PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki aparat do makro



vincec
18-04-2011, 00:04
Witam
Jaki polecicie mi , a raczej moje żonie :-) , aparat tylko i wyłącznie do makro , będzie używany z N 105 VR, no i oczywiście żeby ciężki nie był :-)

Goku
18-04-2011, 00:37
Witam
Jaki polecicie mi , a raczej moje żonie :-) , aparat tylko i wyłącznie do makro , będzie używany z N 105 VR, no i oczywiście żeby ciężki nie był :-)
Do makro przedmiotów czy do makro w naturze?

vincec
18-04-2011, 00:38
natura

darkmajin
18-04-2011, 07:38
Do makro przedmiotów czy do makro w naturze?

a to są różne opcje ? :D




@vincec powiedz od razu że szukasz wymówki na d300s :D

chociaż ja bym się wpakował w d7k szukać dobrego modelu i tyle,przemawia za tym crop+MPx(crop) no i jest lekki

Cysiu
18-04-2011, 07:58
Mi do głowy przychodzi tylko D5100... Matryca z D7000 ano i 3" obrotowy ekran, który przy kadrowaniu w makro na pewno się przyda :P

darkmajin
18-04-2011, 08:20
zapomniałem o tym modelu rzeczywiście z d5k makro robiło się pięknie, a tu ekranik z d90 z dobrą rozdzielczością, tylko czy cls'a nie będzie brakować ? cena też na dzień dobry zaporowa :/

trzeba by rozważyć za i przeciw d5100 to też bardzo dobry pomysł

pil74
18-04-2011, 08:57
Chyba najsensowniejszym wyborem jest D5000 ze względu na obrotowy ekranik. Niby bajer ale może się przydać.
Nie wiem czy sens jest kupować D5100 i płacić za nowość, która jednak wiele nie wnosi w stosunku do poprzednika.

vincec
18-04-2011, 09:10
FAJNY TEN d5100 TYLKO TA CENA :-( i 16 MLN, lekki

Sapphiron
18-04-2011, 09:15
A ja polecę Canona S5is + Raynox... Genialne efekty daje ten zestaw...

darkmajin
18-04-2011, 09:16
pokaźny zestaw masz w stopce aż tak nie narzekaj ;), cena spadnie, jak na już to d7k niżej bym nie schodził

pioter m
18-04-2011, 09:23
Jesli ktos sie ludzil, ze beda tu doradzac inaczej niz d7000, to sie mocno pomylil.
Wystarczy d3100 lub d5000, jesli ktos uparl sie na obracany ekran. D5100 jeszcze stanieje, ale nie warto czekac. Ktos z tego bedzie robil odbitki A3-A2?
Zamiast marnowac kase na wodotryski niech zainteresuje sie lampa do makro.

Cysiu
18-04-2011, 19:21
Nie wiem czy sens jest kupować D5100 i płacić za nowość, która jednak wiele nie wnosi w stosunku do poprzednika.

Matryca z D7k, lepszy ekran... Według mnie jest to akurat "trochę" :P

Bania
18-04-2011, 23:03
D5100 nie ma problemu z odchylaniem ekranu na statywie w przeciwieństwie do poprzednika, gdzie to jest prawie niemożliwe.