PDA

Zobacz pełną wersję : Zoll Kontrole/Polizei a piwo (jego ilość w bagażniku)



mario_b
13-04-2011, 18:45
Będę w przyszłym tygodniu wracał z Danii do Polski na Święta i długi weekend. Chcę zabrać sobie trochę piwa dla siebie, znajomych i rodziny. Uzbierało się tego 9 zgrzewek puszek 330ml po 24 szt. w każdej. Razem daje to 216 puszek(71 litrów tego trunku):mrgreen:

Kontrole w Niemczech nie są może nagminne, bardzo rzadko jestem im poddawany. Ale kilka razy je miałem, oczywiście zawsze wszystko jest ok. Nie chciałbym więc i teraz pchać się w jakieś kłopoty. Dlatego szukam informacji o dopuszczalnej ilości piwa z jaką mogę przez Niemcy przejechać oraz ile mogę wwieźć do Polski. Czy wiecie jakie są to limity?

I jeszcze jedno pytanie. Czy na Fantę i CocaColę też są jakieś limity? Chcę przewieźć też te właśnie napoje po 3 zgrzewki każdego. Czyli 72 puszki tak Fanty jak i Coli. Czy mogą być z tym jakieś problemy w trakcie kontroli? Mam nadzieję, że nie.

Z racji ilości oraz faktu, że będę prowadził odpada pomysł na przewiezienie tego w sobie;)

Dziękuję za odpowiedzi.

jackrabbit
13-04-2011, 18:49
jesli Niemiec zobaczy ze jadac od strony Holandii wieziesz kilkadziesiat puszek fanty to zachodzi opcja ze bedziesz mial bardzo szczegolowa kontrole lacznie z otwarciem kazdej puszki :mrgreen:

mario_b
13-04-2011, 18:55
jesli Niemiec zobaczy ze jadac od strony Holandii wieziesz kilkadziesiat puszek fanty to zachodzi opcja ze bedziesz mial bardzo szczegolowa kontrole lacznie z otwarciem kazdej puszki :mrgreen:

No i zaczynam być niepocieszony:/

Sapphiron
13-04-2011, 18:59
Jeśli będziesz jechał prawidłowo, nie będzie nic widać to trzeba być na prawdę niezłym pechowcem żeby coś takiego jak kontrola się stało...

jackrabbit
13-04-2011, 19:06
noo, tylko w Polsce jak juz bedziesz to uwazaj na misiow z suszarkami, mi sie oberwalo, 200zl i 6pkt :D

marszull
13-04-2011, 19:08
a na terenie unii istnieja jakies limity zakupowe? co to za roznica czy piwo czy lizaki? chyba ze o czyms nie wiem
jakis czas temu przewozilem samochodem okolo 60 opakowan czegos takiego

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/imagesqtbnANd9GcRQpuEJQwuM_4eHGmocmIZsXx-1.jpg
źródło (http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRQpuEJQwuM_4eHGmocmIZsXxv3vjBEj T6k_YH7PgnFwND15AOctA)
a jechalem z Holandii :)
moze powinienem sie bac ;)

mario_b
13-04-2011, 19:15
Jeśli będziesz jechał prawidłowo, nie będzie nic widać to trzeba być na prawdę niezłym pechowcem żeby coś takiego jak kontrola się stało...


Zawsze jeżdżę prawidłowo a mimo to kilka kontroli już miałem. Nie ma reguły.
Stoją przy autostradzie, stoją przy landówkach, są czasami na parkingach i jeżdżą szukając obcokrajowców do kontroli.
W różny sposób mnie wyhaczali. Więc nie chcę liczyć na jakiegoś "farta" z tytułu prawidłowej jazdy.

A i będzie widać. Bo nie będę jechał sam, więc te ilości z pierwszego posta x2 co przełoży się na wygląd auta;)
troszeczkę siądzie;) oczywiście dopuszczalna ładowność nie zostanie przekroczona:)

hydra_nt
13-04-2011, 19:19
Tutaj masz wyjaśnienie (http://europa.eu/travel/shop/index_pl.htm#tobacco). Ogólnie można przewieźć wszystko pod warunkiem ,że do użytku własnego. Ale ilości mogą być różne w zależności od kraju.

mario_b
13-04-2011, 19:31
Tutaj masz wyjaśnienie (http://europa.eu/travel/shop/index_pl.htm#tobacco). Ogólnie można przewieźć wszystko pod warunkiem ,że do użytku własnego. Ale ilości mogą być różne w zależności od kraju.

Dzięki za linka.

Tylko tak jak piszesz "ilości mogą być różne w zależności od kraju". I już np. te 800szt. papierosów z linka to w Niemczech nie działa:/

ekonet
13-04-2011, 20:08
Kolega zapytał o przewóz dóbr przez granicę. Nie rozpoczynajmy znów dyskusji o prędkości, suszarkach i punktach.

mario_b
13-04-2011, 22:47
Trafiłem na tego pdf-a (http://www.zoll.de/e0_downloads/d0_veroeffentlichungen/z1_reisezeit_2009.pdf) z 2009roku.

Dotyczy mieszkańców UE:

Strona 14 tabela 1

110l piwa
800szt. papierosów

Strona 16 tabela 2
ograniczenia dla obywateli Estonii, Litwy, Bułgarii i Rumunii
200szt. papierosów

Dla narodowości z zewnątrz UE:

Str.26

16l piwa
200szt. papierosów


Zastanawiam się, czy Polaków dotyczy tabela 1 ze str. 14? Czy ktoś siedzący w temacie kontroli celnych, granicznych może wypowiedzieć? I potwierdzić bądź zaprzeczyć.


Czy jednak podpięci może jesteśmy pod tabelę 2 ze str. 16(tylko jakoś nie wpisani). Ale tam nie ma nic o piwie i innych alkoholach. Czy więc obywatele tych nowych w UE krajów mają ograniczenie tylko na papierosy, a reszta jak z tabeli 1?

To jak mogę wieźć te 70l piwa? Wygląda na to, że tak.

miron19j
13-04-2011, 23:22
To jak mogę wieźć te 70l piwa? Wygląda na to, że tak.
głowy nie dam, ale gdy wracałem z wakacji w Hiszpanii, to celnik mówił własnie o tych 110 litrach. Wychodzi na to, że jesteśmy w tej pierwszej grupie.

costi
14-04-2011, 00:30
Zastanawiam się, czy Polaków dotyczy tabela 1 ze str. 14? Czy ktoś siedzący w temacie kontroli celnych, granicznych może wypowiedzieć? I potwierdzić bądź zaprzeczyć.


Czy jednak podpięci może jesteśmy pod tabelę 2 ze str. 16(tylko jakoś nie wpisani). Ale tam nie ma nic o piwie i innych alkoholach. Czy więc obywatele tych nowych w UE krajów mają ograniczenie tylko na papierosy, a reszta jak z tabeli 1?

To jak mogę wieźć te 70l piwa? Wygląda na to, że tak.

W UE się nie zdarza "jakoś tak nie wpisani". Skoro nie jesteśmy wymienieni, to obowiązuje nas najluźniejsza wersja.

Greg77
14-04-2011, 10:11
Zaliczamy sie do tabeli nr1.....spokojnie panowie, mozna brac cztery lagi fajek i te 110l piwa, czego nigdy nie robie, bo jak zabrac 110l piwa do samolotu:D

miron19j
14-04-2011, 11:09
..spokojnie panowie, mozna brac cztery lagi fajek i te 110l piwa, czego nigdy nie robie, bo jak zabrac 110l piwa do samolotu:D
jak jesteś słusznych rozmiarów, to wewnętrznie
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikoniarze.pl/images/icons/icon10.gif)

Greg77
14-04-2011, 11:26
jak jesteś słusznych rozmiarów, to wewnętrznie
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikoniarze.pl/images/icons/icon10.gif)

Hehe......niewykonalne:D

ozzy
14-04-2011, 17:40
a z ciekawosci pytam- w szczecinie nie mozna dostac fanty ani coli?:)

Sapphiron
14-04-2011, 17:58
Mozna, ale ta zagraniczna ma inny smak :P

siona
14-04-2011, 21:44
Mozna, ale ta zagraniczna ma inny smak :P

niestety tak :/ - zwłaszcza ta waniliowa ....

mario_b
14-04-2011, 21:47
a z ciekawosci pytam- w szczecinie nie mozna dostac fanty ani coli?:)


Mozna, ale ta zagraniczna ma inny smak :P

I to jest akurat prawda. Nie twierdzę, że jest lepsza;) kwestia gustu, indywidualnego smaku. Duńska fanta jest dla mnie jakoś bardziej słodka. Stosują może inną substancję do słodzenia. Mnie to akurat odpowiada. Komuś innemu może nie smakować. Inaczej smakują Fanty włoska i grecka, też są bardziej słodkie od polskiej. Podobnie jest z Colą.

Nie podchodzą mi natomiast niemieckie.

Podobnie jest, w moim oczywiście odczuciu, z kawą, np. bardzo popularna Nescafe.
Kiedyś po dłuuuuuższym pobycie w Grecji nie mogłem się przestawić po powrocie do Polski na naszą rodzimą Nescę, z której robiłem sobie frappe. A bardzo lubiłem wtedy taką kawę i piłem tego sporo;) Niestety w moim odczuciu nie dało się tego w Polsce pić i po kilku próbach zaprzestałem.

Wydaje mi się również, że np. Carlsberg produkowany w Danii na duński rynek inaczej troszeczkę będzie smakował niż produkowany w Polsce. Choć tu akurat pewności nie mam;) Ale jest to bardzo prawdopodobne.

Takie przykłady można by jeszcze mnożyć.

Kolejny problem to brak dostępności w Polsce pewnych produktów i to nie tylko jakichś małych lokalnych producentów ale również gigantów np. Nestle. Brak jest na naszym rynku choćby Quality Street, które bardzo mi smakują;) nawet bardziej niż Mieszanka Wedlowska.

Wracając do tematu, cieszę się, że będę mógł spokojnie jechać z tym piwem.
I dziękuję wszystkim za odpowiedzi.
Oczywiście jeśli ktoś będzie miał jeszcze jakieś sugestie to chętnie się z nimi zapoznam.

ekonet
16-04-2011, 14:50
Proszę - nie zamieniajmy piwa w proszek, to zły cud byłby. ;)
Kolega zapytał o możliwość przewozu - czy temat wyczerpany?

wigi
17-04-2011, 12:12
Tutaj (http://biznes.interia.pl/news/sprawdz-ile-piwa-mozesz-przywiezc-do-polski,1624949) jest garść wyjaśnień.