PDA

Zobacz pełną wersję : [F1] 2011 03 - GP Chin



adolfik9501
14-04-2011, 18:50
Witam.

Przed nami 2011 FORMULA 1 UBS CHINESE GRAND PRIX na torze Shanghai International Circuit.

Układ toru:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Diagram:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://sponsoring.allianz.com/static/sites/default/media/formula1/Images_2011/CircuitGraphics2011/Circuits2011_03_China_72dpi.jpg)

Widok z satelity:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

(31°20'20.48" N, 121°13'16.47" E)

Trochę danych technicznych:

Długość toru: 5451 m
Ilość okrążeń: 56
Dystans wyścigu: 305 066 km
Pierwsze Grand Prix: 2004
Ilość Grand Prix: 7

Strefa DRS znajduje się na najdłuższej prostej, czyli tym razem nie na prostej startowej:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/shanghai_drs2-1.jpg
źródło (http://f1wm.pl/img/news/tory/shanghai_drs2.jpg)

Jak widać możliwość użycia ruchomego skrzydła będzie dopiero po pewnym odcinku prostej, a nie zaraz po wyjściu z zakrętu. Długość strefy DRS wyniesie 902 m.

Długa prosta zakończona ostrym hamowaniem zapewniała sporo manewrów/ataków. Obecnie z DRS to będą się chyba tasować co okrążenie...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pierwszy zwycięzca:

2004 - Rubens Barrichello (Ferrari F2004/Ferrari 053 3.0 V10) 1:29'12.420 hrs. 205.185 km/h.

Ostatni zwycięzca:

2010 - Jenson Button (McLaren MP4/25A-Mercedes FO108X 2.4 V8 ) 1:46'42.163 hrs. 171.541 km/h.

Rekord toru (Fastes Lap):

2004 - Michael Schumacher (Ferrari F2004/Ferrari 053 3.0 V10) 1'32.238 min. 257.320 km/h.

Najszybszy czas Pole Position:

2004 - Rubens Barrichello (Ferrari F2004/Ferrari 053 3.0 V10) 1'34.012 min. 208.735 km/h.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wyniki zeszłorocznego wyścigu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Harmonogram (naszego czasu):

Piątek, 15 kwietnia 2011 r.
Trening 1: 04:00 - 05:30
Trening 2: 08:00 - 09.30

Sobota, 16 kwietnia 2011 r.
Trening 3: 05:00 - 06:00
Kwalifikacje: 08:00

Niedziela, 17 kwietnia 2011 r.
Wyścig: 09:00

Oczywiście dostępny będzie Live Timing (http://www.formula1.com/live_timing/) oraz streamy dostępne zapewne m.in. na:

http://www.sport-typ.info/

http://www.meczyki.pl/

http://hqtv.com.pl/pl/

http://www.forum.v10.pl (http://www.forum.v10.pl/f1,na,zywo,prosze,bardzo,mozna,tu,ogladac,t6039.ht ml)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Z wideoteki YT:

QzTHPVRMB6M

7pyHLHdrHTk

Zapraszam.

MadOnion
15-04-2011, 07:57
Wyniki pierwszego treningu:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

lazik_s
15-04-2011, 08:29
Schumi zupełnie sobie nie radzi po powrocie. Szkoda. Tegoroczny bolid miał niby być pod niego, ale jednak jest lekka wtopa. A ja czekałem na taką walkę jak była za dawnych czasów m.in z Alonso.

elarco
15-04-2011, 08:39
Red Bull narazie bez konkurencji, cieszy dobra forma R31, Heidfeld tuż tuż za Levisem...
a tym czasem okazuje się, że Chińczycy już dawno wytypowali zwycięzce niedzielnego wyścigu - klik:lol: (http://twitpic.com/4knlb2)
czy tak będzie? po pierwszym treningu wszystko na to wskazuje ;)

adolfik9501
15-04-2011, 08:51
Wyniki pierwszego treningu nie napawają optymizmem. Jednak to tylko trening, co nie zmienia faktu, że Red Bull dominuje tak jak Williams na początku lat '90 (zresztą tego samego konstruktora). Zapowiada się więc, że dominacja potrwa.


(...)
a tym czasem okazuje się, że Chińczycy już dawno wytypowali zwycięzce niedzielnego wyścigu - klik:lol: (http://twitpic.com/4knlb2)
czy tak będzie? po pierwszym treningu wszystko na to wskazuje ;)

:mrgreen:

adolfik9501
15-04-2011, 09:42
Wyniki drugiego treningu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Tak jednostronnie już to nie wygląda.

MadOnion
15-04-2011, 10:58
NO i Merce nawet się ładnie pokazały, a strata HRT już nie jest tak ogromna jak w Aus.

elarco
15-04-2011, 13:53
Podoba mi się to, że Mclareny depczą Bykom po ogonkach, zapowiada się kolejny bardzo ciekawy wyścig, i jutrzejsze kwalifikacje rzecz jasna. Jak myślicie Yes babe ustrzeli jutro 3 PP ? ;)

MadOnion
15-04-2011, 15:37
Mam nadzieje że przyjedzie mu ruszać minimum z P3 i będzie musiał walczyć, bo jak narazie miał czyste i spokojne wyścigi.

adolfik9501
16-04-2011, 07:47
Wyniki trzeciego treningu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

adolfik9501
16-04-2011, 08:26
Odpadli w Q1 (Rosberg 1:35,272)

18. Webber (Red Bull) - 1:36,468
19. Kovalainen (Lotus) - 1:37,894
20. Trulli (Lotus) - 1:38,318
21. D'Ambrosio (Virgin) - 1:39,119
22. Glock (Virgin) - 1:39,708
23. Liuzzi (HRT) - 1:40,212
24. Karthekiyan (HRT) - 1:40,445

Jako, że 107% czasu zwycięzcy Q1 to 1:41,941 wszystkich kierowców zobaczymy w wyścigu.

Wygląda na to, że przez pierwsze kilka weekendów wyścigów Helmut "lubię młodych chłopców z lokami" Marko zalecił przytemperować Webbera by nie czuł się za pewnie. Te ciągłe problemy u Webbera są podejrzane.

elarco
16-04-2011, 08:27
No i mamy małą niespodziewajkę po Q1, Marka Webbera w dalszej części nie zobaczymy i jutro P18 ;)


Helmut "lubię młodych chłopców z lokami" Marko...
:)

adolfik9501
16-04-2011, 08:57
Odpadli w Q2 (Hamilton 1:34,486)

11. Sutil (Force India) - 1:35,874
12. Perez (Sauber) - 1:36,053
13. Kobayashi (Sauber) - 1:36,236
14. Schumacher (Mercedes) - 1:36,457
15. Barrichello (Williams) - 1:36,465
16. Heidfield (Renault) - 1:36,611
17. Maldonado (Williams) - 1:36,956

adolfik9501
16-04-2011, 09:15
Wyniki kwalifikacji:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Jednak Red Bull poza zasięgiem...

MadOnion
16-04-2011, 09:20
Ciekawe czy BUT nawywijał czy VET go wyprzedził i spowolnił. Ale czas 1:33,7 to kosmos!

adolfik9501
17-04-2011, 09:04
Początek niezły: Wielki palec trzeci ;)

EDIT: Piękny manewr Vettela... Ależ pięknie wdusił przycisk od DRS...
Zjazd do boksu w przypadku RBR na duży plus. Ale to co zrobił Button to brak słów ;)

bil78
17-04-2011, 10:06
no button niezłe pojechał :):) dobrze ze chłopaki z RBR nie zaczeli kół zmieniać :) , reno porażka ze strategią i pit stopami

adolfik9501
17-04-2011, 10:41
Kierownik wyścigu: Hamilton
Z-ca kierownika: Webber

McLaren pierwszy. Dobrze się niedziela rozpoczęła ;)

EDIT: Wyniki wyścigu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Mina szefostwa na stanowisku RBR bezcenna.

MadOnion
17-04-2011, 10:54
Jeszcze 4 kółeczka wiecej i palec był by trzeci ... szkoda szkoda.

costi
17-04-2011, 10:57
Super wyścig, cały czas coś się działo. Wielki szacunek dla Webbera za odrobienie dalekiej pozycji. Perez dla odmiany jest niebezpieczny dla otoczenia, jeździ jak w Destruction Derby ;)

Widać, że DRS jednak sporo wnosi do zabawy i ułatwia wyprzedzanie w ciasnych sytuacjach. To + nowe opony = dużo ciekawszy sezon niż poprzedni, więcej się dzieje na torze, dużo ciekawiej się ogląda.

adolfik9501
17-04-2011, 11:05
Ja zaś jestem zdania, że DRS jest zbędny. Niepotrzebne zamieszanie. Choć na tak długiej prostej trochę wyprzedzeń, a przynajmniej manewrów, było. Zresztą cóż to za niesamowita umiejętność kierowcy by użyć DRS i wyprzedzić kogoś. Uważam, że nie powinno być takich durnot jak DRS w F1. KERS OK - i tak mamy go pomału w wózkach drogowych, ale DRS. Sztuka dla sztuki. Wolę zobaczyć jak walczą przez kilka/kilkanaście okrążeń niż jak się wyprzedzają dzięki "czary-mary".

elarco
17-04-2011, 11:17
To zwycięstwo Hamiltona dzisiaj smakowało mi niemal tak, jak gdyby to Robert wygrał;) Szacun dla Marka za przebitkę na podium z odległej 18 pozycji, fakt jeszcze 2-3 kółka i Vettel był by w duużych opałach.

ocean
17-04-2011, 12:57
Wyścig bardzo dobry. Sądzę że Lotus - Renault zbyt szybko obrosło w piórka, wpadło w samozachwyt. Widać brakuje tam Roberta który swoim ciągłym narzekaniem mobilizował zespół do efektywniejszej pracy, a i czasem kogoś opierniczył. Dla inżynierów szykuje się ciężki sezon bo z całym szacunkiem dla obecnych kierowców tego teamu nie mają oni takiej wiedzy, takiego czucia bolidu jakie miał Kubica. Jest to tym bardziej ważne że inne zespoły w trakcie sezonu będą się rozwijać, a w LR może być z tym problem bo kierowcy mogą zwyczajnie marnować potencjał bolidu, który jest w tym roku świetny przez swoje nietrafione decyzje odnośnie ustawień nowych części, czy ustawienia bolidu pod określony tor. Myślę że wypowiedź szefów o tym że na razie nie myślą o powrocie Roberta na tor tylko o tym że Nick wykonuje świetną robotę jest nieco na wyrost. Będzie im brakować Roberta szybciej niż się spodziewają. Jestem pozytywnie zaskoczony postawą Mclarena, Ferrari i Mercedesa. Webberowi bolid nagle zaczął jechać, czyżby RBR poczuł oddech Mclarena w klasyfikacji konstruktorów? Za rok na bank obok Vettela będziemy mieli Rosberga, Helmut już się na ten temat wypowiedział, chętnie by widział go w składzie. Będzie klasyczny wunderteam. Niech Robert wraca jak najszybciej bo kto ma szykować bolid na następny sezon jak nie on?

mirtius
18-04-2011, 00:43
Kurna, a ja znowu nie wstałem :mrgreen:
Znalazłem ciekawe zdjęcie, pokazujące jak niedużo zostało Vettelowi opon ...

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img16.imageshack.us/i/gp6f.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)