PDA

Zobacz pełną wersję : Wyprostowanie zdjęcia fisheye



Tooomek16
23-04-2011, 12:01
Witam mam pytanie czy ktoś posiada program do prostowania zdjęć z fisha ? Falcon 8mm taki posiadam i chciałbym aby ktos wyprosotwał jedne zdjęcie, jest taka możliwość ?
Tutaj zdjęcie : http://www28.zippyshare.com/v/85634914/file.html

velaskez
23-04-2011, 12:11
Ale że jak wyprostować...zdjęcie z fisza to zdjęcie z fisza. Trzeba było o tym pomyśleć :D W PSie się da, tylko to będzie totalna masakra.

pawulon
23-04-2011, 12:15
Z normalnego zdjecia nie da się zrobić zdjęcia fishowego, ale ze zdjecia z fisha da się wyprostować do normalnego, ale to wiąże się ze stratą jakości. W psd lub lightroomie sie to zrobi.

velaskez
23-04-2011, 12:18
Głupota. Jak jej wydłużysz i wyprostujesz nogi w kierunku OZ bez robienia z niej makabrytka to nieźle. Przecież jej stopy widać właściwie od góry, a nie od przodu...
Może czornyj by coś wyczarował, ja bym siedział cały dzień i byłoby dalej do d***;) Nowe zdjęcie szybciej się zrobi.

Jourav
23-04-2011, 12:20
Z tym konkretnym zdjęciem może być problem ... Jest fajne narzędzie - http://www.imagetrendsinc.com/products/prodpage_hemi.asp, ale jeśli to ma być jednorazowa 'przygoda' to może się nieopłacać :)



Ale że jak wyprostować...zdjęcie z fisza to zdjęcie z fisza. Trzeba było o tym pomyśleć :D

Wyobraź sobie, że dziwnym zrządzeniem losu obok Ciebie przechodzi Angelina Jolie a ty masz tylko fisha ze sobą ... ;)

darkmajin
23-04-2011, 12:24
nic nowego nie dodam ale, prostować to można krajobrazy itp ludzi raczej ciężko będzie zwłaszcza że tutaj trzeba by ostro pracować nad nogami żeby cokolwiek zrobić

woytec60
23-04-2011, 12:44
Tu zobacz: http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=96421&highlight=hemi

Tooomek16
23-04-2011, 12:50
No okej dzięki za odpowiedzi. Myslałem ze bedzie łatwo tak jak z krajobrazami itp ;)
Pozdrawiam

wer
23-04-2011, 13:41
http://www.fotografuj.pl/Article/Pole_kat_widzenia_obiektywu_aparatu/id/69/page/4#content

Tu jest dobre zdjęcie poglądowe co do różnicy między fishem, a innymi obiektywami.

marszull
23-04-2011, 14:36
sprobuj fisheye hemi (plugin do psa) nie w kazdym przypadku dobrze dziala ale kiedys pamietam ze pare zdjec udalo mi sie wyprostowac (a pozniej przekadrowac)
nie mam jak sprawdzic bo korzystalem u kumpla

arek-hs
23-04-2011, 15:26
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img18.imageshack.us/img18/5109/rootapachetomcatwebapps.jpg)

wasilewk
23-04-2011, 15:32
Alle buty !

Sapphiron
23-04-2011, 15:39
rzekłbym ale potworek...

Tooomek16
23-04-2011, 17:05
hehe no to koniec z prostowaniem ;)

ekonet
23-04-2011, 17:05
Wyobraź sobie, że dziwnym zrządzeniem losu obok Ciebie przechodzi Angelina Jolie a ty masz tylko fisha ze sobą ... ;)
Obawiam się, że "fishem" jej nie zadowolisz, choćby nie wiem co. ;)

wuel
23-04-2011, 20:53
Może tak?

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img811.imageshack.us/img811/3797/33663499.jpg)

docxxx
23-04-2011, 21:27
Ja bym tego zdjecia z fisha nie prostowal. Wlasnie o o tu chodzi.

Seeker
24-04-2011, 11:56
"Wyobraź sobie, że dziwnym zrządzeniem losu obok Ciebie przechodzi Angelina Jolie"

Niech sobie przechodzi. Ma prawo.

Seeth
27-04-2011, 10:41
Prostowane w PS CS5

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img96.imageshack.us/img96/919/1smallk.jpg)

żółto-czarny
27-04-2011, 13:44
Główka jako-tako jeszcze wygląda, ale buty włożyła 2 lewe :lol: Gdybym przypadkiem kiedyś sfocił koleżankę fiszem, nie pokazałbym jej żadnej z tych wyprostowanych wersji. Ew. w celu rozweselenia jej :D

adam.dorozinski
27-04-2011, 15:46
Nigdy nie miałem okazji prostować foty z fisza, więc pomyślałem że skorzystam z nadarzającej się okazji:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img220.imageshack.us/i/fisz.jpg/)