PDA

Zobacz pełną wersję : Laby korzystają z EXIFa? !!!



Al Bundy
21-05-2005, 11:56
Właśnie wyczytałem taką informację na stronie jednego z labów. Ostrzegają tam aby zdjęcia obrobione "ręcznie" zostały z EXIFu wyczyszczone przed podaniem do wydruku. W przeciwnym razie maszyna może poprawić już poprawione zdjęcie a to znacznie pogorszy jego jakość pod względem nasycenia barw czy BB. Czy wszystkie laby tak mają? Jeśli tak to po kiego obrabiać foty? Czyszczenie każdego z EXIFa to też cenny czas...

czarny
21-05-2005, 15:43
A co to za lab?

sinner
21-05-2005, 16:47
też o tym słyszałem i chyba chodziło o internetowy lab z Gliwic
Chyba trzeba będzie wykonać pare telefonów do dystrybutorów labów
w Polsce i wypytać serwisantów.
Jak ktoś ma takie dojścia to do roboty.

Al Bundy
21-05-2005, 17:51
http://foto.vertis.pl/page.php?page=main_new

Polecono mi jako niezły a tu taka lipa. Słyszałem że Agfa i Fuji też tak mają...

MaciejKa
22-05-2005, 23:05
Polecono mi jako niezły a tu taka lipa.
I po co te żale? Wrzucasz zdjęcia, klikasz na stronie przycisk "Usuń EXIF" i po bólu. Czas? Jakieś 2 sekundy.

kacperek
02-03-2006, 22:11
Odrobine odswiezam temat bo ostatnio oddalem sobie fotki do wywolania w 2 roznych labach i mam pytanie.
W jednym z labow rzeczywiscie usunalem EXIF-a z plikow i odbitki ogolnie mi sie podobaja, drugi lab (eh ta skleroza) nie usunalem EXIF-a z plikow i zdjecia sa ogolnie ciemniejsze, jakby inne nasycenie kolorow i teraz pytanie czy mozliwe ze to wplyw EXIF-a, czy predzej innego labu i innego papieru?

sinner
02-03-2006, 23:10
najlepiej zrób jeszcze raz próbę na takim samym pojedyńczym pliku , a propos czym usuwasz dane exifa?

kacperek
02-03-2006, 23:15
sinner wiesz to akurat byl tzn mialbyc test labow net-owych ale w sumie przez tego exifa to srednio miarodajny. W tym przypadku akurat Exif-a "wycialem" oprogramowaniem do przesylania danych do labu.
1 lab to - vertis.pl
2 lab to lab-net.

Na przyszlosc bede raczej exifa usuwal w PS.

Antonina
03-03-2006, 17:14
najlepiej zrób jeszcze raz próbę na takim samym pojedyńczym pliku , a propos czym usuwasz dane exifa?

Do usunięcia exifu polecam JPG Cleaner
Pozdrawiam