Zobacz pełną wersję : Zgrywanie/przeglądanie zdjęć podczas podróży
Cześć,
wybieram się w kilku tygodniową podróż i zastanawiam sie gdzie magazynowac fotki. Wolę nie brać laptopa, bo chciałbym się odciąć od cywilizacji. Wiem, że będę robił dużo zdjęć. Mam dwie karty 4 gb. Chciałbym jakieś urządzenie na które będę zgrywał fotki oraz na którym będę mógł je przeglądać. Fotobanki z możliwością przeglądania są absurdalnie drogie. Czy jest jakaś alternatywa?
Chyba nie bardzo - albo fotobank, albo jakiś komp (netbook nawet).
netbook jakis chinski? ja kupilem takiego prawie nowke za 300zl (intel atom 1.6, 160gb, itd) wystarczajacy do tego typu rzeczy
wielebnyy
15-04-2011, 12:33
tez polecam netbooka :) zobacz na allegro mozna je dostac za naprawde smieszne pieniadze, a to naprawde jest dobra rzecz :)
Tylko żeby Ci nie przyszło do głowy kupować tych wynalazków za 300zł na WinCE.
a jakies palmy, ipody lub inne tego typu urzadzenia? :) (sa mniejsze od netbooka). Boje sie, ze jak zostawie w hotelu netbooka to przepadnie, wiec wolalbym cos mniejszego.
Poza tym, czemu nie na win CE?
a jakies palmy, ipody lub inne tego typu urzadzenia? :) (sa mniejsze od netbooka). Boje sie, ze jak zostawie w hotelu netbooka to przepadnie, wiec wolalbym cos mniejszego.
Poza tym, czemu nie na win CE?
Netbook.
Netbook to najlepsze rozwiązanie. Jak boisz się, że w hotelu przepadnie, to noś go przy sobie ;) , toż to maleństwa są. Do torby foto zmieści się bez problemu.
Akceptowalny bank z dyskiem to około 300zł. Przeważnie mamy 2 karty 4-ro gigowe. Za 300 zł można dokupić w AGD 7 takich kart po 33zł. Dziewięć kart po ponad 500 fotek fine jpg to 4500 fotografii. Więc jaki problem. Te karty są mniej awaryjne, nie potrzebują dodatkowego zasilania i okablowania. Gabaryty i wagę ustrojstwa pomijam. :smile:
No tak, miałem nadzieje na cos ponizej 700 zl za netbooka i ponizej kilo dwiescie w torbie:)
Thx za pomoc.
A jeszcze mam jedno pytanie, czemu odradzacie ipoda lub creative zen? sa do kupienia wersje 120 GB za około 400zł. Małe, przeglądać jpg można. Co jest nie tak?
Chciałeś małe i wygodne, A teraz chyba chcesz żeby to było modne i trendy. Kupno dowolnego banku to dwukrotna transmisja danych z karty na bank i ponownie z banku do komputera. A nikt Ci takiego ustrojstwa kupić nie odradza, tu podane są jedynie alternatywy.
No dalej chce małe i wygodne i do tej pory nikt nie zaproponował nic małego (netbook na wyprawe z plecakiem nie jest "maly i wygodny"). Stąd zastanawiam się na alternatywa, czyli sprzetem, ktory moge miec zawsze w torbie/plecaku, ktory nie kosztuje 1500 zl.
Jezeli Zen czy ipod nie mają wad jako fotobanki oprocz tego, że są "modne i trendy" ;) to bym bral pod uwage opcje zakupu jednego z nich:)
wielebnyy
17-04-2011, 10:38
ja jestem za netbokiem. A jesli ma za maly dysk to dokup sobie przenosny 500GB czy 1 TB i juz. Ja wczoraj kupilem Toshibe 500 Gb za lekko ponad 2 stowki.
Poza tym, czemu nie na win CE?
Bo WinCE to zamknięta struktura, ten system był pomyślany jako soft do nawigacji itp. urządzeń (to nie jest Windows Mobile). Poza tym te komputerki są na wolniutkim procesorku ARM i jeśli byś chciał z WinCE zrezygnować, to zostaje Ci tylko specjalnie robiona pod ta architekturę kompilacja linuksa.
A jeszcze mam jedno pytanie, czemu odradzacie ipoda lub creative zen? sa do kupienia wersje 120 GB za około 400zł. Małe, przeglądać jpg można. Co jest nie tak?
A mają funkcję USB host? Bo to, że maja złącze USB nie oznacza wcale, że da się na nie zgrywać fotki z podłączonego aparatu.
Na ipoda można np. tak: http://maciejdu.webd.pl/?p=144
jak nie netbook to dokup kart z 60GB i możesz nosić nawet na nocne lasek rwanie;)
Chyba na kartach się skończy, co prawda dalej mnie fascynuje czemu na wyjazdy nie polecacie ipodów i tego typu sprzetu:)
Pozdr.,
M
Sapphiron
18-04-2011, 08:37
Chyba na kartach się skończy, co prawda dalej mnie fascynuje czemu na wyjazdy nie polecacie ipodów i tego typu sprzetu:)
Pozdr.,
M
A nie wystarczająco już Ci koledzy wytłumaczyli?
A nie wystarczająco już Ci koledzy wytłumaczyli?
Jedyny argument jaki widze to "podwojna transmisja", ktory dotyczy zarowno ipodow jak i fotobanku... wciaz nie rozumiem czym rozni sie ipod za powiedzmy 500 zł od fotobanku za 1500 zl...
ZoomTeam
18-04-2011, 08:56
Zgrywanie jako takie przy obecnych cenach kart nie ma wielkiego sens. lepiej dokupić dodatkowe karty. co innego przeglądanie zdjęć. Kup ipada I generacji. używkę spokojnie trafisz za 1K. nic lepszego do przeglądania zdjęć i jednocześnie tak poręcznego do transportu nie ma. jak masz iphona to możesz nim udostępnć net do ipada wtedy gdy tego potrzebujesz. Proste i genialne rozwiązanie. no chybą że styknie kasy na ipad 3g to wtedy net masz non stop.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.