Zobacz pełną wersję : Mały kompakt
Michaelg
18-04-2011, 19:21
Witam.
Rozmyślam nad małym kompakcikiem do 199 zł MAX.
Co powinien mieć? Na czym mi zależy? (w kolejności)
1.żeby działał i nie sprawiał problemów /małe rozmiary samego aparatu
2.Jakościowo zadowalające zdjęcia
3.duży 2,5 / 2,7 ekranik
4.kolor czarny- coby się nie rzucał w oko
Zastosowanie: impreza, "ukryta kamera", jakieś niespodzianki na ulicy. Chce mieć go zawsze przy sobie.
Co spośród tych:
http://allegro.pl/fuji-finepix-av100-nowy-super-aparat-czarny-i1570226815.html - ten mi najbardziej podpada na +
http://allegro.pl/aparat-samsung-es25-nowy-i1549992794.html
http://allegro.pl/aparat-samsung-es28-nowy-na-gwarancji-czarny-i1558238556.html
Nowy, Wrocław to istotne.
Któryś z tych trzech widzicie jako szanowany i znany?
Bierz Fujika i nawet się nie zastanawiaj! Za tę cenę nie będziesz miał prawa narzekać na cokolwiek w tym aparacie.
Michaelg
20-04-2011, 18:30
Sprzed nosa mi zabrał ktoś tego Fuji.
A takie coś jak BenQ C1450 ?
krzysiekn
20-04-2011, 20:28
kupiłem córce to całe benq 1450 i dwa razy reklamowałem.na enelopkach aa 2000 robił ok.15 !!!! zdjęć i koniec.baterie w lampie sb 800 działały dalej,a w benq już nie.(dwa razy wymieniałem,bo naprawa przekraczała wartość aparaciku.za trzecim razem działa ok.ale zdjęcia w pomieszczeniach to makabra.na dworze zdjęcia wychodzą nawet ok.myślę ,że lepiej fuji.
stachmuszel
20-04-2011, 20:54
Canon A490 lub A495. Jestem w szoku jakie foty robi to maleństwo.
http://www.skapiec.pl/site/cat/2/comp/880352
http://www.skapiec.pl/site/cat/2/comp/886125
http://www.optyczne.pl/9.2-Test-Test_budżetowych_kompaktów_Canon_PowerShot_A490_ –_test_aparatu.html
Tu wygrał test budżetowych kompaktów. Wszystko w granicach zakladanego budżetu czyli ok. 200 pln.
Pozdr.
Michaelg
20-04-2011, 21:01
ajt, dzięki stachumuszel. poszukam go u siebie w miescie. jakaś różnica konkretna i istotna jest między A490 a A495?
:)
stachmuszel
21-04-2011, 07:34
ajt, dzięki stachumuszel. poszukam go u siebie w miescie. jakaś różnica konkretna i istotna jest między A490 a A495?
:)
Chyba jakiś drobiazg. Dodam, że nieistotny. Canon bardzo często "odświerza" ofertę.
bralineczeka
21-04-2011, 10:28
ajt, dzięki stachumuszel. poszukam go u siebie w miescie. jakaś różnica konkretna i istotna jest między A490 a A495?
:)
Tu jest porównanie: http://www.fotopolis.pl/index.php?n=10171
Też polecam małpki Canona, dają naprawdę świetny obrazek.
firtiris
21-04-2011, 22:35
kupiłem żonie Canona a3100 i jest miodzio jak za 350 z kartą 4gb.
Sam pracuję na Canonach FF więc wiem co piszę :)
Brałbym A490/495 jak za taka kasę.
pozdrawiam
Chciałbym poznać wasze opinie na pewien temat:
Mam okazję zakupu Canona s90 za 170 funtów ( ok 800 zł.) w dużym i sprawdzony sklepie na wyspach. Aparat jest używany ale w doskonałej kondycji i sprzedawca dodaje 6 miesięcy gwarancji - nie wiem czy opłaca się brać go czy nie.
Planuję zakup Panasonica LX5 ew. Olka xz-1 ale nie odrzucam zdecydowanie innych modeli bo mam lustrzankę a potrzebuję tylko czegoś małego i poręcznego - coś co mogę zawsze zabrać ze sobą. Spróbuje go tylko użyć w Report street bo nie zawsze lustro się nadaję.
Jeśli nie potrzebne Ci filmy w HD to chyba warto wziąć bo nowy u nas za ok 1200 zł. Niestety obiektyw to nie ta sama klasa co LX5 czy XZ-1. Na szerokim to jeszcze ale na długim końcu to już ciemno.
Znalazłem jeszcze nowego s90 za 270 euro. LX5 kosztuje 380. Ciekaw jestem czy różnica jest warta tych 110 euro?? Dodam, że filmy w ogóle mnie nie interesują... im więcej czytam tym gorzej;) Panas ma jaśniejszy obiektyw i nieco szybszy AF, Canon jest b.uniwersalny, ma trochę wyższe użyteczne ISO i można go zabrać wszędzie.
Witam.
Ja również podzielam zdanie przedmówców i polecę (o zgrozo!) canona 490/495. W tej cenie nic lepszego się nie dostanie.
kupiłem go żonie i przyznam-zdjęcia robi całkiem przyzwoicie jak na sprzęt kupiony na promocji w markiecie za 199plnów.
Fujik av100 niestety przegrał w przedbiegach za błędy w oprogramowaniu i prądożerność-pomimo całego mojego szacunku do tej marki, czego przejawem jest posiadanie S5 Pro.
koniecpolska
25-05-2011, 15:42
Znalazłem jeszcze nowego s90 za 270 euro. LX5 kosztuje 380. Ciekaw jestem czy różnica jest warta tych 110 euro?? Dodam, że filmy w ogóle mnie nie interesują... im więcej czytam tym gorzej;) Panas ma jaśniejszy obiektyw i nieco szybszy AF, Canon jest b.uniwersalny, ma trochę wyższe użyteczne ISO i można go zabrać wszędzie.Jak Cię filmy nie interesują to poszukaj LX3 (kilka setek PLN tańszy od LX5), bo LX5 to to samo tylko ma "przedłużony" obiektyw i poprawione filmowanie (oba mają HD).
Canon nie ma stopki pod zewnętrzną lampkę. LX też można zabrać wszędzie...
PS
To niby* lepsze wysokie ISO w canona jest kompensowane jaśniejszym obiektywem w LX.
*) bo przy obróbce RAWa różnicy nie ma (tyczy wszystkich konkurentów tzn. XZ-1, LX3/5, EX-1 czy S90/95)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.