Zobacz pełną wersję : Optiwhite - szukam szklarza :)
Jastrząb
08-04-2011, 12:21
Witam
Jeżeli ktoś "siedzi" w temacie szyb, szczególnie optiwhite proszę o kontakt.
Chciałbym przedyskutować kilka rzeczy, doinformować się.
Dzięki i pozdrawiam
Jurgen
Jastrząb
10-04-2011, 20:03
NIKT nic nie wie?
;)
mrozikulus
10-04-2011, 20:07
a co dokładnie Cie interesuje? akwarium ?
Jastrząb
10-04-2011, 20:14
Tak, akwarium.
I sensowne ceny za taflę 300x100 z 15. Niem ma zielonego pojęcia jaka cena jest rozsądna. Na 19mm dostałem dwie oferty o różnicy niemalże 30%
Nie mam ochoty naciąc się na cenę z kosmosu lub na "optiwhite podobne do optiwihite"
:)
mrozikulus
10-04-2011, 20:26
interesuję Cie tylko Wawa i okolice?
Jastrząb
10-04-2011, 20:34
Interesuje mnie dobre szkło za rozsądną cenę i dowóz pod Warszawę.
mrozikulus
10-04-2011, 20:45
ale chcesz gotowe/sklejone czy samo szkło ?
podaj wymiary , z kominem ? bez ?
Jastrząb
10-04-2011, 21:06
Tafla, orientacyjny wymiar 305*96 15mm
Baniak betonowy 4000 litrów, tylko przednia szyba
mrozikulus
10-04-2011, 21:26
Tafla, orientacyjny wymiar 305*96 15mm
Baniak betonowy 4000 litrów, tylko przednia szyba
oki dopytam i dam znać
Ps.
powiedz coś więcej na temat projektu , słodkie ? słone?
edyta:
15mm na 3m i prawie 1m wysokie ? i jescze OW ? nie ma bata , nie wytrzyma
Jastrząb
10-04-2011, 21:56
W ramie, 96-2,5-2,5 = 91cm pracującej tafli wytrzyma na bank. Długość nie ma znaczenia.
Stawiam Malawi i najprawdopodobniej habitat, chociaż co do tego jeszcze się waham. Jeżeli habitat to Thumbi West Isnland lub Chinyankwazi Island
mrozikulus
10-04-2011, 22:03
napisz mi na PW jakie dostales propozycje cenowe .
Ps.
wiesz ,że w takim przypadku bardzo dużo zależy od ramy , solidnej i solidnego sklejenia
Jastrząb
10-04-2011, 22:07
Rama jak rama, kątownik 4cm, kotwienie w zbrojonym i wibrowanym betonie. O próbę wytrzymałościową jestem spokojny. Obawiam się tylko uszczelnienia.
Poszedł priw
Szkło jednak im cieńsze tym lepsze, choćby dla naszej "optyki"
Przy 8mm robi się foty pod każdym kątem, przy 10 prawie pod każdym, przy 12 już zaczyna być różnie, przy 15mm to praktycznie pozostaje tylko fotografowanie prostopadle do szyby.
Jeśli ta tafla to front akwarium ściennego i będzie podparte na wszystkich krawędziach to faktycznie wytrzyma, choć będzie niezły "balonik"
OptiWhite z Pilkingtona i jeszcze gdzieś można trafić na Diamond Guardiana, oba są "prawie" bezbarwne. Choć największy efekt widać na krawędziach przy klejeniu na bezbarwny silikon.
15mm Opti bez obrabiania krawędzi to cena około 350zł/m2
Takie grubości i typy szkła to nie często są spotykane, ale w Warszawie jest firma Aqua Medic a oni mają wszystko z tej materii. Myślę, że z 15tką Opti nie powinni mieć problemu, tylko nie daj się wmanewrować w warstwowe, to dopiero balon byłby.
PS. o szczelność to w ogóle bym się nie obawiał, tylko oby warstwa silikonu nie była zbyt cienka, przynajmniej te 3-4 mm.
Jastrząb
10-04-2011, 22:29
Czesc Tomajk,
Za 19 policzyli mi 950/m^2.
Przy 12 i wysokości 63 cm fotografowałem już tylko prostopadle.
Nie wiedziałem, że AM ma przedstawiciela. Dzieki za namiar
coś nie poszło z edycją - post do usunięcia
Taką cenę płaciłem za szkło, ale zakup był spory, (szły całe arkusze) jednak te 950zł za 19mm to może polerowanie krawędzi policzyli, bo to 8mb po 100zł za metr przy 19mm czyli 800zł. Cena jeśli pamiętam oferowana mi za 19mm ostatnio (rok temu) wynosiła niespełna 500zł/m2.
Tafle są 5m na 3 z jakimiś tam odkładami, nie pamiętam dokładnie, więc cena zależy też od tego ile odpadu pozostanie, tak czy siak 19 przy takiej konstrukcji to też bym się raczej bronił rękoma i nogami, toż to zeza można już się nabawić :D
Nawet docierały pogłoski iż Bogucin zamkną a oddział w stolicy zostanie, względy jak widać praktyczne, lotnisko (CITES) no i klientela obfitsza.
Warszawa, ul. E. Fieldorfa 10, lok. 312, tel.: 022 613 50 88
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.