PDA

Zobacz pełną wersję : Co Was wkurza w naszym D70



ddMON
25-08-2004, 00:25
Może ten temat będzie listą życzeń, które w jakiś sposób wpłyną na poprawienie softu lub konstrukcji Naszych Pociech :D
Nie argumentujcie, że to czy tamto można mieć ale za większe pieniądze. Przecież wiem, że to czym focę za tę cenę jest Suuuperr :wink:
1. Przez wizjer widzę tylko 95%, co już nieraz doprowadziło mnie do wkurzenia z powodu sfocenia tego czego nie chciałem. A tak przy okazji: Ile wynosi punkt oczny w naszym milusińskim?
2. Beznadziejne sterowanie na podczerwieni, brak dodatkowego czujnika z tyłu lub boku aparatu.
3. Brak czasu T.
4. Czas B w pełni dostępny tylko z pilota.
5. Rozumiem, że ze skróceniem czasu wyzwalania migawki może być problem (lub po co - powód zawsze się znajdzie :wink: ) ale wydłużyć to chyba nie problem, powinny być zakresy powyżej 30'', czasem mogą się przydać.
6. Możliwość focenia jednego zdjęcia na drugim.
7. Brak możłiwości wykonywania samym aparatem zdjęć sekwencyjnych w różnych (ustawianych przez siebie) kombinacjach.
8. JUŻ NIEAKTUALNE - Możliwość wyzwalania migawki (bez pilota) z opóźnieniem, w celu wyeliminowania drgań aparatu. Naduszam - aparat się "uspakaja" i np. po 1, 2 sek robi zdjęcie -
Link został usunięty ze względu na jego niekompatybilność z nową wersją forum.
9. Bardziej "elastyczne" mocowania do paska (nie sterczące jak drut).
10. Dekiel na obiektyw z możliwością szybkiego mocowania np. do paska.
11. Brak mocowania do pilota zdalnego wyzwalania (łatwo go zgubić) no i oczywiście zbójecka cena za ten gadżet w porównaniu z (brakiem) możliwościami jakie oferuje.
12. Mocniej świecący monitor - w słońcu czasami są problemy żeby cokolwiek zobaczyć.
13. Gumowe osłonki gniazd podłączeniowych nie wyglądają tak, jakby miały wytrzymać na równi z body. Mam wrażenie, że szczególnie ta od USB szybko sie urwie.
14. Nie pamiętam, czy w kicie był dołączony jakiś soft?
15. Opcja nightshoot lub robienia zdjęć w podczerwieni też by nikomu nie zaszkodziła :shock:

Skończyło mi się pifko, to i wena mnie opuściła :cry:
Żeby nie było, to podkreślam, że mój Nikoś jest najlepszym aparatem (może nawet lepszym od Waszych) i powyższe wady w zasadniczy sposób nie wpływają na jego parametry oraz użytkowanie ale mogłyby je w dużym stopniu uprzyjemnić :D
Jeżeli możecie dokompletować moją listę, to może jeszcze coś odkryję :wink:
POzdro!

sailor
25-08-2004, 00:39
ad 6. wkoncu to cyfra .. zaden probel zrobic seryjne i zlozyc nakompie ;P
ad 8. ustaw samowyzwalacz na 2 sek. nacisnij spust migawki .. aparat sie uspokoi i po 2 sek zrobi zdjecie .. ostatnio korzystalem z tego wynalazku z powodu braku gniazda wezyka spustowego jak w f80 :(

co do reszty w duzej czesci (tej co uzywam) sie zgadzam

brakuje mi jeszcze i przeszkadza

16. podglad ustawionego iso
17. bardzo niewygodnie umieszczony przycisk podgladu GO
18. o wiele mniej wygodne pokretlo na tylnej sciance
19. obecnosc programow tematycznych - z ogromna radoscia zobaczylbym tam z powrotem wybor funkcji uzytkownika, i przeniesiony sposob robenia zdjec (pojedyncze seryjne itd)

no to chyba tyle .. bo o pomiarze ttl przy starych obiektywach to nawet nie bede wspominal.

Krasnall
25-08-2004, 01:02
A ja chciałbym nawiązać do kilku poprzednich postów Admina. Mianowicie wróciłem z Paryża z ok. 600 fotografiami. Na miejscu starałem trzymać się dokładnie pionów i poziomów, od linii w matówce. W przypadku szerokiego kątu (18 mm w Kicie) równałem pion do środka kadru. Efekt jest niestety bardzo zły - dopiero na architekturze widać krzywizny. Duża większość zdjęć jest przechylona w prawo (jak zegar) o 0.3-2 stopnie. Czy ktoś jeszcze (oprócz Admina) spotkał się z tym i wie na pewno, że jego D70 ma problemy? Czy ktoś to naprawiał? Jak się skonczyła sprawa Piotra?

ddMON
25-08-2004, 01:07
Krasnall nie rozrabiaj :D
Tutaj było:

Link został usunięty ze względu na jego niekompatybilność z nową wersją forum.
Bo nam się ważny temat rozleci :wink:
POzdro!

Krasnall
25-08-2004, 01:16
No dobra, idę na siłownie podpakować trochę ręce, albo kupię sobie wreszcie statyw ;)

A co do wad, oto one (te niewymienione):
20. Podgląd ustawionego AutoISO (pewnie mogłoby być w tym samym miejscu co normalny podgląd ISO, którego też brakuje, patrz. p. 16)
21. Brak przełącznika AF-S / AF-C.
22. Brak możliwości "zaholdowania" AF i AE locka, trzeba cały czas trzymać.
23. Lekkie niedoświetlanie - brak możliwości ustawienia stałego +0.3 lub +0.5 (no, są krzywe).
24. Wypadająca muszla oczna - już zgubiłem, nie ja jeden.
25. Dekielek, który trudno nałożyć na obiektyw z tulipanem.

maroo
25-08-2004, 06:50
22. Można w łatwy sposób haholdować :wink:

Kaleid
25-08-2004, 07:40
22. Brak możliwości "zaholdowania" AF i AE locka, trzeba cały czas trzymać.

Mozna: CF nr 15 :)

A co mnie wkurza to:

brak przelacznika AF-c/AF-s (niestety trza wchodzic do menu)
brak wartosci ISO w wizjerze
brak informacji o wybranym rodzaju pomiaru swiatla w wizjerze
umieszczenie przycisku podgladu glebi ostrosci (F80 mial o niebo lepiej)
cholernie sztywny pasek

Argi
25-08-2004, 08:16
Co mnie osbobiście wkurza w moim D70?

Że jeszcze muszę na niego tyyyle czekać, buuuuuuu :cry:

maroo
25-08-2004, 08:40
cholernie sztywny pasek
Faktycznie.
Próbowałem go używać ze 3 tygodnie i zmieniłem na pasek od starej kamery Phillipsa.
Przynajmniej sprzęt jest teraz mniej znaczny :wink:

Gamling
25-08-2004, 09:49
To ja bym dodal od siebie jeszcze dramatycznie maly i ciemny wizjer. Jak sie czlowiek popatrzy przez to a potem np przez F90X to dopiero widac roznice.

admin
25-08-2004, 10:16
Krasnall, na ta chwile odpuscilem temat krzywizn. Po prostu wciaz nie moge znalezc czasu na trzy dni bez aparatu :)

W temacie. Wszystko co mnie boli wymieniliscie wiec nie mam nic do dodania, oprocz tego ze wymienione wady rekompensuje mi jakosc zdjec. Im wiecej poznaje aparat, tym wyglada to lepiej.

BartekIgnasiak
25-08-2004, 13:27
a mnie najbardziej ze aparat jest tak bardzo narazony na zabrudzenia np. matrycy lub matowki.... ale to kazda lustrzanka pewnie tak ma.... no ale wkurzajace na maxa..

czarny
25-08-2004, 13:38
brak mozliwosci podlaczenia wezyka .. zdecydowanie

ddMON
25-08-2004, 17:56
A mi się jeszcze marzy coś takiego, jak elektronicznie sterowany "filtr połówkowy"... :D
Jeżeli można ustawiać czułość matrycy (bo przecież to elektronika), to chyba nie byłoby problemem zrobienie czegoś takiego:
1. Focę np. krajobraz.
2. Na wyświetlonym zdjęciu za pomocą wybieraka wielofunkcyjnego zaznaczam punkt początkowy naciskam enter, następnie zaznaczam punkt końcowy i enter.
3. Mam zaznaczony w ten sposób np. obszar odcinający niebo od ziemi (filtr działający w poziomie) lub np. jasną przestrzeń o ciemnej ściany budynku (filtr działający w pionie) lub dowolny fragment w środku obrazu.
4. Robie jeszcze raz zdjęcie z już "założonym" elektronicznym filtrem, kadrując na podstawie pkt. odniesienia, które przyjąłem robiąc zdjęcie próbne.
Można by też za pomocą ISO lub EV ustawiać "moc" takiego filtra.
I co, nieźle wymyśliłem co nie :shock:
POzdro!

ddMON
25-08-2004, 18:05
ad 6. wkoncu to cyfra .. zaden probel zrobic seryjne i zlozyc nakompie ;P
No tak ale problemem jest np. siedzenie przez tydzień przy kwiatku i cykanie go co godzinę. Np. o tego typu zdjęciach myślałem :wink:

ad 8. ustaw samowyzwalacz na 2 sek. nacisnij spust migawki .. aparat sie uspokoi i po 2 sek zrobi zdjecie .. :(
To przegapiłem :oops:
Ale przy okazji sterowania migawką np. tryb samowyzwalacza, to pomocniczym pokrętłem można by wybierać czas opóźnienia, bez wchodzenia do menu :twisted:
POzdro!

hesja
25-08-2004, 19:31
noooo tak chcialem wziac udzial w tej dyskusji ale :((((
wszystkie tematy wyczerpane!!!!

aaa
jeszcze wadą D70 są goście z PSTRYK.PL

kumpel dzis byl u nich i mowil im, ze jego kumpel (JA)
jest bardzo zadowolony ze swojego D70...
na to oni, ze:
no niestety, okazuje sie ze to nie jest dobry model....
ze Canony bija go na glowe...

nie jestem onanizatorem sprzetowym ale, ...
no wlos zjezyl mi sie na glowie normalnie!!!!

MUSZE GO SZYBKO SPRZEDAC!
KUPI KTOS??? albo wezmie ot tak...
nie chce takiego badziewia.. łeee


;))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))))

admin
25-08-2004, 20:11
Od X czasu mam prosta zasade. Nie wdaje sie w pyskowki. Od zawsze wiedzialem ze Canon jest lepszy i juz. Panowie z Pstryka powinni wiecej robic zdjec zamiast dykutowac. Te wszystkie techniczne pyskowki fotograficznych laikow sprowadzaja sie do pochwalenia sie lepszym opanowaniem... INSTRUKCJI OBSLUGI I PARAMETROW TECHNICZNYCH! Z fotografowaniem ma to tyle wspolnego co nic...

admin
25-08-2004, 20:12
Ps. Dawaj tego nikosia, od biedy biore... Tylko transport po Twojej stronie!!!

Anonymous
25-08-2004, 20:15
mnie najbardziej boli brak: USB2.0 full-speed ,vertical gripa oraz wywalania wężykiem. cała reszta, jak na ta klasę cenową jest OK!

hesja
25-08-2004, 20:49
po co ten wezyk!! tez tak myslalem ale wyzwalanie z czasem opoznienia 2 sek jest chyba nawet lepsze!!!

no chyba ze mowisz o wezyku z blokada do robienia nocnych fotek...
jak tak to popieram!!

kochany Adminie!! szybciej mi wlosy na glowie deba stana ;)))

admin
25-08-2004, 21:02
Hesja sie zobowiazal:
MUSZE GO SZYBKO SPRZEDAC! KUPI KTOS??? albo wezmie ot tak... nie chce takiego badziewia.. łeee

No badz konsekwentny Drogi Hesja ;)

hesja
25-08-2004, 21:16
wlasnie konsekwencja walczy u mnie z inteligencją...
mimo ze pojedynek nie jest na najwyzszym poziomie...
wygrywa...
Ty doskonale Wiesz co ;))

po zrobieniu taaaaakiej ilosci fotek tym aparatem...
nawet takich ktore przekroczyly 100 glosow na plgnioto (wybitne hihi)
jestem pewien, ze jeszcze dluuuugi czas nie beda mnie osobiscie interesowaly nowinki techniczne ;)
no chyba ze na sprzedaz....

nevton
26-08-2004, 01:53
przydala by sie blokada max. ISO przy AUTO ISO

hesja
26-08-2004, 12:17
jakos nigdy jeszcze nie uzylem auto ISO...
troche sie boje...
w zasadzie nie zmieniam z 200 ;))

edos
26-08-2004, 12:25
mnie wkurza w D70 że nie mam kaski na jego rozbudowę (obiektywy, lampa błyskowa) :oops:

Ayot
28-08-2004, 09:49
[...]
17. bardzo niewygodnie umieszczony przycisk podgladu GO
18. o wiele mniej wygodne pokretlo na tylnej sciance
19. obecnosc programow tematycznych - z ogromna radoscia zobaczylbym tam z powrotem wybor funkcji uzytkownika, i przeniesiony sposob robenia zdjec (pojedyncze seryjne itd)[...]


17. Przycisk ten jest jednym z bardziej wygodnych 'patentów'
18. O wiele mniej wygodne niż.... ?
19. Programy tematyczne to zmora amatorskich werk'ów. Taki urok! ;)

Saint
28-08-2004, 10:06
- instrukcja pozostawia bardzo wiele do zyczenia (polskie znaki i sposob tlumaczenia)
- nie do wszystkich obiektywow jst oslona przeciwsloneczna (w moim nie ma 28-11mm)

ddMON
28-08-2004, 10:18
- nie do wszystkich obiektywow jst oslona przeciwsloneczna (w moim nie ma 28-11mm)
Czyżby to jakiś nowy model? - szeroki wsteczny :wink:
Dlatego nie dołączają, bo przy 11 mm musiałbyś stosować zamiast tulipana miednicę żeby winiety nie było - i karton do tego obiektywu (kita) musiałby być wielkości co najmniej telewizora 28", nie wspomnę o torbie na sprzęt (najlepiej przyczepa dla konia) :D
POzdro!

admin
28-08-2004, 11:39
Przy okazji punktu o programach tematycznych. Sam stronie od nich ale w przypadku braku czasu na nastawy dodatkowe, wydaja sie byc interesujaca alternatywa. Nikon D70jest bardzo chwalony za sposob dostosowania owych "gotowcow". Co o nich sadzicie i czy stosujecie?

ddMON
28-08-2004, 12:28
Nie żebym chciał coś nadrobić u Naszego Admina Kochanego ale...
I ja chciałem już jakiś czas temu o tym napisać ale po wypowiedziach szanownych kolegów, że to bee... jakoś nie miałem odwagi. :oops:
Jak do tej pory w sytucjach, kiedy musiałem zrobić zdjęcie prawie natychmiast, z drobnymi wyjątkami, sprawdziły się bardzo dobrze i myślę, że do takich zastosowań nieźle spełniają swoją rolę.
To tylko takie tam przemyślenia fotografa amatora :shock:
POzdro!

Ayot
28-08-2004, 18:19
Przy okazji punktu o programach tematycznych. Sam stronie od nich ale w przypadku braku czasu na nastawy dodatkowe, wydaja sie byc interesujaca alternatywa. Nikon D70jest bardzo chwalony za sposob dostosowania owych "gotowcow". Co o nich sadzicie i czy stosujecie?

Musiałbym przeczytać/zapamiętać przebiegi tych programów. ;) Jakoś nigdy nie było mi to do niczego potrzebne...
Nie przeczę, że dla wielu użytkowników może to być znakomite ułatwienie, ale ja (z lenistwa i przyzwyczajenia) używam w 60% przypadków preselekcji przysłony. :D

BartekIgnasiak
28-08-2004, 18:21
ja stosuje temat SPORT... i sprawuje sie super..

aldus
28-10-2004, 11:59
A ja jestem okularnikiem i to do tego stopnia, że korekcja dioptryczna wizjera to dla mnie za mało. W związku z tym brakuje mi dużej muszli ocznej. Gdzieś widziałem coś takiego, może na Allegro, nie pamiętam. Czy ktoś z szanownych Kolegów używał lub używa czegoś takiego?

lenek
28-10-2004, 12:19
Większość waszych życzeń została spełniona - i tak powstał D2H.

MichalP
28-10-2004, 14:12
A ja jestem okularnikiem i to do tego stopnia, że korekcja dioptryczna wizjera to dla mnie za mało. W związku z tym brakuje mi dużej muszli ocznej. Gdzieś widziałem coś takiego, może na Allegro, nie pamiętam. Czy ktoś z szanownych Kolegów używał lub używa czegoś takiego?

Na spotkaniu w Tomaszowie ktos mial muszle oczna do D70.
O ile pamietam , pasuje jakas od innego producenta (Praktica :?: ) pamietam , ze wspominal o jakis groszowych sprawach

goldie
28-10-2004, 14:57
ciekawe czy "groszowa sprawa" to wydatek rzędu 10 czy 100 złotych :wink:

MichalP
28-10-2004, 15:04
Raczej 10 PLZ
:roll:

Herhor
28-10-2004, 15:16
Wracając do głównego tematu:
...
Brak czułości ISO poniżej 200
.....

Herhor

goldie
28-10-2004, 15:19
Wracając do głównego tematu:
...
Brak czułości ISO poniżej 200
.....

Herhor

no właśnie... tylko czy ktoś może mi wyjaśnić - do czego tak niskie ISO się przydaje ?

Herhor
28-10-2004, 15:22
Na przykład do focenia bardzo jasnych plenerów np. pustyni.

Pozdrawiam!

Herhor

P.S.

Kolejna "wada":
Przy nieszczęsnych programach tematycznych przestrzeń barwna ustawia się tylko na sRGB itrzeba przerabiać w NC. Ja focę tylko na Adobe RGB, bo tak jest ustawione 99,9% (jeżeli nie 100%) labów na świecie.

Krakus
28-10-2004, 17:47
Oprócz wad wymienionych powyżej:
Dobrze działające podświetlenie automatycznie wybranego przez autofocus pola (w takim 300D konkurencji jest to jednak zrobione o wiele lepiej)

antonjo
28-10-2004, 18:47
Wkurza mnie że czasem aparacik mi się zawiesza... nie reaguje na zmianę przesłony pokrętłem . . . Ale może to kwestia karty . . ?

Wkurza mnie że nie ma widocznej wartości ISO w wizjerze (napewno już o tym było)

Poza tym jest WpoRZo.

8) Pzdr.

pmcomp
28-10-2004, 20:20
Wkurza mnie że czasem aparacik mi się zawiesza... nie reaguje na zmianę przesłony pokrętłem . . . Ale może to kwestia karty . . ?

Wkurza mnie że nie ma widocznej wartości ISO w wizjerze (napewno już o tym było)

Poza tym jest WpoRZo.

8) Pzdr.

Ja mam to samo, czasami pokrętło nie reguje, trza migawkę nacisnąc albo ... zakląć.

Co do ISO to dobrz, że chociaż na podpiętej SB-800 widać.

Piotr

sqbany
28-10-2004, 21:35
Ja Generalnie jestem zadowolony tym bardziej ze od lat nie mialem innych lustrzanek..
Wkurza mnie natomiast ze nie stac mnie na te wszystkie szkla ktore mozna do 70-tki podpiac.. :evil: :wink:

Jarek
28-10-2004, 23:55
Tak, tak to tylko Nikon, ... nie Canon+Pemtax+Minolta +Leica+Contax+ itd, zawsze wybieramy to co optymalne (niestety u nas cena do jakości chyba że kogos stać na D2X !!! bo na D70 prz tej cenie nie ma co wybrzydzać , chcesz mieć więcej kup aparat z dwóch pólek cenowych wyżej albo poczekaj 2-3 lata
pozdrawiam

mziel
30-10-2004, 16:13
[nie wiem jaki numer bo zgubilem]:
w trybie P, zalozmy, ze na ostatnim alternatywnym ustawieniu, jezeli przekrece pokretlo X razy, to mimo, ze jestem na ostatnim ustawieniu, to tyle samo razy + 1 musze wrocic, zeby zmienic na 1 nizsze...

Jakby ktos nie zalapal (chyba malo mozliwe, jak czytam powyzsze drugi raz...), to:
zalozmy, ze w P aparat proponuje tylko jedno, sluszne ustawienie - nie daje innych. Jezeli przekrece 1 raz w prawo, to pokaze sie P*, 1 raz w lewo, bedzie znowu P. Ale jezeli przekrece 10x w prawo, to musze 10x w lewo zeby wrocic... I teraz, jak mam 10 alternatywnych i jestem na 10, przekrece kilka razy - nadal 10te, ale jak chce 9 to musze tyle samo razy odkrecic (powrot do 10) plus jeden, zeby na 9.

Prosze, niech przynajmniej jedna osoba powie, ze wie o co mi chodzi ;-)

Kaleid
30-10-2004, 16:50
Tak, rozumiem Cie doskonale:) Ale to nie jest jakas typowa przypadlosc D70. W F80 bylo to samo.

mziel
30-10-2004, 17:21
Ale czy to nie jest bez sensu?
O! Jaka dziwna burza... Zaczelo lac jak z cebra, jeden grzmot - gdzies blisko bo glosny jak nie wiem... Calosc trwala 20s... No tak krotkiej burzy nie widzialem jeszcze...

maniek
31-10-2004, 13:45
a ja odnośnie tematu postu; co mnie wkurza w D70??(kolejno od najbardziej wk.... :) )
-brak wężyka zdalnego wyzwalania lub tylniego sensora IR(często foce przy dłuższych czasch ze statywu)
-brak vertical gripa(przy ciężkich tele to naprawde by sie przydało)
-wolne USB(transer z większej karty dobija powolnością)
-brak ISO 100(często muszę przez to kombinować z filtrami ND lub Pol)
-programy tematyczne(po jaką cholere to potrzebne?? mogli to zostawic do Nikona D50)
-AF- poświata od aktywnego pola i skoro już marudze :lol: przydałoby sie jeszcze po jednym czujniku z lewej i prawej strony(wcale nie musi to być CAM z D2H)
-plastkiowa obudowa(wiem, że jest niezłej jakości)-fotografuję w terenie, często w cięzkich warunkach i wolałbym stop...


no to chyba tyle bo.. POZATYM TO ŚWIETNE BODY!-a zwłaszcza za te pieniądze


pozdrawiam. maniek

maniek
31-10-2004, 13:47
a i jeszcze "fabryczna" muszla oczna mogłaby być głębsza, przy tej oryg. boczne światło cholernie przeszkadza.

jeśli Nikon następny model pozbawi tych wad, to w tej klasie cenowej może być czysty ideał :)

ddMON
31-10-2004, 13:56
O! Jaka dziwna burza... Calosc trwala 20s... No tak krotkiej burzy nie widzialem jeszcze...
Nie martw się 8)
Niektóre są tak krótkie, że wogóle ich nie widać :wink:

jarry
31-10-2004, 18:10
Poważna wada - wygląd !!!
Siakiś ten aparat niepodobny do srebrnych mydelniczek i z tulipem to wygląda się od razy jak z PRASY. Jest tak śliczny że kusi, nie tylko do kupna jeśli wiecie co mam na myśli ;)

Oczywiście tę wadę proszę traktować z ;)

Anonymous
31-10-2004, 23:45
Mnie najbardziej wkurza brak synchronizacji flesza z czasami mniejszymi niz 1/500 (czesto przy portretach w plenerze sie przydaje, gdy zalezy na malej glebi ostrosci, otwieram przeslone szeroko i lapię czasy rzędu 1/1000 a jak rozswietlic cienie, gdy akurat nie ma blendy pod ręką?) - tak przynajmniej jest przy mojej SB600 (chyba, ze czegoś nie wiem...) nie wiem jak z SB800.

Brak ISO 100, ISO 50

Drogie obiektywy ;)

A poza tym wszystko jest idealnie :)

Pozdrawiam
Dziad Borowinowy

Bogdan
31-10-2004, 23:56
będę w mniejszości, ale trudno:
mnie NIC nie wkurza.
kupując toto wiedzialem co kupuje, jakie ma parametry i ograniczenia;
gdybym w momencie kupna nie akceptowal "tegocojest', narazalbym sie biorąc d70 do ręki na ciagly stres: bo nie ma tego i tamtego, a owo niepotrzebne ...
a nie lubie sie stresowac
dlatego ciesze sie z tego, co jest - jak dziecko, ktore znalazlo 2 zł na ulicy
:D

ddMON
01-11-2004, 01:28
dlatego ciesze sie z tego, co jest - jak dziecko, ktore znalazlo 2 zł na ulicy :D
Ja tam nigdy nic nie znalazłem, dlatego od urodzenia chodzę wk.... :twisted:
POzdro! :wink:

ALF
01-11-2004, 01:46
mnie tam też nic nie wnerwia...bo jeszcze GO nie mam:))

Krakus
01-11-2004, 10:16
Mnie najbardziej wkurza brak synchronizacji flesza z czasami mniejszymi niz 1/500
Wiesz, może się coś zmieniło od czasu jak uczyłem się podstaw fotografii (a było to już trochą czasu temu), ale błysk palnika jest na tyle krótki, że można go synchronizować wyłącznie z całkowicie otwartą migawką (a w pzypadku D70 to 1/500 sekundy). Inaczej naświetlisz sobie tylko kawałek klatki.
A w ogóle ciesz się Dzadu, bo kiedyś to była 1/60 sekundy.

jarry
01-11-2004, 10:36
ad. 7 Pewnie to wiesz ale może jest ktoś kto nie wie. Pilota można zastąpić jakimś komputerkiem który może wysyłać IR sygnał. Prawie każdy PocketPC to potrafi na przykład. I wtedy przypuszczam że są jakąś aplikacją z poziomu PPC można jakieś interwały wymyśleć. Niestety najtańszy PPC to jednak z 300zł kosztuje a więc nie jest to tanie rozwiązanie. Choć należy pamiętać że PPC ma wiele innych zastosowań a więc może się opłaca?

link na temat
Link został usunięty ze względu na jego niekompatybilość z nową wersją forum.

Wojtek J.K.
01-11-2004, 11:26
Mnie najbardziej wkurza brak synchronizacji flesza z czasami mniejszymi niz 1/500 (czesto przy portretach w plenerze sie przydaje, gdy zalezy na malej glebi ostrosci, otwieram przeslone szeroko i lapię czasy rzędu 1/1000 a jak rozswietlic cienie, gdy akurat nie ma blendy pod ręką?) - tak przynajmniej jest przy mojej SB600 (chyba, ze czegoś nie wiem...) nie wiem jak z SB800.

ND Twoim przyjacielem... :wink: Ew. prowizorycznie polarem się podeprzyj - też jakieś 1,5EV zabierze.

[z SB800 jest oczywiście tak samo, bo to przeca z właściwości korpusu wynika]

Aha: dopiszę, czego mnie brakuje (gdzieś się już na to żaliłem) - u konkurencji, jak się wciśnie podgląd głębi ostrości, to lampy dają błysk modelujący... (znaczy nie tyle błysk, co spawarka - wiecie, o co chodzi)

Anonymous
02-11-2004, 13:38
Przy nieszczęsnych programach tematycznych przestrzeń barwna ustawia się tylko na sRGB itrzeba przerabiać w NC. Ja focę tylko na Adobe RGB, bo tak jest ustawione 99,9% (jeżeli nie 100%) labów na świecie.

A mi się wydaje, że jest właśnie odwrotnie. Pierwszy raz spotykam się z opinią, że wszystkie LABy pracują w Adobe RGB. Pytałem znajomego, który ma od niedawna Frontiera 350, czytałem w jakiejś prasie fotograficznej, wsządzie informacje, że jednak sRGB, Ale głowy nie dam sobie uciąć. Mógłbyś mi powiedzieć czemu głosisz takie opinie. A moze ktoś wie na 100% w jakiej przestrzeni pracują Laby.
Pozdrawiam wszystkich

Wojtek J.K.
02-11-2004, 15:44
A moze ktoś wie na 100% w jakiej przestrzeni pracują Laby.

Już o tym pisałem - LABy pracują w swoich własnych przestrzeniach. Konwertować mogą teoretycznie z każdej, ale najczęściej udostępniana jest tylko konwersja z sRGB. Dla Frontiera często również natywna przestrzeń PD, ale nie w każdym LABie (tj. w każdym, tylko trzeba obsługę zmusić :wink: )

luxius
03-11-2004, 17:14
no niezly koncert zyczen:) tu odchodzi . wlasciwie burza zyczen. jakby wszystkie te rzeczy ktorych wam brakuje wdrozyli do seryjnej produkcji to to nowe d70 musialoby kosztowac chyba z pol banki. a to przeciez body za mniej niz cztery kafle. takie calkiem przyzwoite za ta kase. amatorski aparat. dobry, ale amatorski. a ze trafil do tylu ludzi ktorzy na nim rzezbia kase...coz tylko sie cieszyc....

Jarek
03-11-2004, 21:43
Gość ma chyba rację z tego co ja wiem to większość labów pracuje na s-RGB i to nie tylko w Polsce, tak że koledze chyba coś się pokręciło, ale czasami na pytanie w labach na jakim profilu pracują słyszę odpowiedź, - no jak to na jakim Noritsu! albo innym ....labie, większość nie ma pojęcia o co chodzi!

Bogdan
04-11-2004, 02:01
no niezly koncert zyczen:) tu odchodzi . wlasciwie burza zyczen. jakby wszystkie te rzeczy ktorych wam brakuje wdrozyli do seryjnej produkcji to to nowe d70 musialoby kosztowac chyba z pol banki. a to przeciez body za mniej niz cztery kafle. takie calkiem przyzwoite za ta kase. amatorski aparat. dobry, ale amatorski. a ze trafil do tylu ludzi ktorzy na nim rzezbia kase...coz tylko sie cieszyc....

naturalnie; trudno, kupując fiata126p mieć do niego pretensje, że nie chce śmigać 200/godz

lepiej się cieszyć, ze ma 4 koła i sie turla a i 80/godz też prawie wszędzie dojedzie :)

maroo
04-11-2004, 07:45
no niezly koncert zyczen:)....

W zasadzie mogli by jeszcze dołożyć gry, tak jak to robi znana firma Trust w swoich najnowszych "aparatach" :lol:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.fotopolis.pl/obrazki/trustdc4200b.jpg)

Bogdan
04-11-2004, 09:47
Maroo, czy w miejsce tetrisa moge zamówic cos spokojniejszego, np warcaby ?

Mad Max
04-11-2004, 11:13
Mnie w D70 wkurza jedynie to, że nie potrafię robić fajnych zdjęć.

pmcomp
04-11-2004, 12:00
Mnie w D70 wkurza jedynie to, że nie potrafię robić fajnych zdjęć.

Robimy machniom?
Ja mam Smienę 8M, nią na pewno zrobisz fajne zdjęcia :lol:

Piotr

Mad Max
04-11-2004, 12:07
Gdybym dobrze pogrzebał to na strychu może jeszcze znajdę średnioformatowy kompakt Kodaka z lat chyba 30, którym w dzieciństwie zrobiłem trochę fotek. Smienę zamieniłem na gramofon.

I żeby nie było, że nie na temat: w D70 irytujący jest brak informacji o ISO na wyświetlaczu.

pmcomp
04-11-2004, 12:28
I żeby nie było, że nie na temat: w D70 irytujący jest brak informacji o ISO na wyświetlaczu.

Jak dojedzie Twoja SB-800 to na jej wyświetlaczu będziesz miał ISO. To taki trick Nikona.

Piotr

mpriest
04-11-2004, 12:47
26. Brak mozliwosci i jakichkolwiek szans na batterry grip ze
spustem.


Krzysiek

crazyjack
05-11-2004, 11:37
Generalnie - to nic mnie nie wkurza, ale jedno natomiast wyprowadzilo z rownowagi - wlasnie wczoraj - przykladam aparat do oka - patrze i nie ma oslonki!!!!!!! - wcielo, bylem w szczecinie wiec juz moge o niej zapomniec :(((( a myslaelm wczesniej - ze slabo zamocowana, od razu pomozcie gdzie kupie i za ile??

Kaleid
05-11-2004, 11:41
26. Brak mozliwosci i jakichkolwiek szans na batterry grip ze
spustem.


Krzysiek

A to Cie rozczaruje bo szansa jest..i sa nawet dwie mozliwosci :) Jedna juz zostala zrealizowana przez firmę trzecią.

http://www.harbortronics.com/news.htm

Pietrus
06-11-2004, 20:05
9. Bardziej "elastyczne" mocowania do paska (nie sterczące jak drut).

Jak rozwiązać ten problem. Schowanie aparatu do torby z tym paskiem to horor :( Może inne rozwiązanie z szybkim odpinaniem paska? Kto ten temat przerobił?

ddMON
06-11-2004, 20:12
bylem w szczecinie wiec juz moge o niej zapomniec :(((( a
:shock:
Sprawy intymne poruszamy w dziale OT :wink:

Keyser Soze
07-11-2004, 15:06
...mnie w naszym D70 najbardziej wkurza to, ze jeszcze nie jest moj, i nie wiem kiedy to nastapi... ;(

mziel
07-11-2004, 15:28
:shock:
Sprawy intymne poruszamy w dziale OT :wink:
ddMON! A co Ty taki nie czuły na ludzką krzywdę? :shock:
;-)

mpriest
07-11-2004, 15:31
A to Cie rozczaruje bo szansa jest..i sa nawet dwie mozliwosci :) Jedna juz zostala zrealizowana przez firmę trzecią.
http://www.harbortronics.com/news.htm

Znam to ale to nie dokonca to o czym mowie / pisze .. Dla mnie grip
z battery packiem to po pierwsze mozliwosc normalnego demontazu
klapki oslaniajacej baterie w korpusie. Po drugie pionowy spust i
pokretasy na gripie .. Tutaj to dziwaczne polsrodki! : )

Krzysiek

luxius
07-11-2004, 22:07
widze, ze sie chlopaki nie poddajecie, hehe :)
apropos muszli ocznej doradzam uzyc dwoch malych kropelek super gluta. bo spada notorycznie.

luxius
07-11-2004, 22:09
ja bym tez chetnie gripa ujal w dlon. moze ktos ma jakis warsztacik..bo kiedys widzialem grip drewniany. nie klamie. nie powiem do jakiego aparatu, bo nie wypada:)

deadcop
15-11-2004, 16:45
Wkurzal mnie od dawna sztywny pasek. Ale to co sie z nim stalo na mrozie dzis to juz byla przesada. Normalnie myslalem ze sie zlamie:) Dziadostwo

Wojtek J.K.
15-11-2004, 21:47
Wkurzal mnie od dawna sztywny pasek. Ale to co sie z nim stalo na mrozie dzis to juz byla przesada. Normalnie myslalem ze sie zlamie:) Dziadostwo

Wiemy wiemy :? Dlatego przesiadamy się masowo na neoprenowe - miękkie, szerokie i niełamliwe :lol: .

Kaleid
15-11-2004, 22:58
Ja wlasnie musze sobie sprawic...ostanio myslalem ze obetnie mi glowe :)

Ayot
16-11-2004, 12:35
Ja wlasnie musze sobie sprawic...ostanio myslalem ze obetnie mi glowe :)


Polecam niezniszczalny Lowepro. :)

Anonymous
16-11-2004, 22:33
no i przydałby się nowy firmaware z poprawka dodającą wartość ISO do exif (w D2H dało sie to zrobic ;))

biadzi
16-11-2004, 23:11
mnie wkurza uzależnienie od D70. nie lubię nałogów, zwłaszcza takich, co drenują kieszeń do ostatniej złotówki. :lol:

Cichy
17-11-2004, 02:43
Ja na razie poważniejszych wad nie wykryłem. Dziś miałem hardcore w stylu rozkręcenia Sigmy 50-500 w celu usunięcia małego paproszka, który mnie strasznie wkurzał. Udało się i wszystko gra...

A jak by się bardziej zastanowić, to przydałoby mi się ISO 100 , a drugą wadą jaka rzuciła mi się w oczy to jakby mniejsza głębia kolorów (widać przejścia kolorów) niż w Canonach. Też to zauważyliście ?

Bladyrunner
17-11-2004, 02:50
Ja na razie poważniejszych wad nie wykryłem. Dziś miałem hardcore w stylu rozkręcenia Sigmy 50-500 w celu usunięcia małego paproszka, który mnie strasznie wkurzał. Udało się i wszystko gra...

A jak by się bardziej zastanowić, to przydałoby mi się ISO 100 , a drugą wadą jaka rzuciła mi się w oczy to jakby mniejsza głębia kolorów (widać przejścia kolorów) niż w Canonach. Też to zauważyliście ?

To może byc spowodowane tylko foceniem na jpgach i to z jakąś najwyższa kompresją chyba? Jestem bardzo uczulony na takie rzeczy i nigdy mi się to z D70 nie zdarzyło.

Cichy
17-11-2004, 02:59
Nie, JPG w najlepszej jakości.

Bladyrunner
17-11-2004, 03:13
Masz jakiegoś sampla z tym efektem? NIe chce mi się wierzyć...

Ale i tak proponuje Ci sie zmierzyc z NEFem ;)

Cichy
17-11-2004, 16:41
Masz jakiegoś sampla z tym efektem? NIe chce mi się wierzyć...

Ale i tak proponuje Ci sie zmierzyc z NEFem ;)

Sample nieco mały, ale widać np lewy dolny róg w ciemniejszyym miejscu takie przejścia kolorów, zupełnie, jakby monitor ustawić na 16 bitów a nie true color...


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.icpnet.pl/~jakub_c/sigma/kawka2.jpg)

mpriest
17-11-2004, 19:24
Jesli kupisz lepszy obiektyw to nie bedziesz tego widzial.

K

Cichy
17-11-2004, 19:58
A od kiedy coś takiego od obiektywu zależy ????

mpriest
17-11-2004, 22:35
A od kiedy coś takiego od obiektywu zależy ????

Jesli dobrze Cie zrozumialem to mowisz o efekcie bokeh,
czyli widzialnej jakosci obszarow bedacych "poza ostroscia".
To zalezy tylko od szkla.

Mowisz o schodkach na rozmytych obszarach?

Krzysiek

Cichy
18-11-2004, 00:21
Tak chodzi o schodkowe przejścia kolorów , w canonie były płynne :shock:

antonjo
21-11-2004, 14:19
Baardzo wkurza mnie umiejscowienie przysisku EXP comp. Jest na tyle niefortunne że pod czas pstrykania, niechcący można przestawić Exp comp... A że w wizjerze nic nie widać ... I tak po raz kolejny mam wszystkie zdjęcia na +4,0 Exp Comp ...

Psia mać ! może zamienić miejscami Dial i SuBDial ?

Cichy
21-11-2004, 14:50
No jeśli chodzi o przyciski to zaryzykowałbym stwierdzenie, że są bardziej rozsądnie rozstawione niż w Canonie. Jakoś nie mam powodów do narzekań i niczego przypadkowo nie przestawiam.

Anonymous
04-01-2005, 21:35
a mnie wkurza ciągle spadająca cena ... ja kupiłem jeszcze w tej wyższej :evil:

Siupes
05-01-2005, 16:02
Wczoraj moj 300D kolega smial sie z rozowego menu :evil: (jednak ten sie smieje kto sie smieje ostatni)
poza tym to to nieszczesne ISO na wyswietlaczu (nie za $500 na sb-ka), no i za 50-100 -- to tak jak wszyscy w sumie.
mialem cos jeszcze do czepiania, ale ucieklo, widocznie juz nieistotne :)

Lord Rayden
09-01-2005, 11:57
Witam !

Co powiecie Panowie na ten cytat z kolegi Cichego zamieszczony na Świecie Obrazu :
"" w ISO 1600 nocą widać na zdjeciach z d70 podłużne "pasy", to chyba wina matrycy CCD , " ? Prawda li to ? Czy życie zweryfikowało ten pogląd...

Pozdrawiam

Rayden

adik
09-01-2005, 17:36
NIezaobserwowalem totalnie tego zjawiska.

Lord Rayden
10-01-2005, 00:43
OK. To jeszcze takie pytanie do posiadaczy i znawców. Na pewno zdarza wam się korzystać z wysokich ISO (400,800,1000,1250). Wiem, że są szumy ale czy są one bardzo widoczne na odbitkach 10x15 ? A jesli odszumić je Noise Ninja czy jakimś innym programem, to odbitki 10x15 stają się jeszcze znosniejsze ?

Pozdrawiam

Rayden

Kaleid
10-01-2005, 02:39
Na 10x15 to ich nawet nie zobaczysz :)


PS: Breslau ? Wiem ze jestesmy w Unii, no ale...... :evil:

ALF
10-01-2005, 02:57
Breslau to niemiecka nazwa Wrocławia, a nie jej tłumaczenie... :idea:

Lord Rayden
10-01-2005, 03:36
Breslau to niemiecka nazwa Wrocławia, a nie jej tłumaczenie... :idea:

A i owszem,owszem. Ciekawe czy zgadniecie skąd wywodzi się zmieniona lekko dziś w moim profilu , nazwa mojego miasta ;).

Taa, jestesmy w Unii. Unijne ceny na aparaty chyba jednak nie obowiązują w naszych sklepach.

Zaś tym,że nie widać szumów w 10x15 bardzo mnie pocieszyliście. Dziekuję.

Rayden

ALF
10-01-2005, 04:21
no cóż...skoro tak bardzo lubisz niemiecką nomenklaturę...ja pozostanę przy czeskiej :wink:

krzys
10-01-2005, 08:10
Czyli wracając do D70 ;-) to trochę denerwująca jest osłona przeciwsłoneczna na kit'owym obiektywie. Ona nie ma prawa się dobrze trzymać :-(.

Lord Rayden
10-01-2005, 12:45
no cóż...skoro tak bardzo lubisz niemiecką nomenklaturę...ja pozostanę przy czeskiej :wink:

Lubię nie lubie, zawsze trochę kontrowersji ;). A obecnie jest niemiecko-numenorejska czyli jeszcze ładniejsza.

Rayden

pjfox
10-01-2005, 16:10
a mnie
1. podgląd ISO - to wiemy

2. łatwość przestawienia korekcji ekspozycji - kobita notorycznie przestawia - przypadkiem ofcoz

3. brak możliwości ustawienia na stałe samowyzwalania - na stałe są albo zdjęcia pojedyncze albo seryjne - a ja chciałbym a) pojedyncze z samowyzwalaczem np. na 2s - żeby za każdym razem nie przestawiać, b) seryjne z samowyzwalaczem

4.

Cichy
10-01-2005, 22:13
Mnie wkurzają artefakty (przejścia kolorów skokowe) i pasy przy wyższych czułościach przy ciemniejszych kadrach (też to zauważyliście, czy tylko w D70 tak jest?) .

Jest jakaś rada na te przypadłości ?

Lord Rayden
11-01-2005, 00:01
Witaj Cichy !

A widać to na odbitkach 10x15 ewentualnie 13x18 ? Czy tylko w 1:1 na kompie ?

Rayden

Anonymous
11-01-2005, 09:50
Witaj Cichy !

A widać to na odbitkach 10x15 ewentualnie 13x18 ? Czy tylko w 1:1 na kompie ?

Rayden

Szczerze - jeszcze nie byłem w labie ze zdjęciami z Nikona, ale podejrzewam, że o ile artefaktów nie będzie widać, to owe pasy owszem.... :(

Lord Rayden
11-01-2005, 15:10
Kamwojcik pisał mi,że widac je tylko przy max rozjasnieniu. A zdjęć nocnych zrobił multum. Nigdy sie na to nie skarżył.
Sam jestem ciekaw jak to w końcu jest... Może Icemaster i inni cosnam powiedzą, hop hoop !

Pozdrawiam

Rayden

Kamwojcik
11-01-2005, 15:54
MOwie tak. Ja je widze w momencie jak maksymalnie rozjasnie zdjecie, ale samo zdjecie musi byc niedoswietlone (prawie czarne) i przy wyzszych czulosciach. Jak jest zdjecie poprawnie naswietlone, nie mialem okazji zaobserwowac takich pasow..

Lord Rayden
11-01-2005, 16:52
W Canonie EOS 20D to tak było :
"Do Canona EOS 20D wyszło nowe firmware - wersja 1.1.0. ZAPOBIEGA ONO POJAWIANIU SIĘ NA ZDJĘCIACH JEDNOBARWNYCH POZIOMYCH PASÓW - z lampą błyskową przy wysokich czułościach".

Mogliby do Nikiego coś wypuścić w tym temacie (1.04) :).

Rayden

Kaleid
11-01-2005, 23:15
Kamwojcik: zrob to samo w RAWie... rozwiazuje problem. To o czym piszecie to tzw. banding. Po prostu te jpgowe 8 bitów przestaje starczac..a pojawia sie tylko przy mocnym rozjasnieniu jpga. . NIe zaobserwowalem bandingu robiac w nefach.

ALF
12-01-2005, 00:04
murderatorze najdroższy zajrzyj bądź do wątku takowego (http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?t=3402) i pociesz człowieka, że ten typ tak ma...

Kaleid
12-01-2005, 00:37
Niezupelnie :) Prawde mowiac nie wiem skad ten dosc mocny banding w zdjeciach goblina....tym bardziej ze robil w RAWach. Byc moze to wersja konwertera RAW ACDSee....nie wiem, nie uzywalem. Nigdy nie zaobserwowalem bandingu robiac w NEFach.

tutaj przyklad:

specjalnie dodalem +EV...by ewentualny banding wyszedl :) Niestety nie ma go :)

http://www.zie.pg.gda.pl/~mpisarew/teest.jpg

ALF
12-01-2005, 00:43
przejrzałem wszystkie zdjęcia goblina i te pasy są tylko na 3...na jaśniejszych nie ma...hmmm :?: :idea:

Kaleid
12-01-2005, 00:56
To zdjecie ktore widzisz jest rozjasnione w NC o +2 EV...od biedy mozna wycisnac taki banding nawet z nefa...ale przy kompletnych ciemnosciach..dajac jaskrawosc +EV na maks :)

ALF
12-01-2005, 00:58
u mnie były najbardziej widoczne jak podjechałem gamą na +1,5 (+,- 0,2)...

Kamwojcik
12-01-2005, 10:14
Ale pytanie. Kto tak podciaga jasnosc/kontrats w zdjeciach? Jesli juz tak robi, tzn. ze samo zdjecie bylo zle zrobione. Nigdy mi sie nie zdazyl tzw. banding. Tylko z ciekawosci jak pojade suwakiem jasnosci na maks, moge to zaobserwowac..

ALF
12-01-2005, 15:34
oczywiście nikt na siłę nie będzie sobie kuku robił, ale lubimy wiedzieć co w trawie piszczy...i dmuchać na zimne :wink:

dreamdealer
01-02-2005, 22:16
dobija mnie troche fakt, ze za kazdym razem jak robie zdjecia z dlugim czasem, musze przelaczac tryb na samowyzwalacz, bo po kazdym zdjeciu ustawienie sie resetuje :|

Bladyrunner
01-02-2005, 22:41
Nie wiem czy było ale to że nie mozna więcej curw ładować i przełączać się między nimi :(

Lord Rayden
01-02-2005, 22:51
Widocznie w D70 obowiązuje monogamia :)

Rayden

Anonymous
03-02-2005, 00:03
Przy nieszczęsnych programach tematycznych przestrzeń barwna ustawia się tylko na sRGB itrzeba przerabiać w NC. Ja focę tylko na Adobe RGB, bo tak jest ustawione 99,9% (jeżeli nie 100%) labów na świecie.

Muszę Cię zmartwić, ale większość labów, o ile nie wszystkie, pracuje w przestrzeni sRGB. Z doświadczenia w pracy w labie - na pewno Frontiery, Noritsu i Agfy, reszta pewnie też.

Pozdrawiam!
Sheben

goblin
03-02-2005, 21:05
A mnie brakuje jasnosci matówki w Moim Dynaxie 7. U Nikona to tylko światelko w tunelu, a tam obraz panoramiczny :-)

ALF
03-02-2005, 22:59
Nie wiem czy było ale to że nie mozna więcej curw ładować i przełączać się między nimi :(

no no...chcesz niezłą orgietkę urządzić :mrgreen: ...i tak między nimi się przełączać..ho ho :mrgreen:

biadzi
03-02-2005, 23:04
bez gumowej osłonki na obiektyw ani...... rusz. :)

Anonymous
03-02-2005, 23:34
-plastkiowa obudowa(wiem, że jest niezłej jakości)-fotografuję w terenie, często w cięzkich warunkach i wolałbym stop... czy to jest prawda d70 zrobiony jest z plastiku ?

Marcin Stawiarz
03-02-2005, 23:54
prawda, jest z plastiku, i topi sie przy temperaturze powyzej 60 stopni :wink:

co do obudowy, to ostatnio cos u mnie z nia nie tak, przy guziczku od kasowania zdjec, przy mocniejszym nacisnieciu, jakby cala budowa sie wgniata (choc tego nie widac) ale slychac taki dzwiek, jak przy wgniataniu nakretki od frugo :?

a brakuje mi tylko 2 rzeczy, informacji o ISO, i wiekszej ilosci punktow ustawiania AF.

chalzen
04-02-2005, 00:09
prawda, jest z plastiku, i topi sie przy temperaturze powyzej 60 stopni

Nie prawda-dopiero w 70 zaczyna być miękka :) Gdzie tu do punktu tonienia :)

co do obudowy, to ostatnio cos u mnie z nia nie tak, przy guziczku od kasowania zdjec, przy mocniejszym nacisnieciu, jakby cala budowa sie wgniata (choc tego nie widac) ale slychac taki dzwiek, jak przy wgniataniu nakretki od frugo :?

Tak ma być-jak wywalasz coś do "kosza" to szeleści - i to jest zaleta D70 a nie wada.Masz dodatkowo efekt dźwiękowy i to w cenie aparatu.

a brakuje mi tylko 2 rzeczy, informacji o ISO, i wiekszej ilosci punktow ustawiania AF.
Z ISO to się zgodzę, ale z punktami AF to już niekoniecznie.
D2X będzie miał chyba 11- zastanów się nad zmianą :) :)

Zorba
15-02-2005, 14:46
Ja mam takie pytanie dotyczace obudowy a konkretniej, klapki zamykajacej przegrode na karte pamieci. Czy w Waszych aparatach ona jest taka ruchoma pod kciukiem - to taki denerwujacy odglos gdy sie jej dotyka. Sorry za takie blahostki :oops: :wink:
Jak lepiej poznam swojego Nikona to moze zacznie mi przeszkadzac wiecej rzeczy :wink:

Lord Rayden
15-02-2005, 17:45
Jak macam tą klapkę, to faktycznie jest ona jakaś taka... słabeńka, jakby nie pasująca do reszty korpusu. Że prawie chce się otworzyć. Ale jak fotografuję to w sumie zapominam o tym i nic się nie dzieje (nie otwiera się sama).

Pozdrawiam Herosa Antycznej Grecji ! Elf się kłania.

Rayden

Zorba
15-02-2005, 18:39
:) O dzieki Ci Elfie za pocieszajaca odpowiedz. Ja rowniez Cie serdecznie pozdrawiam.

dreamdealer
15-02-2005, 18:57
hihi, tez sie boje o ta klapke - rzeczywiscie troche odstaje od reszty, za kazdym razem jak wyjmuje karte, boje sie, ze przez to wyrabia sie klapka i w koncu sama zacznie sie otwierac hehe :?

Anonymous
15-02-2005, 19:01
...Jestem w szoku ...miałem 300D ...dopłaciłem teraz mam D70 ...i byłem szczęsliwy do przeczytania postów:)
a poważnie -myślę że w tej grupie cenowej nie ma konurentów:)
więc dołączam do sznownego grona Forumowicz-ów ..o ile można:)
pozdrawiam

Zorba
15-02-2005, 19:05
:lol: Nie chcialbym wywolywac burzy w lyzce wody z powodu tej klapki ale w sprzecie za 4 tysiaki powinno byc to badziej dopracowane :wink:

Lord Rayden
15-02-2005, 19:41
hihi, tez sie boje o ta klapke - rzeczywiscie troche odstaje od reszty, za kazdym razem jak wyjmuje karte, boje sie, ze przez to wyrabia sie klapka i w koncu sama zacznie sie otwierac hehe :?

Krótko mam D70. Na razie sądzę,że klapka po prostu "sprawia wrażenie", natomiast nic jej się nie stanie. Nawet po roku. Więc zobaczymy za rok :).

Rayden

ALF
15-02-2005, 21:02
a ja mam F70 i właściwie absolutnie nic, a nic mnie nie wkurza :mrgreen:

koyo
15-02-2005, 21:14
... a ja jak tak patrzę po zdjęciach które zamieszczają koleżanki i koledzy na tym forum i na innych forach (np. Canona) to denerwuje mnie, że mój egzemplarz ewidentnie robi dużo gorsze zdjęcia... normalnie mojemu aparacikowi brakuje takiego zmysłu artystycznego... takiego pomysłu na zdjęcie... prawidłowej techniki.... to mnie normalnie denerwuje..., w rzeczy samej, denerwuje strasznie.

Lord Rayden
15-02-2005, 21:40
a ja mam F70 i właściwie absolutnie nic, a nic mnie nie wkurza :mrgreen:

Open Your Mind... przeszukaj podświadomość... Ależ Ty Go nienawidzisz, za te klisze w lodówce, za ten brak LCDka....Pożądasz cyfraka..

Mózg Alfa usiłował prać (w słusznej sprawie)

dr Rayden ;)

ALF
15-02-2005, 21:49
a ja mam F70 i właściwie absolutnie nic, a nic mnie nie wkurza :mrgreen:
Open Your Mind... przeszukaj podświadomość... Ależ Ty Go nienawidzisz, za te klisze w lodówce, za ten brak LCDka....Pożądasz cyfraka..
Mózg Alfa usiłował prać (w słusznej sprawie)
dr Rayden ;)

wręcz przeciwnie...ukochana puszeczka...mając F70 mozna zrozumiec dlaczego ludziska kochają nikusia :mrgreen:

Lord Rayden
15-02-2005, 23:18
Za mało prałem. Siegnę więc po skojarzeniach - F70 to wstrętny niesmaczny kot, łykowaty i śmierdzący, musisz go oddac do schroniska a następnie w kennelu Hesji nabyć cudownego miluisia digi digi seven :).

dr Rayden
"pranie mózgu z babelkami"

tisbone
14-04-2005, 20:22
nie chcialo mi sie czytac wiecej niz 1. i ostatnią strone (ostatnią - pobieżnie), wiec nie wiem, cz ktos juz zamarudzil na to, iż samowyzwalacz trzeba za kazdym zdjeciem wlączac. powinna byc opcja typu 'always on', bo jak sie robi z gibkim statywem dużo zdjec, to robi sie to irytujące...
poza tym postuluje o szybszą migawke dla autoISO i TTLampy...
mirror lock albo blokada bulba w sensie >klikasz-włączas, klikasz-wyłączasz< bylaby mila..
klapka oczywiscie tez mi lata..
lampka AF assist "musi sie ochlodzic" po kilku próbach zlapania ostrosci..
chętne zamienilbym programy tematyczne na chociaz jedną pamięć ust. użytkownika.. możeby ktoś zhackował firmware, co? :)

co do reszty, to nie bede wybredny.. przeciez to taki tani model! ;)

aonline
14-04-2005, 21:21
A mnie najbardziej wkurzyło brak karty startowej CF - choćby 32Mb. A druga sprawa to niezbyt jak na tego typu sprzęt dopracowana instrukcja. Skoro twierdzą że sprzęt jest dla amatorów fotografii to powinni dołożyć jakiś mikrokursik z przykładami zastosowań poszczególnych funkcji, - niby coś takiego jak ebook który niedawno widziałem za kilka dych na allegro. Wot i wsio.

irekka
15-04-2005, 08:24
Instrukcje Nikona to powinny przejść do zestawu lektur obowiązkowych w szkole podstawowej - i tu dopiero mozna będzie śmiało dyskutować o tym co autor miał na mysli (-: Tłumaczenie jest takie sobie i osoba bez doświadczenia może mieć problemy ze zrozumieniem. Powinni to na pewno poprawić (może w formie komiksu ???) (-:

tisbone
15-04-2005, 10:29
przestalem zalowac, ze nie mam instrukcji :) chyba jej nawet nie widzialem.. korzystalem z ebooka Thoma Hogana (czy Hugana?) - polecam.. tyle ze po ichniemu...

Saint
15-04-2005, 10:33
mnie bardzo denerwuje muszla oczna ktora mi zginela.

admin
15-04-2005, 10:34
Krotko mowiac juz Cie nie denerwuje ;)

Saint
15-04-2005, 10:35
Tak, ale w sumie musze wydac 40 zl zeby kupic nowa i to mnie denerwuje.

Radek
15-04-2005, 10:56
gdybym ja kupił D70 to by mnie chyba dobiło brak współpracy TTL z SB28 (ale dotyczy to wszystkich cyfraków NIKONA:(()no i dość okrojone ISO...powinno być min 100, BRAK BP, poza tymi mankamentami JEST CAŁKIEM PRZYJEMNY, NA PEWNO FAJNIESZY NIŻ 300d, ale czy fajnieszy niż 350D...:)

Saint
15-04-2005, 10:59
Radek, moze jeszcze: budzik, mikrofalowke i toster, odtwarzacz mp3, gps,gry java itd.

Lord Rayden
15-04-2005, 11:10
Jeśli chodzi o wagę i rozmiar to 350D ma przewagę nad D70 w kwestii "wycieczkowej" (czyli jak jesteś na wycieczce autobusowej i latasz cały dzień po miescie zwiedzając). Jest po prostu mniejszy i lżejszy. Choć kiedy założymy lepszy obiektyw od kita - to już nie wiem. Natomiast plastik obudowy 350D jest badziewny (moim zdaniem). Wizjer optyczny wydaje się jasniejszy od D70, korekcja dioptryczna jak dla mnie dobra. Obiektyw kitowy natomiast "wycieczkowo" jest gorszy z samej zasady - to 18-55 a kit D70 ma 18-70. Dla tych co się przyzwyczaili podobną wadę będzie miał kit do D50 (jesli prawdę głosi ta instrukcja do D50 co przeciekła do Sieci). Dla mnie te 18-55 to było za mało ale patrzyłem na to tylko w MediaM.
Natomiast o zdjeciach nie moge nic powiedzieć bo nie fociłem 350D. Macałem go tylko w MediaM.

Rayden

Anonymous
15-04-2005, 17:24
No wlasnie,kto robil zdjecia obydwoma zestawami,D70 z kitem i 350D z kitem,i moze sie w tym temacie wypowiedziec?Nie chodzi o zakres ogniskowych,ani o wrazenia dotykowe :) ,to wszyscy wiemy.Chodzi raczej o ostrosc,szczegolnie w rogach kadru.Z gory dzieki i pozdrawiam.

nevton
15-04-2005, 17:31
A to Cie rozczaruje bo szansa jest..i sa nawet dwie mozliwosci :) Jedna juz zostala zrealizowana przez firmę trzecią.

a druga opcja??

Grześ Pseudonim
01-06-2005, 22:49
A mi się jeszcze marzy coś takiego, jak elektronicznie sterowany "filtr połówkowy"..

To jak sobie tak marzymy - to przecież chyba żaden problem predefiniować komplet fiiltrów - ot taki "balans koloru" per analogiae do balansu bieli?

No i może zamiast programów tematycznych (niech zostaną dla 50-tki), może tryby predefiniowane przez użytkownika, z łatwym dostępem (pokrętłem na korpusie)?

Popieram kwestię wizjera i niepełnej widoczności!

I jeszcze jedno - sygnalizacja naładowania baterii jest do d ... Zdarzyło mi się że po zrobieniu ok. 100 zdjęć padła mi bateria, mimo że na początku wskazywała full. Coś precyzyjniejszego by się przydało ...

I fajnie by było, żeby można było wykorzystać wyświetlacz LCD jako wizjer - cholernie się przyda w trybie makro, chyba że lupa (DR3?) za jakieś 1500 złociszy ...

Pozdrówka

turbo
02-06-2005, 00:52
hehe powoli mogę się dopisac do wad D70. Dla mnie jest to trzeszczący plastik w okolicach przycisku usuwania zdjęć wystarczy nie trafić w przycisk i nacisnąć plastik :? no i brak osłonki sanek w komplecie, po za tym na razie ok

Czornyj
03-06-2005, 12:00
Co do pkt. 12, to w dalekich krajach są fajne kominki naklejane na LCD - materiałowe, gumowe, z mieszkiem lub niekoniecznie, z lupkami wszelakimi jako też i bez nich. Uważam, że jest to koncepcja słuszna - jaki by elcedzik jasny nie był, słonko zawsze ma nad nim pewną przewage.
Przykładowy kominek:
http://www.hoodmanusa.com/slr.asp

Paweł
03-06-2005, 12:14
a gdyby tak pomarzyć trochę..... i mieć możliwość "składania" własnego softu do aparatu np ISO 200 - 800 TIFF itd - jest załużmy 6 wersji softu i wybierasz sobie jakiś i już jeden najbardziej okrojony ale za to funkcjonalny i full wypas ale gąszcz opcji....

albo krok dalej :D dostajesz soft z aparatem do "produkcji" własnego systemu do D70 i skłdasz własny soft z puzli kompilujesz i wio :D.....

a tak na ziemie schodząc to jakiś format bezstratny RAW albo TIFF (chyba lepiej ten drugi)

pozdrawiam marzycieli

Valdek_Tychy
03-06-2005, 12:23
za mały LCD w tej klasie aparatu powinien być 2 calowy (byle kompakt taki posiada) brak funkcji oczyszczania matrycy (chyba ultrafalami) mają to niektóre Soniacze i chyba inne marki też,a tak poza tym jest ok. :mrgreen:

Grześ Pseudonim
11-06-2005, 15:14
Co do pkt. 12, to w dalekich krajach są fajne kominki naklejane na LCD -

Na allegro za jakieś 70 złociszy można kupić. Sprawdza się SUPER!

trigger
11-06-2005, 23:45
brak pól auto fokusa w położeniach "skośnych", brak informacji ISO w wizjerze, przydała by się zaślepka na wizjer taka żeby nie trzeba było muszli zdejmować, położenie lampki auto fokusa (zasłaniam paluchem), regulacja dioptrii za mała

A tak to jest super

No i najważniejsze obiektywy nie są po 1 zł :wink:

Siupes
12-06-2005, 05:43
Grześ Pseudonim,
I jeszcze jedno - sygnalizacja naładowania baterii jest do d ... Zdarzyło mi się że po zrobieniu ok. 100 zdjęć padła mi bateria, mimo że na początku wskazywała full. Coś precyzyjniejszego by się przydało ...

no to masz chyba problem z bateria. u mnie jak po paru dniach spadnie o jedna kreske, to sie ciesze ze juz pora ladowac (niestety nie mam na zdjecia tyle czasu jak bym chcial, ale troche robie).

a tak poza tym, to po pol roku stwierdzam ze z moich marzen, spelnilo sie jedno - lepszy nierozowy kolor menu :twisted:
z iso 50 & 100 przestalem sie ludzic, ze juz nie wspomne o wyswietlaniu iso poza sb800.
wiec ogolnie zycie jest piekne :mrgreen:

ps. jak by obiektywy byly po 1 zl, to chyba nie sprawialo by tyle radosci czekanie na 70-200 vr pol zycia.... ale moglbym w sumie zyc z tym pietnem :)

Grześ Pseudonim
13-06-2005, 19:18
mnie bardzo denerwuje muszla oczna ktora mi zginela.

Święty, jak Ci zginęła to już Cię nie denerwuje :D

Pozdrówka

kamil
05-08-2005, 16:59
Zdaje sie, nikt nie poruszyl jeszcze sprawy tzw. half-locku AE przy wcisnietej do polowy migawce. Mozna o tym przeczytac m.in.

tutaj (http://www.kenrockwell.com/nikon/d70perf.htm#performance).

W skrocie chodzi o to, ze AE przy pol-spuscie zablokowany jest W POLOWIE, tzn. zmiany w ekspozycji nastepuja 2x wolniej. Aparat stara sie byc madry i pamieta ekspozycje, z ktorej zaczal. Zrobcie prosty test. Skierujcie sie na cos ciemnego, wcisnijcie spust do polowy, dajcie na jasne niebo, psrtyk i total przepal gwarantowany.

Czesto uzywam pol-migawki tylko do zmierzenia odleglosci. Ekspozycja nie ma z tym nic wspolnego. I wtedy trzeba kombinowac, bo aparat jest "za madry".

Mozliwy workaround: Przycisk AE/AF na AF, mierzymy odleglosc (spust do polowy), puszczamy spust, blokujemy AF przyciskiem, kierujemy aparat w inna strone, pstryk.

A mozna by normalnie "recompose" gdyby w menu byla opcja wylaczenia "half AE lock".

Ciekaw jestem Waszych opinii.
Kamil

irekka
05-08-2005, 17:15
Przeczytałem 2 razy wypowiedź poprzednika - nic nie zrozumiałem. Odsyłam do 147 i 148 strony instrukcji. Moim zdaniem jak nie chcesz żeby wcisnięcie migawki do połowy blokowało parametry ekspozycji to tak to ustaw w menu.

mario
05-08-2005, 17:25
Witam.
Również nic nie rozumiem , mimo że starałem się czytać uważnie.
Polecam radę poprzednika.

kamil
05-08-2005, 17:26
Pisalem skrotami, myslalem, ze wystarczajaco zrozumiale... Jeszcze raz zatem.
Jest mi wiadome, ze mozna wlaczyc AE lock przy migawce wcisnietej do polowy. Chce jednak osiagnac cos dokladnie odwrotnego!!! Chce, aby AE _nie bylo_ blokowane przy spuscie wcisnietym do polowy. A standardowo jest w trybie "pol blokady". Proponuje wykonac wspomniany test. Jeszcze raz:

ustawienie aparatu na "bez blokady AE" przy pol-spuscie, mierzymy cos ciemnego, wciskamy migawke do polowy, mierzymy na cos jasnego, robimy zdjecie i jest super przeswietlone. Teoretycznie aprarat powinien byl zmienic eskpozycje, bo nie byla zamrozona. I zmienil, ale tylko czesciowo! Wybral kompromis miedzy stara (ciemna) a nowa (jasna).

Czy naprawde nikt nie zwraca na to uwagi?

Pozdrawiam,
Kamil

irekka
05-08-2005, 17:48
Przy ustawionym w menu 16 AE lock off wszystko działa poprawnie - widać mój egzemplarz jest bezkompromisowy. Gdyby było inaczej przy praktycznie każdym przekadrowaniu miałbym źle naświetlone zdjecie, a tak nie jest. Do blokady ekspozycji (chociaż częsciej mam przypisane pod ten przycisk pamietanie błysku) używam wyłącznie przycisku AE-L.

arra
05-08-2005, 19:35
Czy naprawde nikt nie zwraca na to uwagi?

Pozdrawiam,
Kamil

Wlasnie zwrocilem i opisywanego objawu nie widze. Dalem najpierw na czarna torbe (wyszlo 1/6), spust do polowy i trzymam. Szybko przesunalem na biala sciane w pokoju i pstryk (1/30) poprawna ekspozycja. Jezeli u ciebie zawsze ustawia w polowie tego co ma byc to chyba raczej masz cos zepsute, lub robisz cos czego ja jeszcze nie sprobowalem ;)

irekka
05-08-2005, 19:42
Teraz pytanie pomocnicze do kamila - jaki masz pomiar światła - matryca , cw czy spot ?

kamil
05-08-2005, 20:56
Matryca. Na 100% mialem to dziwne zachowanie przy firmware 1.03.
Teraz mam 2.0, wlasnie sprawdzilem i chyba faktycznie zaniklo. Czy ktos z firmware'em 1.03 moze sprawdzic?

A ponizej cytat od Kena Rockwella:

"OBSERVATION: The meter has an odd and clever bit of programming. In normal operation (not setting AE lock to ON for the shutter button) the AE is still half locked when you press the shutter halfway! What does this mean? It means if you lock the focus by holding the shutter button halfway that the exposure only moves half as many stops as it has to when you recompose. You'll only notice this if you recompose to something many stops different. If you do you'll see the meter change its reading as you recompose, but now if you take your finger off the button you'll see the reading jump the rest of the way to the exposure at your final composition. This is also what you might call "sticky" exposure: it sort of partially sticks to where you locked focus, even when you have not intended to lock exposure."

Kamil

[ Dodano: Pią 05 Sie, 2005 ]
Guzik, zle sprawdzilem, nadal to samo. Oto komplet ustawien:

pomiar swiatla - matryca
AF-S
CSM 15 (AE lock) - AE
CSM 16 - OFF
kitowa soczewka @18mm

Teraz:
1. kieruje sie na cos ciemnego, migawka do polowy. lapie focus, 1/8s f/3.5
2. kieruje sie na swiecaca lampe, odleglosc ok 3m (z polprzycisnieta migawka) - 1/50s, f/3.5
3. puszczam migawke (aparat nadal patrzy na lampe) - 1/120s, f/5.6

Czekam na odwaznego, ktory sie przyzna, ze u niego tez tak jest :)
Kamil

irekka
05-08-2005, 21:33
Zrobiłem na szybko - obiektyw co prawda inny bo nie chce mi sie sięgać do torby po kita, ale pomiar mam identyczny po przekadrowaniu i po puszczeniu przycisku migawki.
Pomiar CW, program P.

kamil
05-08-2005, 21:48
Dzieki :)
Ale naprawde nie popadlem w paranoje... Moj d70 dziala dokladnie tak jak opisane jest na stronie Rockwella... Sprobuj moze z kitem.... Dzialanie jest naprawde dziwne.... Ostrze na cos ciemnego bardzo blisko - ~ 0.5m. Kieruje na lampe oddalona o 4m - zdjecie ewidentnie przeswietlone. A kiedy po skierowaniu na lampe stroje recznie focus na lampe (caly czas przy stanie pol-migawki), otrzymuje dopiero wtedy poprawne naswietlenie.

Prosze, probujcie tak dlugo az Was wyjdzie :) Jestem pewien, ze z kitem ma tak kazdy...

Jeszcze argument "przez autorytet" - Rockwella nie trzeba lubic, ale nie mozna zaprzeczyc, ze na d70 sie zna i to niezle...

Kamil

deep
05-08-2005, 22:55
Dobra Kamil, sprawdziłem, mam tak jak ty, ale tylko na pomiarze matrycowym, a ponieważ nie uznaję takiego pomiaru to nigdy bym nie wpadł na to że jest taki problem. Dla mnie pomiar matrycowy to tak jak robienie zdjęć głuptakiem - nigdy nie wiesz co ci wyjdzie.

kamil
05-08-2005, 23:08
Ufff, to jestem jednak normalny :)
I rowniez u mnie na CW jest OK.

Dochodzimy do konkluzji:

d70 na obiektywach AF-S (a moze na wszystkich?) przy "matrix matering" blokuje w polowie ekspozycje przy pol-migawce...

I to wlasnie jest to "cos", co mnie wkurze w moim d70 :) - ze tej glupiej funkcji nie da sie wylaczyyc :)

Kamil

Saint
05-08-2005, 23:09
Ostatnio doszedlem do wniosku, ze wkurza mnie trocche oszczednosc po zobaczeniu D50 stwierdzilem, ze na kilku rzeczach tez zaoszczedonio w D70. Wizjer jak w F5 moglby byc spokojnie bo ta gowniana muszla oczna to poraszka, do tego brakuje mi szybkiej zmiany iso i typu AF. Pomijajac sam aparat jako rzecz to serwis jest najwieksza jego wada ;).

arra
05-08-2005, 23:30
Ufff, to jestem jednak normalny :)
I rowniez u mnie na CW jest OK.

Dochodzimy do konkluzji:

d70 na obiektywach AF-S (a moze na wszystkich?) przy "matrix matering" blokuje w polowie ekspozycje przy pol-migawce...

I to wlasnie jest to "cos", co mnie wkurze w moim d70 :) - ze tej glupiej funkcji nie da sie wylaczyyc :)

Kamil

Sprawdze jutro na 24-120, bo na Tokinie dziala jak powinno ;)

akustyk
06-08-2005, 00:38
ja nie mam D70, ale w porownaniu z moja zabawka w D70 porazka jest tunelik udajacy wizjer. do landszaftow troche dupa zbita...

a poza tym jest fajna maszynka. jakby sie przyczepial to jeszcze jaja z pomiarem i kiepska wspolpraca z tanimi jak barszcz szklami M42...
ale pomiar jakos mozna przezyc, a szkla i tak z reguly kupuje sie mozliwie nowe

Yja
14-09-2005, 23:04
Hmmm przeczytałem wszystkie zaa i doszedłem do jednego wniosku.Takiego aparatu jakiego wy byście chcieli chyba niz znajdziecie :wink: Temat był co was wkurza w waszych D70 a nie czego mu brakuje , czytałem przeważnie tylko że brak , niema itp.Chyba co niektórzynie dokładnie zrozumieli pytanie. papa pozdrawiam

Saint
14-09-2005, 23:25
Yja, to czego nie ma wlasnie wkurza ...

mihow
15-09-2005, 08:34
Saint, ale jak może wkurzać coś czego nie ma? :mrgreen:

Mnie denerwuje w moim aparacie to, że... Jezu :!: Nic mnie nie wkurza :wink:

irekka
15-09-2005, 08:52
Czy może wkurzać brak czegoś ?
Moim zdaniem może.

Saint
15-09-2005, 09:52
mihow, ceni swoja ignorancje w tej kwestii ;)

nin
16-09-2005, 00:01
a ja nie mam D70 a mam D100 i sa trzy rzczy ktore mnie w nim deneruja
tak tak sa to braki:
- brak zmiany iso z szybkiego przycisku (taki jak choc by w 300D jest )
- brak zmiany z przycisku balansu bieli
- brak widocznego wybranego iso (gdzie kolwiek moglo by to byc)

poza tym brak innych brakow


edit: a dla czego mnie to wkurza ? bo maleje mi przez to konfort pracy
mimo tego nie da sie narzekac na ten aparat

adamowawa
17-01-2006, 23:11
A ja kupiłem 20D i już nic mnie nie wkurza poza tym że trochę szumi

madmips
17-01-2006, 23:25
mnie wkrzua tylko w nim to, że nie potrafi mnie czasem na zdjęcia wygnać z domu ;)