PDA

Zobacz pełną wersję : balans bieli



diamant
10-04-2011, 15:55
jak wykonać zdjęcia tego typu ? (czy konieczna jest obróbka np w lightroomie ?)

http://img5.imageshack.us/g/22868956.jpg/

pewex
10-04-2011, 17:00
Od bidy mozna ustawić WB, ja moge np w 5D ustawić jakieś dominanty ale nigdy tego nie robie bo od WB to jest LR. W LR w 5 sekund zobisz sobie dominantę jaka chcesz.

swider
10-04-2011, 23:32
Wystarczyło przejrzeć wątki poniżej.


Poczytaj o cross processing.

http://www.photoshopsupport.com/tutorials/or/cross-processing.html
http://www.sallyswebsite.com/crossprocessing.html
http://www.dphotojournal.com/photoshop-tutorial-cross-processing-color/
http://www.layersmagazine.com/curvy-cross-processing.html
http://carlzon.deviantart.com/art/Cross-processing-tutorial-28658861

Passiv
04-05-2011, 11:11
Jak jest z WB na koncertach, ustawiacie barwę na 5500 k czy lecicie na AWB i ewentualnie poprawiacie pipetą przy wywoływaniu?

marekb
04-05-2011, 11:14
automatyczny balans i RAW

Passiv
04-05-2011, 11:17
Tylko, że jak tak robię to zdjęcie potrafi bardzo mocno odbiegać od tego co pamiętam.

Greg77
04-05-2011, 11:49
Tylko, że jak tak robię to zdjęcie potrafi bardzo mocno odbiegać od tego co pamiętam.

No i od tego jest oprogramowanie, czasami balans bieli trzeba poprawiac selektywnie, puszka z predefiniowanym WB tez nie zapisze Tobie dokladnie tego co bylo. Na koncertach jest bardzo zroznicwane swiatlo co utrudnia zapisanie prawidlowego WB, ja bym ustawial selektywnie w sofcie do wolania RAWa a w puszce WB auto.

darkmajin
04-05-2011, 12:07
o czym wy gadacie dla mnie to cross :>

Greg77
04-05-2011, 14:00
o czym wy gadacie dla mnie to cross :>

No tak w pracy blokuja mi imageshacka.....nie widzialem zdjecia;)

swider
05-05-2011, 00:30
o czym wy gadacie dla mnie to cross :>
Ale to już było inne pytanie, innego kolegi. Odpowiedzi padły -- zamykam.