Zobacz pełną wersję : balans bieli
jak wykonać zdjęcia tego typu ? (czy konieczna jest obróbka np w lightroomie ?)
http://img5.imageshack.us/g/22868956.jpg/
Od bidy mozna ustawić WB, ja moge np w 5D ustawić jakieś dominanty ale nigdy tego nie robie bo od WB to jest LR. W LR w 5 sekund zobisz sobie dominantę jaka chcesz.
Wystarczyło przejrzeć wątki poniżej.
Poczytaj o cross processing.
http://www.photoshopsupport.com/tutorials/or/cross-processing.html
http://www.sallyswebsite.com/crossprocessing.html
http://www.dphotojournal.com/photoshop-tutorial-cross-processing-color/
http://www.layersmagazine.com/curvy-cross-processing.html
http://carlzon.deviantart.com/art/Cross-processing-tutorial-28658861
Jak jest z WB na koncertach, ustawiacie barwę na 5500 k czy lecicie na AWB i ewentualnie poprawiacie pipetą przy wywoływaniu?
automatyczny balans i RAW
Tylko, że jak tak robię to zdjęcie potrafi bardzo mocno odbiegać od tego co pamiętam.
Tylko, że jak tak robię to zdjęcie potrafi bardzo mocno odbiegać od tego co pamiętam.
No i od tego jest oprogramowanie, czasami balans bieli trzeba poprawiac selektywnie, puszka z predefiniowanym WB tez nie zapisze Tobie dokladnie tego co bylo. Na koncertach jest bardzo zroznicwane swiatlo co utrudnia zapisanie prawidlowego WB, ja bym ustawial selektywnie w sofcie do wolania RAWa a w puszce WB auto.
darkmajin
04-05-2011, 12:07
o czym wy gadacie dla mnie to cross :>
o czym wy gadacie dla mnie to cross :>
No tak w pracy blokuja mi imageshacka.....nie widzialem zdjecia;)
o czym wy gadacie dla mnie to cross :>
Ale to już było inne pytanie, innego kolegi. Odpowiedzi padły -- zamykam.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.