PDA

Zobacz pełną wersję : canon 200/2.8L



krolewicz
07-04-2011, 15:57
Interesują mnie opinie właścicieli tego szkiełka, w sieci stosunkowo mało o nim jest napisane

szybkość AF? na poziomie 70-200L ?

jak współpracuje z konwerterami 1.4x?
oryginalny C czy może kenko też może być?

obrazek zakładam, iż jest żyleta :)

nowart
07-04-2011, 16:32
szybkość AF identyczna jak w 70-200, nie widzę różnicy.
współpracuje świetnie, sprawdzałem na 1,4 - jest bardzo dobrze
osobiście mam kenko x2 pro - w narożnikach widać niewielki spadek ostrości, w centrum niemal bez różnic.
porównywałem ze 100-400 na 400mm z moim 200/2,8 i konwerterem - ostrość w centrum niemal taka sama, na brzegach lekki, aczkolwiek zauważalny spadek ostrości i aberacji
jak będziesz chciał przymierzyć to wpadaj - pójdziesz sobie na spacerek ze szkiełkiem i sam ocenisz :)

p.s. no i ostrość - oczywiście żyletka od 2.8, piękny kontrast, kolory. Nie ustępuje ostrością na krok nowemu 70-200 IS II
miałem wersję I , teraz mam w torbie II - różnicy między nimi w jakości optycznej nie widzę, II trochę lepsza pod światło - lepiej trzyma kontrast

Remol71
08-04-2011, 15:33
Interesują mnie opinie właścicieli tego szkiełka,.....

....obrazek zakładam, iż jest żyleta :)

Mam wersję I. Ostre od pełnej dziury. Zerowy poziom aberracji. Znakomity kolor. Co do rozmycia tła - rzecz gustu, mnie nie drażni. Prędkość AF - nie mam z czym porównać, zdecydowanie szybko i trzaska w punkt, ogranicznik odległości. Na 5D winieta przy 2.8 widoczna ale akceptowalna, na 1D miodzio. Ogólnie jestem bardzo zadowolony. Bardzo dobre szkło dla konesera stałek. Przy dynamicznej reporterce raczej się nie sprawdzi, zooma nie zastąpi. Używkę można trafić w znakomitej cenie. Wersja I posiada zintegrowaną wysuwaną osłonę, nowy model ma już niestety oddzielną. Co do konwertera to się nie wypowiem ale przymierzam się do 1.4


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img543.imageshack.us/img543/574/5d2002801.jpg)
5D dziura 2.8


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img852.imageshack.us/img852/3046/5d20028cr10002.jpg)
i krop 100%

Nieostrzone, niedotykane, minimalna kompresja jpeg.

Remol71
17-04-2011, 00:34
Kwiatek po obróbce. Krop z połowy klatki.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img156.imageshack.us/img156/5498/powsinkwiat03.jpg)

Remol71
21-04-2011, 22:37
Jeszcze coś sztucznego. Nieostrzone, crop 100% ISO3200.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img51.imageshack.us/img51/5120/pwrdfull04.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img851.imageshack.us/img851/3536/pwrdcrop05.jpg)

Remol71
14-05-2011, 16:28
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img841.imageshack.us/img841/3132/bociany03.jpg)

Crop prawe 100%. Przysłona 4.0