kewlas
12-04-2011, 22:47
Mam pytanie.
Czy to normalne (prawidłowe) że przy próbie wyzolenia błysku na tylną kurtynę (REAR) w trybie S lampa zarówno ta wbudowana jak i zewnętrzna ustawione na TTL błyskają 2 razy - raz przy nacisnięciu spustu migawki i drugi przed zamknieciem migawki - widać to zwlaszcza przy dłuższych czasach. A w tym samym trybie - S, ale lampa ustawiona na M (ta wbudowana także) błyska tylko raz przed zamknięciem migawki.
Bo teraz nie wiem czy ten pierwszy błysk w trybie TTL to błysk monitorujacy i nie ma on wpływu na ekspozycję czy coś mam nie tak ustawione w aparacie i powienien być tylko jeden błysk ?
Bo jesli jest to błysk monitorujacy to powinien on być jeszcze przed podniesieniem migawki ale sprawa dzieje się tak szybko że nie można tego zauważyć.
Czy to normalne (prawidłowe) że przy próbie wyzolenia błysku na tylną kurtynę (REAR) w trybie S lampa zarówno ta wbudowana jak i zewnętrzna ustawione na TTL błyskają 2 razy - raz przy nacisnięciu spustu migawki i drugi przed zamknieciem migawki - widać to zwlaszcza przy dłuższych czasach. A w tym samym trybie - S, ale lampa ustawiona na M (ta wbudowana także) błyska tylko raz przed zamknięciem migawki.
Bo teraz nie wiem czy ten pierwszy błysk w trybie TTL to błysk monitorujacy i nie ma on wpływu na ekspozycję czy coś mam nie tak ustawione w aparacie i powienien być tylko jeden błysk ?
Bo jesli jest to błysk monitorujacy to powinien on być jeszcze przed podniesieniem migawki ale sprawa dzieje się tak szybko że nie można tego zauważyć.