Zobacz pełną wersję : D300s - bardzo wolno robi zdjęcia
mój D300s ostatnio zaczął kłapać bardzo wolno przy RAWach, na oko poniżej 2 kl/s już od pierwszej serii :(
przy JPEGach nie ma problemu - 7 kl/s.
Używam karty extremeIII 30mb/s, na której wcześniej nie było żadnego problemu, zresztą sama karta nie zdradza żadnych objawów uszkodzenia.
Czy ktoś może wie co może być przyczyną?
Przypadkiem nie zmieniłeś na RAW-y 14 bitowe?
Zapis RAW-ów w 14 bitach, włączona np. korekcja obiektywu, odszumianie itp? Mam identyczna kartę, sprawuje się rewelacyjnie, wątpię by była przyczyną Twojego problemu skro JPEG-i zapisuje poprawnie.
Pozdrawiam.
tak, rawy są włączone na 14 bitowe. to sprawia, że tak zwalnia??
tak, rawy są włączone na 14 bitowe. to sprawia, że tak zwalnia??
oj, tak ;)
rzeczywiście, sprawdziłem organoleptycznie - NEF 14-bit spowalnia znacznie prędkość zdjęć w serii.
sprawa wyjaśniona. Dzięki wszystkim :)
To ciekawe, w D700 mam 14-bit rawy, i jakoś się nie krztusi z gripem i 8kl/s.
czyzby az taka różnica?
Endriu129
09-04-2011, 19:01
To ciekawe, w D700 mam 14-bit rawy, i jakoś się nie krztusi z gripem i 8kl/s.
czyzby az taka różnica?
A bez gripa sprawdzałeś czy też masz te 8kl/s ?
Bo w 300s z gripem podobno też można wyciągnąć 7 czy 8 kl/s.
bez gripa nie będe miał 8kl/s pomijajac sztuczkę z bracketingiem. to chyba logiczne.
natomiast teraz sprawdzalelm, i na 5kl/s bez gripa (czyli maks.) równiez sie nie krztusi przez 22 zdj w serii.
Ustawienia puszki:
14 bit raw+jpg basic, kompresja bezstratna
A bez gripa sprawdzałeś czy też masz te 8kl/s ?
Bo w 300s z gripem podobno też można wyciągnąć 7 czy 8 kl/s.
Mój D300s przy ustawieniach 14bit RAW ma minimalne opóźnienie wyzwalania ekspozycji (ok1/10sek, do tego 2,5 kl/sek w trybie seryjnym), przy jakichkolwiek innych ustawieniach wyzwala natychmiast. Czyli z gripem owo opóźnienie nie występuje?
dziwne. Ja mam RAW 14bit bez kompresji i normalnie szybkie serie 8kl/sek z MB-D10 robi. A sprawdzałem na dwóch D700.
Proponuję na początek całkowity RESET aparatu.
hostman22
10-04-2011, 12:34
bo d700 w porównaniu z d300(s), nie mają tego problemu ;).
Mam D300s z gripem zamiennikiem, 2 baterie oryginalne EN-EL3e. Karta CF Extreme III. Aparat ciągnie z baterii w gripie. w 14bitowych RAWach predkość to jakies na oko 3kl/sek. Przy 12 bitówkach 0 zacięcia, 7klatek leci jak nic.
Co zrobić żeby zwiększyć wydolność w trybie 14 bit ??
o kurcze, sorry. Jakoś nie zakodowałem że to dotyczy D300s a nie D700. Wprowadziłem zamieszanie.
Mam D300s z gripem zamiennikiem, 2 baterie oryginalne EN-EL3e. Karta CF Extreme III. Aparat ciągnie z baterii w gripie. w 14bitowych RAWach predkość to jakies na oko 3kl/sek. Przy 12 bitówkach 0 zacięcia, 7klatek leci jak nic.
Co zrobić żeby zwiększyć wydolność w trybie 14 bit ??
No cóż, chyba tylko możesz zmienić puszkę ;)
szulzykk
10-04-2011, 19:00
Tez sie kiedys przestraszyem ze mi body padlo ... po tym jak musialem ostro zachamowac i mi body sie na podloge rzucilo :) Zapomnialem ze wczesniej zmienilem wlasnie tryb rawow :)
Tez sie kiedys przestraszyem ze mi body padlo ... po tym jak musialem ostro zachamowac i mi body sie na podloge rzucilo :)
:mrgreen:
Dobrze, że podłogi nie przebiło;)
szulzykk
10-04-2011, 22:15
aj nic nie mow :D D300s naprawde pancerny jest :) Dzisiaj mi maczek padl na podloge i kurde sie aluminium dobilo ! Aj ale mnie to zabolalo ;( czlowiek dba i sie opiekuje a on takie numery mi robi ;(
Mam D300s z gripem zamiennikiem, 2 baterie oryginalne EN-EL3e. Karta CF Extreme III. Aparat ciągnie z baterii w gripie. w 14bitowych RAWach predkość to jakies na oko 3kl/sek. Przy 12 bitówkach 0 zacięcia, 7klatek leci jak nic.
Co zrobić żeby zwiększyć wydolność w trybie 14 bit ??
Używać EN4 , dać szybszą kartę. Ale nie pomoże to wiele bo 8 fps będziesz miał dopuki nie zapcha się bufor.
Teoretycznie masz te 8 fps przez pierwszą sekundę a potem jest już tylko jęk straconych ujęć.
Gdzieś jest test jak układa się szybkostrzelność róznych puszek jak znajdę to podam link.
Jeśli chcesz dużego fps to d300s nie jest dobrym wyborem.
Używać EN4 , dać szybszą kartę. Ale nie pomoże to wiele bo 8 fps będziesz miał dopuki nie zapcha się bufor.
Teoretycznie masz te 8 fps przez pierwszą sekundę a potem jest już tylko jęk straconych ujęć.
Gdzieś jest test jak układa się szybkostrzelność róznych puszek jak znajdę to podam link.
Jeśli chcesz dużego fps to d300s nie jest dobrym wyborem.
FPS nie jest moim priorytetem. Na EN4 mnie po prostu nie stać, cóż, jak będę potrzebował szybkopstrykania to będę przestawiał się w 12 bit :)
Testy szybkostrzelności są w testach aparatów na optyczne.pl, jak dobrze pamiętam :)
Jesli chodzi o bufor to zawsze mozna odeslac puszke do Nikona i poprosic o rozszerzenie bufora (S. Kelby wspominal o tym w D-Town TV). Oczywiscie nie bedzie to dzialalo w Rawach 14 bitowych ale zdecydowanie pomoze przy sporcie i strzelaniu w JPG. Niestety nie jestem w stanie powiedziec w jakich puszkach jest to mozliwe i czy akurat da sie w D300s.
Jesli chodzi o bufor to zawsze mozna odeslac puszke do Nikona i poprosic o rozszerzenie bufora (S. Kelby wspominal o tym w D-Town TV). Oczywiscie nie bedzie to dzialalo w Rawach 14 bitowych ale zdecydowanie pomoze przy sporcie i strzelaniu w JPG. Niestety nie jestem w stanie powiedziec w jakich puszkach jest to mozliwe i czy akurat da sie w D300s.
Zwiększenie bufora dotyczyło, zdaje się, Nikona D3.
Zwiększenie bufora dotyczyło, zdaje się, Nikona D3.
Bardzo mozliwe. Wlasnie nie powiedzieli do konca w ktorych sie da a w ktorych nie. Swoja droga to ciekawi mnie jaki jest koszt takiej przyjemnosci.
D2x, D2h, D3 koszt 2 lata temu to okolo 460$ + transport w US
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.