PDA

Zobacz pełną wersję : Mały kompakt



Michaelg
18-04-2011, 19:21
Witam.

Rozmyślam nad małym kompakcikiem do 199 zł MAX.
Co powinien mieć? Na czym mi zależy? (w kolejności)

1.żeby działał i nie sprawiał problemów /małe rozmiary samego aparatu
2.Jakościowo zadowalające zdjęcia
3.duży 2,5 / 2,7 ekranik
4.kolor czarny- coby się nie rzucał w oko

Zastosowanie: impreza, "ukryta kamera", jakieś niespodzianki na ulicy. Chce mieć go zawsze przy sobie.


Co spośród tych:

http://allegro.pl/fuji-finepix-av100-nowy-super-aparat-czarny-i1570226815.html - ten mi najbardziej podpada na +

http://allegro.pl/aparat-samsung-es25-nowy-i1549992794.html

http://allegro.pl/aparat-samsung-es28-nowy-na-gwarancji-czarny-i1558238556.html


Nowy, Wrocław to istotne.
Któryś z tych trzech widzicie jako szanowany i znany?

ocean
18-04-2011, 22:52
Bierz Fujika i nawet się nie zastanawiaj! Za tę cenę nie będziesz miał prawa narzekać na cokolwiek w tym aparacie.

Michaelg
20-04-2011, 18:30
Sprzed nosa mi zabrał ktoś tego Fuji.

A takie coś jak BenQ C1450 ?

krzysiekn
20-04-2011, 20:28
kupiłem córce to całe benq 1450 i dwa razy reklamowałem.na enelopkach aa 2000 robił ok.15 !!!! zdjęć i koniec.baterie w lampie sb 800 działały dalej,a w benq już nie.(dwa razy wymieniałem,bo naprawa przekraczała wartość aparaciku.za trzecim razem działa ok.ale zdjęcia w pomieszczeniach to makabra.na dworze zdjęcia wychodzą nawet ok.myślę ,że lepiej fuji.

stachmuszel
20-04-2011, 20:54
Canon A490 lub A495. Jestem w szoku jakie foty robi to maleństwo.

http://www.skapiec.pl/site/cat/2/comp/880352
http://www.skapiec.pl/site/cat/2/comp/886125

http://www.optyczne.pl/9.2-Test-Test_budżetowych_kompaktów_Canon_PowerShot_A490_ –_test_aparatu.html

Tu wygrał test budżetowych kompaktów. Wszystko w granicach zakladanego budżetu czyli ok. 200 pln.

Pozdr.

Michaelg
20-04-2011, 21:01
ajt, dzięki stachumuszel. poszukam go u siebie w miescie. jakaś różnica konkretna i istotna jest między A490 a A495?

:)

stachmuszel
21-04-2011, 07:34
ajt, dzięki stachumuszel. poszukam go u siebie w miescie. jakaś różnica konkretna i istotna jest między A490 a A495?
:)

Chyba jakiś drobiazg. Dodam, że nieistotny. Canon bardzo często "odświerza" ofertę.

bralineczeka
21-04-2011, 10:28
ajt, dzięki stachumuszel. poszukam go u siebie w miescie. jakaś różnica konkretna i istotna jest między A490 a A495?

:)

Tu jest porównanie: http://www.fotopolis.pl/index.php?n=10171

!AGresT
21-04-2011, 10:56
Też polecam małpki Canona, dają naprawdę świetny obrazek.

firtiris
21-04-2011, 22:35
kupiłem żonie Canona a3100 i jest miodzio jak za 350 z kartą 4gb.
Sam pracuję na Canonach FF więc wiem co piszę :)
Brałbym A490/495 jak za taka kasę.
pozdrawiam

Mcarto
11-05-2011, 22:23
Chciałbym poznać wasze opinie na pewien temat:
Mam okazję zakupu Canona s90 za 170 funtów ( ok 800 zł.) w dużym i sprawdzony sklepie na wyspach. Aparat jest używany ale w doskonałej kondycji i sprzedawca dodaje 6 miesięcy gwarancji - nie wiem czy opłaca się brać go czy nie.
Planuję zakup Panasonica LX5 ew. Olka xz-1 ale nie odrzucam zdecydowanie innych modeli bo mam lustrzankę a potrzebuję tylko czegoś małego i poręcznego - coś co mogę zawsze zabrać ze sobą. Spróbuje go tylko użyć w Report street bo nie zawsze lustro się nadaję.

ropusz
12-05-2011, 13:55
Jeśli nie potrzebne Ci filmy w HD to chyba warto wziąć bo nowy u nas za ok 1200 zł. Niestety obiektyw to nie ta sama klasa co LX5 czy XZ-1. Na szerokim to jeszcze ale na długim końcu to już ciemno.

Mcarto
14-05-2011, 20:42
Znalazłem jeszcze nowego s90 za 270 euro. LX5 kosztuje 380. Ciekaw jestem czy różnica jest warta tych 110 euro?? Dodam, że filmy w ogóle mnie nie interesują... im więcej czytam tym gorzej;) Panas ma jaśniejszy obiektyw i nieco szybszy AF, Canon jest b.uniwersalny, ma trochę wyższe użyteczne ISO i można go zabrać wszędzie.

Alonzo
21-05-2011, 21:53
Witam.
Ja również podzielam zdanie przedmówców i polecę (o zgrozo!) canona 490/495. W tej cenie nic lepszego się nie dostanie.
kupiłem go żonie i przyznam-zdjęcia robi całkiem przyzwoicie jak na sprzęt kupiony na promocji w markiecie za 199plnów.
Fujik av100 niestety przegrał w przedbiegach za błędy w oprogramowaniu i prądożerność-pomimo całego mojego szacunku do tej marki, czego przejawem jest posiadanie S5 Pro.

koniecpolska
25-05-2011, 15:42
Znalazłem jeszcze nowego s90 za 270 euro. LX5 kosztuje 380. Ciekaw jestem czy różnica jest warta tych 110 euro?? Dodam, że filmy w ogóle mnie nie interesują... im więcej czytam tym gorzej;) Panas ma jaśniejszy obiektyw i nieco szybszy AF, Canon jest b.uniwersalny, ma trochę wyższe użyteczne ISO i można go zabrać wszędzie.Jak Cię filmy nie interesują to poszukaj LX3 (kilka setek PLN tańszy od LX5), bo LX5 to to samo tylko ma "przedłużony" obiektyw i poprawione filmowanie (oba mają HD).

Canon nie ma stopki pod zewnętrzną lampkę. LX też można zabrać wszędzie...


PS
To niby* lepsze wysokie ISO w canona jest kompensowane jaśniejszym obiektywem w LX.

*) bo przy obróbce RAWa różnicy nie ma (tyczy wszystkich konkurentów tzn. XZ-1, LX3/5, EX-1 czy S90/95)