90, D300s, N50/1.8, N35/1.8, N18-70, N70-300VR, N18-200VR, N12-24/4. Nigdy najmniejszych problemów nie było. Wszystko działało jak działać powinno, w żadnym body nic się nie odkleiło, nawet nie zamierzało, szkła zawsze trafiały w punkt, nie miałem nigdy problemów z BF/FF.

ekonet
26-04-2011, 15:53
Nikkory ostrzą jak trzeba!
A Sigmy? ;)

sea21
26-04-2011, 16:08
A Sigmy? ;)
12-24 to jedyna sigma z jakiej korzystam i jestem bardzo zadowolony. :mrgreen:
Rzadko ją przymykam. Przeważnie pełna dziura. Robiłem wydruk 90x60 i wyszło bardzo dobrze. Jedyny minus to jasność ale od czego ma się wysokie ISO w puszce :D

wilk325
26-04-2011, 18:08
A Sigmy? ;)

Ja tam z: 50/1.4, 70/2.8, 150/2.8 i 300-800/5.6 nie mam żadnych problemów:)

andrzejp
26-04-2011, 18:20
Czas i tu zabrać głos:)

Do tego napiszę najważniejszą rzecz - dlaczego Nikon:
dzięki niemu poznałem fantastycznych ludzi tu na forum, ale również w realu i do dnia dzisiejszego utrzymujemy ze sobą ścisły kontakt. Owszem sprzęt jest ważny, ale to tylko bezduszne przedmioty, za to ludzie ich używający - to pasjonaci z ( z okazji Świąt ) jajem;) i to najbardziej cenię w N.
Pozwolę sobie podpisać się pod Twoimi słowami, masz rację w 100%, to jest najważniejsze:))-Święte słowa.
Jeśli chodzi o sprzęt to nie narzekam, jakoś od analogów Nikona po D700 oraz ileś tam szkieł Nikona
( min. 50/1,4; 14-24/2,8;70-200/2,8, 70-300VR; 17-55/2,8; 85/1,4;18-35 no i parę kitów było )
i jakoś mi się dobrze z tymi szkłami zżyło.
oraz dwa Tamrony ( 90 i 28-75) a i jedna Tokina 28-70,-- nigdy nie miałem z nimi problemów, ot robię zdjęcia i już.

krzysiekn
26-04-2011, 19:51
no i się zrobił wątek do dup.y.wszystko wszystkim działa:sad:.

ekonet
26-04-2011, 22:19
no i się zrobił wątek do dup.y.wszystko wszystkim działa:sad:.
A tak, bo niektórzy by chcieli ciągle się gapić, jak się inni napierdzielają... ;)

pil74
26-04-2011, 22:41
no i się zrobił wątek do dup.y.wszystko wszystkim działa:sad:.

No do dupy, bo to takie nie polskie. Póki się narzeka to jest super, ale jak kto co dobrego mówi, chwali to nagle robi się tak jakoś nieswojo.......
:)

keram20
27-04-2011, 07:02
Wyciąć tylko posty na forum tym co psioczą i będzie jak dawniej.

krzysiekn
27-04-2011, 07:06
no dobra,żeby nie było,że wszystko wszystkim wszędzie działa.padły mi wczoraj dwa komplety enelopków.ból,bo muszę je ładować:(.

Horatio7
27-04-2011, 09:45
No to i ja się pochwalę
Miałem:
F601M, FM3A, FE, N50/1,4 AI-S, N28/2,8 AI-S, N105/2,5 AI-S (niesamowite szkło), chyba SB28 :) (pamięc zawodzi)
D70, D200, D300, N20-35/2,8 AFD, N28-70/2,8 AFS (dwa razy miałem), N35/2 AFD, N35/1,8 AFS, N50/1,8 AFD, N50/1,4AFD, N24-50/3,3-4,5 AFD, N70-300/4,5-5,6 AFS VR, N80-200/2,8 ED AFD, N80-210/4-5,6 AFD, N180/2,8 AF (obłędne szkło), SB600, SB800
Mam:
D700, sb-900, N50/1,4AFS, 85/1,8 AFD, 16-35/4 AFS VR, N180/2,8 AF (najblizszy zakup)
Plany:
D800
Oprócz odklejajacych się gum w D200, D300 i D700 wszystko działało i działa bezawaryjnie

krokus66
27-04-2011, 11:35
Wyciąć tylko posty na forum tym co psioczą i będzie jak dawniej.

Wyciąć wszystkie pozytywne posty o sprzęcie i jego jakości i wtedy będzie jednostronny, fałszywy obraz.

Passiv
27-04-2011, 12:51
Było: D60, N18-55 VR i N18-70
Jest: D300, T17-50, S70-300, N50f/1.8, SB900, MB-d10 z en-el4 delty

Wszystko działało, działa i oby działało dalej.

irmcher
27-04-2011, 22:28
pierwszy to był:
Kodak - jakiś nie pamiętam
dalej:
1.Sony H1 - fajny - tam poczułem co to tryb manualny
2.D80
teraz D300 kilka szkieł, S900, i wiele dodatków.
Nigdy żadnych problemów, gumy na miejscu.
Wydaje mi się, że Nikon zostanie - na zawsze.:grin:

bragjure
29-04-2011, 11:15
Miałem D70s, D300 oraz obiektywy N28-80 i N70-300, N50/1.8 ("z szybką" a wiec dość wiekową )
Aktualnie mam to co w stopce....D700 i resztę....
Poza lekko odklejającymi się gumami w D300 i D700 wszystko w porządku ... :-) ...

Lukasz Kasprzycki
01-05-2011, 16:55
Żeby było miło...

mam D700 wcześniej D80
D700 z jakimś nieoryginalnym gripem
D80 z oryginalnym gripem
D700 guma się odkleja a raczej puchnie i się odkleja w nieoryginalnym gripie nic się nie odkleja
D80 guma się odkleja w gripie (oryginalnym) guma się odkleja
mam też N24-70/2,8 guma od zmiany ogniskowej się odkleiła i została wymieniona długo w serwisie nie siedział więc tu ukłon dla serwisu :) co ciekawsze jak kupowałem to szkło do sklepu zawitał człowiek bo jemu guma z tego obiektywu się odkleiła i oddawał do naprawy przez sklep.
mam też SB800 no to jest cudo pancerne cudo, upadło z dwóch metrów na chodnik i nic się nie stało :) - pancerne :).

Cóż mam napisać, gumy jednym się odklejają a innym nie...przypadłość ludzka albo wada materiału. dziwne albo może inaczej trochę żenujące.
ale patrząc na to z perspektywy materiału jak czegoś się używa dzień w dzień przez ileś godzin i to ma to prawo się zużyć...tylko szkoda, że guma z D700 zaczęła się odklejać dosyć szybko...

piotr_u.
02-05-2011, 12:46
Przeczytałem parę postów z tamtego tematu. Zeschizowany człowiek.
Miałem i mam Canona, od niedawna mam Nikona. Canona już raczej nie kupię - i to nie dlatego, że mi parę razy coś nie działało tak jak powinno. Nikon po prostu bardziej mi się podoba. No i ten AF...