Zobacz pełną wersję : jakość zdjęć!
Wydra117
23-04-2011, 14:32
Jaką ustawić jakość zdjeć BASIC NORMAL FINE ?
Trzeba powiedzieć do aparatu: "Entliczek-pentliczek, daj mi słabej/normalnej/dobrej jakości pliczek".
Edit: A jeśli chodzi o problem jaką - zależy jak bardzo nam zależy na zdjęciach, ile mamy miejsca na karcie i hdd.
Sapphiron
23-04-2011, 14:41
A jak przeczytać instrukcję obsługi?!
Rafał_Sz
23-04-2011, 15:07
Jaką ustawić jakość zdjeć BASIC NORMAL FINE ?
Najlepiej A-HA, czyli ARTISTIC HARDCORE.
eee no Święta są trochę współczucia;)
wejdź w MENU/JAKOŚĆ ZDJĘĆ/ i tu ustaw
(to tak ogólnie bo skąd mamy wiedzieć jaki masz aparat)
Kasandra
23-04-2011, 16:10
Trzeba powiedzieć do aparatu: "Entliczek-pentliczek, daj mi słabej/normalnej/dobrej jakości pliczek".
.
Zapomniałeś o wciśnięciu monety 5złotowej do gniazdka na kartę pamięci;-)
Bez pieniążka nie zadziała.
Jaką ustawić jakość zdjeć BASIC NORMAL FINE ?
A nikt nie zauważył, że pytanie zawiera odpowiedź?
Dla opornych lub mało spostrzegawczych dokonam rozbioru zdania:
Pytanie -
Jaką ustawić jakość zdjeć
Odpowiedź -
BASIC NORMAL FINE ?
;)
ekonet - skoro to takie proste to czego nie odpowiedziałeś?:)
ekonet - skoro to takie proste to czego nie odpowiedziałeś?:)
1. Bo miś sam sobie odpowiedział. ;)
2. Poważniej - o ile się nie mylę, to te tryby się wykluczają jakby. ;)
Co prawda pytający nie popisał się formułując pytanie, ale nie trzeba być specjalnie bystrym, żeby zrozumieć o co pytał.
I wbrew pozorom nie chodziło o to jak, a jaką. Mistrz języka, tym razem nie zakumał :-))
I wbrew pozorom nie chodziło o to jak, a jaką. Mistrz języka, tym razem nie zakumał :-))
No to wyjaśnij mi, mistrzu logiki stosowanej, sens tego pytania? ;)
mateo912
23-04-2011, 17:05
Co prawda pytający nie popisał się formułując pytanie, ale nie trzeba być specjalnie bystrym, żeby zrozumieć o co pytał.
I wbrew pozorom nie chodziło o to jak, a jaką. Mistrz języka, tym razem nie zakumał :-))
Za to Ty sie popisałeś że hej :D
Eko dobrze napisał, jest pytanie "jaką[...]" i odpowiedź "basic normal fine"
No to wyjaśnij mi, mistrzu logiki stosowanej, sens tego pytania? ;)
Jaką jakość zdjęcia ustawić: Basic czy Normal czy może Fine?
A do kolegi wyżej, to jak w kawale, jak się nie wie to się nie podpowiada....
mateo912
23-04-2011, 17:42
Jaką jakość zdjęcia ustawić: Basic czy Normal czy może Fine?
To powinieneś spytać "którą"(konkretnie) a nie "jaką".
No brawo!
Jestem pod wrażeniem. Teraz to ma sens.
Co prawda pytający nie popisał się formułując pytanie, ale nie trzeba być specjalnie bystrym, żeby zrozumieć o co pytał.
I wbrew pozorom nie chodziło o to jak, a jaką. Mistrz języka, tym razem nie zakumał :-))
Napisałeś tu aż 3 posty, a twojej podpowiedzi jakoś też brak. Skoro znasz sens pytania to dlaczego nie odpowiadasz?
Niestety fatalnie się odpowiada na źle postawione pytania. Bo producent dał wybór nie bez powodu. Każde ustawienie jest dobre. Tylko każde w innym przypadku. A skąd mamy wiedzieć o co autorowi tematu chodzi, jakie zastosowanie mają mieć zrobione zdjęcia?
By mieć bardzo dobry bardzo duzy format ustaw FINE. By zmieścić jak najwięcej zdjęć ustaw BASIC. Więcej nie powiem, bo nie wiem co masz. Coolpixa z 2 Mpx matrycą czy D7000.
puchbeary
23-04-2011, 22:18
Pomijając trykanie się o znaczenia i czystość wypowiedzi - skądinąd słuszne bo ubożeje nam język przez przyzwolenie społeczne na coś podobnego - polecam jednak Fine bo nigdy nie wiesz czy Twoje zdjęcie nie stanie się obiektem dalszej obróbki. Przy dzisiejszych cenach kart argument limitowanej pojemności jest jakby pozbawiony racji bytu.
Jeśli możesz ustaw sobie RAW + JPEG FINE (w skrócie: RAW+FINE). FINE to tylko najmniejsza kompresja plików JPEG, RAW to zrzut z matrycy dający o wiele większe możliwości podczas obrobki zdjęcia na komputerze. Być może RAW nigdy Ci się nie przyda, ale za pół roku możesz dojrzeć do tematu obróbki RAWów i zobaczysz, że balans bieli, lekka korekta ekspozycji czy wyciąganie szczegółów to sprawy banalne dla obróbki RAWów niż wielogodzinne dłubanie JPEGów i walka z oraniczeniami tej techniki... Ceny kart są zbyt niskie, aby się rozdrabniać na parę zdjęć więcej w zamian za widoczną różnicę w jakości zdjęć.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.