PDA

Zobacz pełną wersję : karty pamięci do D70s



Boguslaw
25-01-2007, 02:42
Witka,

Chce zakupić jedna lub dwie, biore SanDiska tylko nie wiem czy jedną 4GB czy dwie 2GB?

http://cgi.ebay.co.uk/SANDISK-EXTREME-III-COMPACTFLASH-2GB-CF-MEMORY-CARD_W0QQitemZ110083160279QQihZ001QQcategoryZ18871 QQrdZ1QQcmdZViewItem

http://cgi.ebay.co.uk/SANDISK-EXTREME-III-COMPACTFLASH-4GB-CF-MEMORY-CARD_W0QQitemZ110083160366QQihZ001QQcategoryZ18871 QQrdZ1QQcmdZViewItem

fIlek
25-01-2007, 02:44
Ja wziąłem 2x2GB ale mam jeszcze Digimate 100GB, w Twoim przypadku też chyba tak bym postąpił - zawsze lepiej zgubić lub zepsuć 1x2GB niż 1x4GB :)

tomys
25-01-2007, 03:36
biore SanDiska tylko nie wiem czy jedną 4GB czy dwie 2GB?



Zarąbiste pytanie, a powiedz mi, w sobotę mam gości, czy mam kupić litr wódki, czy lepiej 2 x po 0,5 litra?

szymony
25-01-2007, 05:00
Zarąbiste pytanie, a powiedz mi, w sobotę mam gości, czy mam kupić litr wódki, czy lepiej 2 x po 0,5 litra?

Zdecydowanie 4x1 litr :-)
Wszyscy wiedzą że flaszka sie skończy, ale i tak jest wielkie zdziwienie kiedy ten fakt nastąpi.

KJO
26-01-2007, 09:55
Zarąbiste pytanie, a powiedz mi, w sobotę mam gości, czy mam kupić litr wódki, czy lepiej 2 x po 0,5 litra?

to wcale nie jest głupie pytanie, lepiej 2x 0,5litra bo zawsze zimna będzie, to samo z kartami. Jak kiedyśtam dokupi sobie fotobank to podczas zrzucania jednej będzie mia jeszcze drugą i może cały czas focić. No i tak jak ktoś wyżej napisał, lepiej stracić 2GB fotek niż 4GB :mrgreen:

tomekg
26-01-2007, 12:59
KJO dokładnie, popieram w 100% może nie ze względów ekonomicznych, ale bezpieczeństwa.

Jacek Wrzesińsk
26-01-2007, 21:01
KJO dokładnie, popieram w 100% może nie ze względów ekonomicznych, ale bezpieczeństwa.
No i fakt że na 2gb szybciej coś znajdziesz niż na 4gb (oczywiście w aparacie)

queen
30-01-2007, 17:49
Jesli chodzi o karty CF to kupujcie KAŻDĄ byle NIE KINGSTON! Potwierdzam powtarzane tu wielokrotnie informacje, że część tychże kart jest wadliwych, szczególnie z serii Elite Pro 50X.

A jeśli chcecie uniknąć problemów z wymianą karty Kingston, szczególnie takowej kupionej na allegro, to uważajcie od kogo kupujecie. Ja na przykład miałem małe problemy z kartą Kingston 1GB EPx50 oraz jej sprzedawcą allegrowiczem o nicku PORWIT. Warto przed zakupem zapytać jakie są warunki wymiany, zwrotów, a zwłaszcza w przypadku ewidentnych przypadków, gdy się okaże, że karta u Was nie działa...

Polecam karty Goodram, pojemnosć obojętna, zwłaszcza z serii x80 i x100 - rewelacja! O Sandisku i Pretec'u nie wspomnę, bo z nimi też problemów nie odnotowano...

CSC
30-01-2007, 18:51
a mnie ciekawi inny fakt związanymi z kartami pamięci

MAm nikona d70a, sam mam kartę 512 mb - najtanszy i najwolniejszy kingston, PO co kupować do tego aparatu szybką kartę? Jedyna zalet widze w predkosci kopjowania danych, jest cos poza tym?

(jak dla mnie rozmiar 512 mb to wystarczająco bez ZADNEGO problemu na jpgi (jpeg fine) - ok 165 fotek a na rawy tez - ok 85. Ewentualnie 1gb do rawów ale to juz ,,full wypas" PO CO KOMU 4GB na raz?)


JA TEŻ NACIĄŁEM SIĘ NA SPRZEDAJĄCEGO NA ALLEGRO O NICKU PORWIT - NIE POLECAM GO A WRĘCZ ODRADZAM...

antonio
30-01-2007, 21:50
JA TEŻ NACIĄŁEM SIĘ NA SPRZEDAJĄCEGO NA ALLEGRO O NICKU PORWIT - NIE POLECAM GO A WRĘCZ ODRADZAM...

Co do allegrowicza czy nawet firmy PORWIT.. też miałem z nim doświadczenie :-( Ech szkoda gadać i czasu - po prostu omijać go szerokim łukiem! Zwłaszcza jeśli chodzi o podejście do klienta po już zakupie, gdy są problemy z przedmiotem, sposób i kulturę komunikowania się... Pozostaje tylko niesmak i to, że siada pozytywna opinia wypracowywana przez lata.

Ale nie o tym przecież... ponieważ karty ja na przyklad wykorzystuję również w innych urządzeniach niż aparat, to prędkość karty ma zasadnicze znaczenie np. przy współpracy z palmtopem, gdy ważny jest kazdy MB i szybkosć z jaką nim zarządza. Szczególnie istotne jest to przy wykorzystywaniu karty jako nośnika danych w systemach nawigacji GPS.

Kiedyś gdzieś były testy jaka prędkość zapisu i odczytu jest optymalna do współpracy z buforem aparatu.. Oczywiście im szybsza karta tym lepsza współpraca przy np. fotkach seryjnych. Osobiście też preferuje więcej kart a mniejszej pojemnosci, nie chrzani się potem to wszystko zwłaszcza przy rożnych tematykach zdjęć.

queen
31-01-2007, 14:25
JA TEŻ NACIĄŁEM SIĘ NA SPRZEDAJĄCEGO NA ALLEGRO O NICKU PORWIT - NIE POLECAM GO A WRĘCZ ODRADZAM...

Bo PORWIT to jednoosobowa firma i gość sobie nie radzi emocjonalnie i psychicznie:???: A marketing i rozmowa z klientami u niego jest na poziomie parteru. ODRADZAM!

KJO
31-01-2007, 14:42
a mnie ciekawi inny fakt związanymi z kartami pamięci

MAm nikona d70a, sam mam kartę 512 mb - najtanszy i najwolniejszy kingston, PO co kupować do tego aparatu szybką kartę? Jedyna zalet widze w predkosci kopjowania danych, jest cos poza tym?

(jak dla mnie rozmiar 512 mb to wystarczająco bez ZADNEGO problemu na jpgi (jpeg fine) - ok 165 fotek a na rawy tez - ok 85. Ewentualnie 1gb do rawów ale to juz ,,full wypas" PO CO KOMU 4GB na raz?)


JA TEŻ NACIĄŁEM SIĘ NA SPRZEDAJĄCEGO NA ALLEGRO O NICKU PORWIT - NIE POLECAM GO A WRĘCZ ODRADZAM...

po pierwsze jak by ci w połowie sesji padł kingston to byś wiedział dla czego nie ta firma, a co do pojemnosci to to że dla ciebie 512 wystarcza to nie oznacza że wystarczy wszystkim. Nie zawsze jest czas na zabawę ze zgrywaniem karty na dysk przenośny. I tutaj przydają się szybkie karty. 1GB lexar'a 4x zrzuca mi około 6-8 minut. SanDisc'a ultraIII zrzuca się w niecałe dwie minuty. To jest różnica

queen
31-01-2007, 15:28
Są karty Pretec'a 133MB/s i Goodram 150MB/s :-).

Kingstonowi - dziękujemy

CSC
02-02-2007, 16:04
rozumiem, ze nikt nie odpowiada bo sami nie wiecie po co kupujecie karty 4GB lub większe?

Bonzo
03-02-2007, 01:11
też mnie to zastanawia po co takie wielkie :) rozumie jak ktoś dużo śmiga po świecie ale większośc kisi się w swoich mieścinach ;)

Igorsky
03-02-2007, 13:35
Są karty Pretec'a 133MB/s i Goodram 150MB/s :-).

Kingstonowi - dziękujemy


Mala poprawka. To nie 133 Mb/s tylko 133x. To x to 150 kb/s, 133x daje w prostym rachunku 20MB/s

Moje pytanie:
Czy karta Goodram x80 wystarczy do zdjec seryjnych i nie spowoduje zapchania sie bufora za szybko(D70s) Czy bedzie te 3kl/s

Patio
03-02-2007, 14:12
PRETEC cheatach 133x 1giga formatuje sie w ciągu 3 sekund :D tak dodam od siebie

queen
04-02-2007, 01:48
Mala poprawka. To nie 133 Mb/s tylko 133x. To x to 150 kb/s, 133x daje w prostym rachunku 20MB/s

Moje pytanie:
Czy karta Goodram x80 wystarczy do zdjec seryjnych i nie spowoduje zapchania sie bufora za szybko(D70s) Czy bedzie te 3kl/s

Jak najbardziej :-). Mea culpa.
Goodram x80 działa w serii znakomicie! W ogóle działa bezproblemowo, w szczególnosci z przygodami z Kingstonem.

szymony
04-02-2007, 20:16
po pierwsze jak by ci w połowie sesji padł kingston to byś wiedział dla czego nie ta firma.

Zabierasz się do sesji z jedną kartą?
Posiadam kilka różnych kart i ileś tam miałem. Różne, różniste i do tej pory najlepiej sprawuje się "no name" (bo jest jedna). Z dwóch sandysków jeden padł. Dwa kingstony działają już od dłuższego czasu bez zająknięcia. Kingston to "best of" napewno nie jest, ale daleki byłbym od stwierdzenia że mu dziękujemy.

tomys
04-02-2007, 22:14
a mnie ciekawi inny fakt związanymi z kartami pamięci

MAm nikona d70a, sam mam kartę 512 mb - najtanszy i najwolniejszy kingston, PO co kupować do tego aparatu szybką kartę? Jedyna zalet widze w predkosci kopjowania danych, jest cos poza tym?

(jak dla mnie rozmiar 512 mb to wystarczająco bez ZADNEGO problemu na jpgi (jpeg fine) - ok 165 fotek a na rawy tez - ok 85. Ewentualnie 1gb do rawów ale to juz ,,full wypas" PO CO KOMU 4GB na raz?)

Po pierwsze nie wyobrażam sobie pracować na wolnych kartach, przy 133x masz prawie nieograczone możliwości robienia zdjęć w serii, a 1 Gb kartę zgrywam minutę i 30s, a nie 8 minut, a po drugie jak usłyszałem, że masz tylko 512kb pamięci, no to sorry, ale się obśmiałem. Widocznie nie wiesz co tracisz nie robiąc zdjęć w Nefach.
Gdybym miał taką kartę tydzień temu na studniówce, to mógłbym zrobić dokładnie 37 zdjęć (matryca 10Mp i Nef+Jpg), a zrobiłem ich 1200, to sobie policz jaki zapas kart musiałem mieć i odpowiedz sobie na pytanie "PO CO KOMU 4GB na raz?)". O zgrywaniu mowy nie było, bo nie miałem czasu nawet na papierosa. Ja rozumiem, że nie wszyscy robią tak duże "sesje", no ale 37 zdjęć to trochę przesada. Ale nawet robiąc w jpg to dużo za mało.
Pozdrawiam

PS. Jak będziesz sprzedawał sprzęt, to chętnie się zainteresuje, bo pewnie po dwóch latach będzie jak nowy, sądząc po ilości zdjęć.

szymony
05-02-2007, 00:27
A po drugie jak usłyszałem, że masz tylko 512kb pamięci, no to sorry, ale się obśmiałem. Widocznie nie wiesz co tracisz nie robiąc zdjęć w Nefach.
Gdybym miał taką kartę tydzień temu na studniówce, to mógłbym zrobić dokładnie 37 zdjęć (matryca 10Mp i Nef+Jpg), a zrobiłem ich 1200, to sobie policz jaki zapas kart musiałem mieć i odpowiedz sobie na pytanie "PO CO KOMU 4GB na raz?)". O zgrywaniu mowy nie było, bo nie miałem czasu nawet na papierosa. Ja rozumiem, że nie wszyscy robią tak duże "sesje", no ale 37 zdjęć to trochę przesada. Ale nawet robiąc w jpg to dużo za mało.


A mnie nieco dziwi takie podejście do sprawy. Przede wszystkim mówimy o D70(s), a w nim pliki trochę mniej ważą. Gdybyś miał do dyspozycji tylko analoga też byś 33 filmy skręcił? Swego czasu pracowałem w firmie, która obskakiwała tego typu imprezy. Było ich kilka dziennie, fociło 2-3 ludzi i rzadko kiedy udało im się dwadzieścia rolek oddać do obróbki.
Jednak z tych co oddali, mało które było do kosza. Jeden taki już "kręcił film" swym dsrl na studniówce i w efekcie zapoznał się z działaniem serwisu NP, bo okazało się że SB-800, to nie halogen do kamery. Nie mierz kolego wszystkich swą miarą .

PS. Studniówka to nie "sesja" to chałtura, ewentualnie rzemiosło :)

tomys
05-02-2007, 01:33
A mnie nieco dziwi takie podejście do sprawy. Przede wszystkim mówimy o D70(s), a w nim pliki trochę mniej ważą. Gdybyś miał do dyspozycji tylko analoga też byś 33 filmy skręcił? Swego czasu pracowałem w firmie, która obskakiwała tego typu imprezy. Było ich kilka dziennie, fociło 2-3 ludzi i rzadko kiedy udało im się dwadzieścia rolek oddać do obróbki.
Jednak z tych co oddali, mało które było do kosza. Jeden taki już "kręcił film" swym dsrl na studniówce i w efekcie zapoznał się z działaniem serwisu NP, bo okazało się że SB-800, to nie halogen do kamery. Nie mierz kolego wszystkich swą miarą .

Nawet nie miałem takiego zamiaru. Zaznaczyłem, że nie zawsze robi się takie ilości zdjęć. Dzięki takiej technice, a nie tej sprzed 5 lat wreszcie mamy możliwość popstrykać trochę więcej niż zrobilibyśmy to analogiem. Dlaczego mam zrobić 1 zdjęcie, wolę zrobić 10, żeby wybrać z nich najlepsze, choć z tych 1200 tak naprawdę 100 zostało usuniętych na stałe, więc to nie takie pstrykanie w powietrze i bez sensu. Jeśli na imprezie jest 350 osób i każdy chce zdjęcie, to dlaczego mam komuś odmówić. A poza tym zdjęcia robiłem z czystej przyjemności dla zaprzyjaźnionej klasy i wszyscy są mi bardzo za to wdzięczni. No a wracając do tematu, to mieć w końcu drogi sprzęt i być ograniczonym kartami pamięci lub bateriami, to chyba nieporozunienie.
Pozdrawiam

CSC
09-02-2007, 23:05
PS. Jak będziesz sprzedawał sprzęt, to chętnie się zainteresuje, bo pewnie po dwóch latach będzie jak nowy, sądząc po ilości zdjęć.

1 primo... 1200 zdjęc <lol2> i kto to będzie obrabiał i oglądał...
2 primo... nie chodzi o to, zeby zrobic 1200 i wybrac 20 ale zrobic 21 i wybrać 20!
3 primo... mowie o d70s gdzie mam 88 NEFÓW i pytałem po co wam karty po 4gb albo 8 gb... dla mnie ten czas zgrywania nie jest taki wazny bo czy to bedzie 2 minuty czy 8 bez wiekszej roznicy - zdaze sobiwe zrobic herbate w tym czasie a co do serii to na ,,najwolniejszym kingsotnie" wykorzystuje mozliwosci d70s wiec pytałem PO (file://\\PO) CO TO KOMU...;/

PS TOMYS: ilośc przerada się w jakosc ale bezmysle wciskanie guzika napewno nie...

drakenus77
12-02-2007, 22:56
wiadomo ze lepsza wieksza karta niz mniejsza... pytanie czy aparat obsłuży 4Gb ?

drakenus77
12-02-2007, 23:45
a mnie ciekawi inny fakt związanymi z kartami pamięci

MAm nikona d70a, sam mam kartę 512 mb - najtanszy i najwolniejszy kingston, PO co kupować do tego aparatu szybką kartę? Jedyna zalet widze w predkosci kopjowania danych, jest cos poza tym?

(jak dla mnie rozmiar 512 mb to wystarczająco bez ZADNEGO problemu na jpgi (jpeg fine) - ok 165 fotek a na rawy tez - ok 85. Ewentualnie 1gb do rawów ale to juz ,,full wypas" PO CO KOMU 4GB na raz?)


JA TEŻ NACIĄŁEM SIĘ NA SPRZEDAJĄCEGO NA ALLEGRO O NICKU PORWIT - NIE POLECAM GO A WRĘCZ ODRADZAM...

## Zależy jak dla kogo.. osobiście bym dostał apopleksji na tak wolnej karcie...szczególnie na zdj. seryjnych w Nefach.. na swojej ultra II widze czasem przestoje.. wiec kupowanie 512 w dodatku wolnej to wywalenie pieniędzy w kanał.. chyba ze ktoś robi 1 zdjęcie na godzinę... ale spójrz z innej strony ... pojedziesz na jakieś pokazy gdzie będzie trzeba robić serie... i co ??? seria skończy się na 2 zdjęciu albo na 1 nefie :)) ..z 3 strony kupując lustro ,kupuje się szybkość .. a z wolną karta to jak jazda Ferarii na ręcznym :(.. jeszcze jest 4 wada malej karty :) więcej zmian kart = szybsze uszkodzenie czytnika :)

pozdr.

mynior
13-02-2007, 23:12
A ja z innej beczki teraz. Mam Kingstona Ultimate 1GB i jestem bardzo zadowolony. Zadnych problemow. Teraz kupuje PQI 2 GB 100x i tez mysle ze bedzie ok. Ja sie ma zepsuc to kazda . Niewazne czy to SanDisk czy inna.

rAku*
16-02-2007, 15:13
A o myslicie o kartach firmy platinium lub firmy a-data ? http://allegro.pl/item163654885_platinum_cf_4gb_highspeed_kredyt.htm l
http://allegro.pl/item164336258_a_data_cf_turbo_120x_4096mb_4gb_18mb _s_fv_wys_5zl.html
jest tego pelno na allegro w dobrych cenach, czy ktos takiej uzywa ? warto sie w to pchac czy lepiej dolozyc i kupic mniejsza firmowke ?

ani_qwerty
17-02-2007, 17:13
Teraz kupuje PQI 2 GB 100x i tez mysle ze bedzie ok. Ja sie ma zepsuc to kazda . Niewazne czy to SanDisk czy inna.

Zakupilem miesiac temu taka pqi i po 2 studniowkach i rodzinnym pstrykaniu dalej dziala ok. Pierwsza karte tez mam pqi, tylko 1gb i dziala dobrze. Z tego co pamietam, to kolega Fatman z Cyberfoto ma takowe :)

vitter
17-02-2007, 17:38
2 giga minimum mam D70 dwie karty 1 i 2 giga (wielkość wydawało mi się idealna) od sześciu miesięcy
D200 i żałuje że nie kupiłem 4G zamiast 2-ki
niemówiąc o 1-gigówce gdzie robiąc na większej imprezce nef+duży jpg to 40 fotek
czyli pamięci nigdy za wiele

tomys
17-02-2007, 18:09
CSC, widzę że nic z tego o czym pisałem nie zrozumiałeś, więc nigdy się nie zrozumiemy. Z 1200 zdjęć wybrałem 1100, a nie 20 i wiele osób miało jeszcze pretensje, np. dlaczego są tylko na na 2 zdjęciach, więc jak widzisz nie jest to całkiem bezsensowne, ale jeśli nadal uważasz, że 0,5 Gb wystarczy, to życzę Ci żebyś nigdy nie stracił ważnego zdjęcia z powodu braku pamięci, wtedy nawet najlepsze body Ci nie pomoże.
Drakenus77, masz rację poza tym, że "seria skończy się na 2 zdjęciu albo na 1 nefie", bo bufor zapewnia większą ilość zdjęć w serii bez względu na szybkość karty, problem może się zacząć dopiero po zapchaniu bufora.
Pozdrawiam

kalibso
22-02-2007, 11:28
Witam!

A ja mam takie pytanie: o jakiej największej pojemności karty jest w stanie obsłużyć Nikon D70s?

Pozdrawiam

ESOX
22-02-2007, 12:30
właśnie ja też jestem ciekwam chyba isntrukacja podaje powyzej 2 g
ale w tabelce sa do 2g podawane.

kto uzywa powyżej 4GB i jak sie mu pracuje?

Michał K.
22-02-2007, 15:22
Ja kupiłem 4GB w Fotojokerze za 199zł i chodzi jak marzenie. Można zrobić na niej około 900 raw i 1500 JPG najlepszej jakości.

SHOX!
23-02-2007, 11:41
ODRADZAM "goodram 2GB 80x za 90zł" nie działa z d70s

POLECAM "kingston 2GB 50x" oraz "sandisk ultra 2 1GB" działa gites

sprawdziłem na swoim :)...

ekonet
23-02-2007, 13:41
A mnie dziwi upór niektórych w stosowaniu kart Kingston Elite Pro - skoro Nikon wyraźnie podał, że nie zaleca tych kart. Chęć igrania z losem...?