PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie o torbę Lowepro stealth reporter D400 AW



Tworas
08-04-2011, 18:18
Hej, przeszukuje już od dłuższego czasu zarówno forum jak i google ale do końca nie znalazłem jasnych informacji...
dodatkowo nigdzie nie znalazłem torby do pomacania...

Chcę kupić torbę Lowepro stealth reporter D400 i mam pytanie czy zmieszczę do niej:

-D300
-D80 (a w przyszłości D700)
-Sigmę 17-70 ( a w przyszłości tokinę 11-16)
-N 35 1.8
-N 50 1.8 lub 1.4 lub samyang 8mm
-N 85 1.8
-SB 900

to byłby zestaw standardowy ale w przyszłości dojdzie 70-200 2.8 lecz pewnie wtedy wyrzucił bym coś z torby...

Czy do torby po bokach można doczepić dodatkowe pokrowce, elementy?

Ma ktoś Lowepro D400? co w niej mieści? :)

może jakieś zdjęcia jak wygląda na człowieku? chodzi oczywiście o wielkość by była wygodna i praktyczna przy przemieszczaniu się...
pozdrawiam.

marekm
08-04-2011, 18:36
Na pewno odezwą się użytkownicy, ale w między czasie możesz zajrzeć tutaj (http://www.cambags.com/bag-type/shoulder-bags-menu/lowepro-shoulder-bags/item/244-lowepro-stealth-reporter-d400-aw.html) oraz tutaj (http://www.taschenfreak.de/TASCHEN/LP/StealthReporterD400/index.htm)

Tworas
08-04-2011, 18:40
dzięki marekm, byłem już tam, oglądałem ale nie potrafię stwierdzić czy zmieszczę to co che czy nie :)

Antonioo
08-04-2011, 20:25
będę w domu, to napiszę co i jak....mogę też wrzucić zdjęcia. . .

Antonioo
08-04-2011, 23:00
Tak to mniej więcej wygląda...jak widać...zmieści sporo....
mam 175 cm wzrostu ;)


1

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img4.imageshack.us/img4/2218/16300852.jpg)

2 35mm1,8 stoi na sigmie 17-70

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img198.imageshack.us/img198/1057/zzzmy.jpg)

3

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img64.imageshack.us/img64/5421/dscn1653480x360.jpg)

4

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img832.imageshack.us/img832/2425/dscn1655480x360.jpg)

5

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img822.imageshack.us/img822/3293/dscn1660480x360.jpg)

6

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img853.imageshack.us/img853/553/dscn1650480x360.jpg)

7 można zamontować dodatkowe pokrowce-widok z boku

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img96.imageshack.us/img96/1359/zzzzue.jpg)

Tworas
09-04-2011, 00:00
Bardzo ci dziękuję Antonioo za zdjęcia :) widać z zewnątrz, że torba spora ale w środku aż tyle miejsce ile mogło by się wydawać to chyba nie ma :P choć myślę, że powinienem się zmieścić bo nie widzę opcji żeby z jeszcze większą torbą biegać...
po bokach widzę jakieś taśmy, da się w tych miejscach ewentualnie doczepić dodatkowe elementy ? w wyższych modelach wiem, że na pewno jest taka opcja.

Antonioo
09-04-2011, 00:20
na 2 zdjęciu zrobiłem przykładowe przemeblowanie....spokojnie Twój zestaw wchodzi....

w miejsce 70-300---85mm+ sporo miejsca na jeszcze jakąś stałkę
tam gdzie mam 35mm---50mm+35mm
tam gdzie d90(z gripem, więc bokiem jak wsadzisz d80 bez gripa, to więcej miejsca będzie
sb900---wsadzisz koło d80 (położonej bokiem) tam gdzie mam d90 z gripem na 2 zdjęciu
i masz cały środek gdzie wsadzisz np d700 z jakimś szkłem

wg mnie z palcem w ...nosie pomiesci to co masz...plus plany zakupowe...

na 7 zdjęciu masz pokazane, że możesz zamontować pokrowce po bokach;)

torba ma 28 cm głębokości...sporo ;) nad 70-300 mam jeszcze 8 cm miejsca....spokojnie tam jedną stałkę zmieszczę...np.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img218.imageshack.us/img218/1253/sscn1669.jpg)

FHR
09-04-2011, 00:33
Moim zdaniem może być ciężko zmieścić sprzęt, który wymieniłeś w pierwszym poście.

Kiedyś na forum zamieszczałem zdjęcie tej torby ze sprzętem:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img404.imageshack.us/img404/2686/dsc2836.jpg)

Jeśli chodzi o przemieszczanie się, to niestety torba jest mało praktyczna. Jest duża, ze sprzętem mocno ciąży na ramieniu. A już przez myśl mi nie przeszło coś do niej jeszcze przyczepiać. Jednak są przypadki, że potrzebuję mieć cały sprzęt pod ręką i wtedy nie ma wyjścia, zabieram ją ze sobą :)

Tworas
09-04-2011, 00:45
Antonioo no właśnie zastanawiałem się nad 7 zdjęciem czy tam da się podczepić coś ;) dzięki ;)

FHR no właśnie chciał bym mieć trochę sprzętu przy sobie ale z drugiej strony nie chcę by torba była ogromna i nieporęczna... dlatego nic większego w grę nie wchodzi a dzięki temu że coś po bokach dodatkowo moge przyczepić to raz na jakiś czas to zrobię zachowując "mniejszy..." wariant na co dzień ;)
mam nadzieje, że jakoś się zmieszczę do tej torby... zobaczymy ;)

Dzięki!

Tworas
09-04-2011, 00:46
Jeszcze mam jedno pytanie czy torba ma pas biodrowy jak model D300?

Antonioo
09-04-2011, 00:49
ma :) takie małe coś...:)

Tworas
09-04-2011, 00:50
ahha :P

Antonioo
09-04-2011, 00:51
ja to tak widzę.... d700 byłaby główną puchą jak mniemam....
na miejsce sigmy rozumiem, że wlazła by tokina, a sigma bye bye...?

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img850.imageshack.us/img850/3883/dscn1671.jpg)

Tworas
09-04-2011, 00:56
No D700 jeszcze nie mam :P ale jest D300 i D80 ;) D700 ma zastąpić D80 tak do końca roku :P
w tym ostatnim zdjęciu pod(obok) D700 jest jeszcze jedna wolna komora czy nie ?

Antonioo
09-04-2011, 00:59
tak, tyle, że wejdzie spokojnie sb900 w pokrowcu oryginalnym...

Tworas
09-04-2011, 01:00
a na stare miejsce sb-900 wejdzie np T11-16 lub S17-70 lub nawet N70-200 :)

Antonioo
09-04-2011, 01:04
spokojnie...;) jak u Kolegi FHR na wcześniejszym zdjęciu.....

ja myślę, że powinieneś pomieścić wszystko...ale najlepiej podejdź gdzieś sobie do sklepu i przymierz co i jak wchodzi...:)


żeby mi ktoś jeszcze tak pomógł jak ja Koledze odnośnie tego plecaka...to byłoby pięknie ;)
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=177231


.

Tworas
09-04-2011, 01:06
no właśnie na razie nigdzie nie znalazłem tej torby na żywo :P ale jeszcze jutro podjadę, poszukam ;)

marekm
09-04-2011, 11:49
no właśnie na razie nigdzie nie znalazłem tej torby na żywo :P ale jeszcze jutro podjadę, poszukam ;)
Warto dokładnie sprawdzić.

Ja, po oględzinach, zrezygnowałem - za miękka konstrukcja, kieszonki bez zapięć, wielka na zewnątrz, w środku juz nie tak bardzo, brak rączki u góry (miejsce na otwór), itd.

Jedna z jej zalet, tzn. możliwość wyjmowania sprzętu przez górny otwór nie wydała mi się aż tak ważna (amator), tym bardziej, że z ponownym włożeniem sprzętu miałem duże problemy.

Antonioo
09-04-2011, 11:54
hmm....nie wiem o co koledze chodzi, ale ta torba ma rączkę od góry...

marekm
09-04-2011, 12:06
hmm....nie wiem o co koledze chodzi, ale ta torba ma rączkę od góry...Może rzeczywiście, coś tam ma, ale nie taką i nie tam gdzie bym chciał. Przeszkadza otwór w klapie.

Antonioo
09-04-2011, 12:13
ale w czym?;)...uchwyt mocowany jest w tym samym miejscu co pas na ramię....jeżeli się nie potrzebuje, to można odsunąć go na tył torby, lub po prostu odpiąć ;)
w wuciąganiu sprzętu nic nie przeszkadza....

marekm
09-04-2011, 12:25
Otwór w klapie (poprzez jej środek) uniemożliwia przyszycie w tym miejscu rączki, tak jak np. w serii Nova. Dla mnie to wada, co prawda mała, ale o niej napisałem i tyle. :D

Antonioo
09-04-2011, 12:26
teraz kapuje ;)

Tworas
10-04-2011, 00:00
marekm a jaką torbę w takim razie wybrałeś ? :)

marekm
10-04-2011, 16:57
marekm a jaką torbę w takim razie wybrałeś ? :)
Stare dzieje. Od tamtego czasu (oglądania 400 AW) miałem rożne sprzęty i torby. :roll:

Teraz, do tego co mam w stopce, mam LP Nova 4 AW. :D

Tworas
11-04-2011, 22:34
Dziś w notopstryku przymierzałem Lowepro reporter D400 i to co mam w stopce się dość spokojnie mieści ale gdy dojdzie np S 8mm a d80 zamienię na coś większego o Gripie nie wspominając to będzie ciężko ;) zamówiłem do przymierzenia D550 bo nie było na miejscu i w środę z tych dwóch coś wybiorę :)

Tworas
13-04-2011, 19:55
No i stało się zakupiłem D550 :P
bardzo chciałem D400 bo jest mniejsza ale jednak gdy dojdzie trochę sprzętu to będzie problem... w D550 jest dodatkowo miejsce na laptopa co mi w sumie pasuje bo czasami go też chcę/muszę zabrać.
LP S.R. D550 jest naprawdę duża gdy się ją założy ale myślę, że się przyzwyczaję. To co mam w stopce spokojnie się mieści i zostaje miejsca na butelkę z wodą czy ewentualnie jakiś sweter np. :D
Myślę, że jak rozbuduję się o D700/400/300, Fisha, Gripa, i zamienię S17-70 na coś większego to będzie idealnie :)
dzięki wszystkim za porady i wpisy w temacie :)
Pozdrawiam!

marekm
13-04-2011, 19:57
Gratuluję zakupu, ale obawiam się, że szansa na prosty kręgosłup stracona bezpowrotnie. ;-)

Tworas
13-04-2011, 20:16
to już dawno :P
następny w kolejce jest plecak - tam gdzie nie trzeba szybkiego dostępu ;)

yozz84
26-05-2011, 08:34
dołożę pytanko... czy ta torba (d400 /550 ) ma tylko otwarcie - zamek i klips klapy - z przodu? czy jest jakas torba tego typu która otwiera sie od strony ze tak powiem użytkownika gdy sie ją ma załozoną na ramię - jak by od pleców strony samej torby... nie wiem jak to inaczej ujac ;)

z góry dziekuje za odp.

Antonioo
26-05-2011, 09:26
serię reporter możesz otwierać suwakiem "od góry strony" ;)


ooo jak tu,

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/05/1146236331-1.jpg
źródło (http://www.fotorimex.pl/images/big/1146236331.jpg)

yozz84
26-05-2011, 10:13
oki ;) dziekuje za info...

gdyby ktoś znal inne torby podobne do tych tu omawianych które otwierają sie tak jak pytalem to prosiłbym o linka czy słowo o modelu... dziękuje

jedrus89
27-05-2011, 19:47
yozz84 rzuć okiem na torby HAMA Defender (np. 180)
rozmiarów jest też sporo