PDA

Zobacz pełną wersję : nowa bateria



ESOX
25-01-2007, 19:08
no dopiero!!! (ale przede mną cały weekend) teraz spokojnie usiadłem nad aparacikiem - instrcja + body - usmiech na mordzie czytam i macam.

Poczytałem o ładowaniu, przeładowywaniu, maxymalnym i normalnym itp.
Mam jednak wątpliwości, jedno pytanie (nie znalazlem odpowiedzi) Czy nową baterię (ona pewnie ma z 50% naładow.) mam odrazu do body wrzucić i rozładować, czy może ją doładować i dopiero włożyć do body????
jak Wy postąpiliscie ze swoimi bateryjkami????

ESOX
25-01-2007, 19:15
ups ale gafa
sorki
jest w instrukcji.... najpierw naładować..

chyba z wrażenia już literki uciekają :-)))))

koka
25-01-2007, 22:31
ja jak sowje zakupilem rozladowalem w body ( poszlo na niej ok 200 zdjęć)

Tak samo robisz z komórką , najpierw rozładowujesz do zera , a potem dopiero pierwsze ładowanie :]

micruz
26-01-2007, 08:58
Dla akumulatora było by znacznie lepiej gdyby go najpierw rozładować a potem dopiero naładować do pełna bez żadnych przerw w trakcie.

luk009
26-01-2007, 09:03
Do pełna. Czyli okol 2h? Czy te pierwsze ładowania lepiej ładować dłuzej? W telefonie polecają ładowanie okolo 12h?

Rafał_Sz
26-01-2007, 11:40
Ładować przy każdej sposobności. I do pełna (masz diodę na ładowarce, nie patrz na czas)
Nie ma konieczności formowania nowoczesnych akumulatorów!

Pozdrawiam.

robin102
26-01-2007, 12:45
ja jak sowje zakupilem rozladowalem w body ( poszlo na niej ok 200 zdjęć)

Tak samo robisz z komórką , najpierw rozładowujesz do zera , a potem dopiero pierwsze ładowanie :]

Chlopaki nie gadajcie glllluuupot . Nowego aku nie należy rozładowywać . Należy go przed użyciem naładować na FULLLLLLL a potem normalnie używać. Najlepiej czyli najoszczędnie ładować i rozładowywać pełnymi cyklami.
Było już tyle ray na forum o akumulatorkach.

ALF
31-01-2007, 14:06
formowanie aqu to było kiedyś na starych, teraz aby pobudzić je do pracy po dłuższym okresie lenistwa, należy przyjąć, że ładujemy na maxa i rozładowujemy do końca normalnie pracując aparatem...taki cykl należy powtórzyć 3-4 razy zanim będziemy doładowywali częściowo...