PDA

Zobacz pełną wersję : Zdjęcia z laba.



Al Bundy
21-05-2005, 10:59
Witam.
Właśnie odebrałem foty z laba Agfy. Ale mnie nosi z nerwów !
Wszystkie foty mają delikatnie brązowe zabarwienie a zieleń jest zgniła mimo iż była soczyście nasycona. Biała suknia panny młodej ma kolor ecurie zamiast białego...

Czy to moja wina ? Żle ustawione barwy na monitorze? A może lab sprawę spierdzielił?
Te same foty w kodaku wyglądają zupełnie inaczej - znacznie lepiej !

:x

sinner
21-05-2005, 11:31
No to chyba raczej zwalili w labie, zresztą przy fotkach gdzie jest suknia ślubna biała laborant ma bardzo ułatwione zadanie bo białe ma być białe z tym że czasem inne kolory wtedy mogą być lekko nie takie zwłaszcza kolor skóry
Jeśli w innym labie zrobili dobrze to idź i zareklamuj przedstawiając te dobrze zrobione na dowód.
Niech poprawiają do bólu

Valdek_Tychy
21-05-2005, 11:37
Obie opcje są możliwe ale ja raczej skłaniam się ku tej drugiej po moich doświadczeniach z labami.Ostatnio dorabiałem ponad setkę zdjęć w Agfie i wszystkie zdjęcia miały odcień różowo-brązowy.Na próbę zrobiłem z tych samych plików jedno zdjęcie w Kodaku i wszystko było ok.

Al Bundy
21-05-2005, 11:45
Jak tu reklamować jak zamawiałem przez internet...

Jak się okazuje maszyna to nie wszystko - potrzeba do niej fachowca który każde zdjęcie sprawdzi. Przy masówce to raczej niemożliwe...

Okazuje się mimo wszystko że znacznie gorsze wg. oceny większości laby kodaka robią znacznie lepsze odbitki - co za ironia...

sinner
21-05-2005, 13:49
Jak było tego więcej to wysłałbym to na ich koszt razem ze zdjęciem przykładowym.
Zaczynają mnie wkur.... tego ogłoszenia na Allegro 100 fotek za 30pln lub coś w tym stylu
Robią fotki seryjnie i w dupie mają jakość , no ale lab cyfrowy lub też przystawka musi się zwrócić :evil:

Al Bundy
21-05-2005, 13:57
A ja odebrałem właśnie 200 fotek - spróbuję...

czarny
21-05-2005, 15:41
Poszukaj watku - chyba w ogloszeniach - o ankara.pl. Sporo bardzo pozytywnych opinii. Moze nastepnym razem przeslij w tamto miejsce.
Ja robie odbitki w kodaku na endura prof. W sumie jestem zadowolony. Aczkolwiek jest lekki zoltawo-pomaranczowy zafarb. Podobno ten papier ma tendencje do ocieplania.
Popros od nich profil labu i zaladuj do psa. Moze wina lezy po stronie Twojej kalibracji.

Al Bundy
21-05-2005, 17:53
Zobacz jakie tam ceny mają. W rossmannie za 10x15 masz teraz 39 groszy i powiem szczerze jakość do takich zdjęć jest ok...

czarny
21-05-2005, 21:29
To w czym problem? Niekapuje. Wywoluj w rossmanie skoro wychodzi ok.

Al Bundy
21-05-2005, 22:48
Jakość jest ok jak za taką kasę - ale ja chcę czegoś więcej !! Takie foty można śmiało dawać ludziom co o aparacie wiedzą tyle co o rowerach...

maroo
21-05-2005, 23:50
Gdzie robiłeś odbitki?

Ja od jakiegoś czasu robię na Agfie w Wilabie i jestem naprawdę zadowolony.

Ankara też robi na Agfie.
Fotki z Ankary widziałem i są naprawdę bardzo dobre (pozdrawiam WujkaX :wink: ).

Przyznam, że z Kodaka też kolorki zawsze mi wychodziły ok, tylko, że strasznie dużo mi obcinali ze zdjęć na spad.

czarny
22-05-2005, 00:40
maroo, a korzystales moze przy kodaku z jakichkolwiek profilow?

Co do obcinania to niestety fakt. Chyba w koncu skusze sie na Agfe w Wilabie.
Miales moze problemy z dostosowaniem sie do niego? - chodzi mi o jakies zafarby itp.

Campo
22-05-2005, 21:24
Ja robie w labie gdzie maja Agfe. Od razu prosze o tryb "repro", czyli bez ingerencji laboludka. Ustawilem monitor pod zdjecie testowe, potem metoda prob i bledow poprawialem nastawy, az w koncu dostaje to, co chce.
Ale uwaga na skalibrowanie monitora - pierwszym razem wydawalo mi sie, ze wszystko jest ok, ale zdjecia byly do bani. Poprawka i jeszcze gorzej. W koncu za trzecim, czy czwartym razem trafilem, a pliki zawsze daje z podpietym profilem pod konkretny papier.
Ciekawostka - wszyscy radza ustawienie "temperatury" monitora na 6500K - przy tej wartosci mialem ciagle problem. Obecnie mam 9300K, skalibrowane kolorki i odbitka jest taka jak na monitorze (odbitka ogladana przy swietle dziennym, przy sztucznym juz sie rozni).

maroo
22-05-2005, 23:18
Miales moze problemy z dostosowaniem sie do niego? - chodzi mi o jakies zafarby itp.

Z cyfry robią bez jakiejkolwiek korekcji.
Nie mam profilu maszyny ani fotki testowej. Kolory mam na oko identyczne jak na monitorze.