PDA

Zobacz pełną wersję : [F1] 2011 02 - GP Malezji



adolfik9501
07-04-2011, 11:22
Przed nami kolejny wyścig: 2011 FORMULA 1 PETRONAS MALAYSIA GRAND PRIX na torze Sepang International Circuit.

Tor ma następujący układ:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Z satelity wygląda zaś tak:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

(2°45'36.20" N, 101°44'16.22" E)

Diagram toru dostępny na stronie F1 czyli tutaj (http://www.formula1.com/races/in_detail/malaysia_846/circuit_diagram.html).

Trochę danych technicznych:

Długość toru: 5543 m
Ilość okrążeń: 56
Dystans wyścigu: 310.408 km
Pierwsze Grand Prix: 2000
Ilość Grand Prix: 11
Lata rozgrywania Grand Prix: 2000-2010

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pierwszy zwycięzca:

2000 - Michael Schumacher (Ferrari F1-2000/Ferrari 049B 3.0 V10) 1:35'54.235 hrs. 194.199 km/h.

Ostatni zwycięzca:

2010 - Sebastian Vettel (Red Bull RB6/Renault RS27 2.4 V8 ) 1:33'48.412 hrs. 198.540 km/h

Najlepszy czas kwalifikacji:

2004 - Michael Schumacher (Ferrari F2004/Ferrari 053 3.0 V10) 1'33.074 min. 214.397 km/h.

Rekord toru (najlepszy czas w wyścigu):

2004 - Juan Pablo Montoya (Williams FW26/BMW P84 3.0 V10) 1'34.232 min. 211.782 km/h.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wyniki wyścigu w zeszłym sezonie:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Harmonogram (wg. naszego czasu):

Piątek, 8 kwietnia 2011 r.
1 trening: 04:00 - 05:30
2 trening: 08:00 - 09:30

Sobota, 9 kwietnia 2011 r.
3 trening: 07:00 - 08:00
Kwalifikacje: 10:00 -

Niedziela, 10 kwietnia 2011 r.
Wyścig: 10:00

Oczywiście jak zawsze będzie dostępny live timing (http://www.formula1.com/live_timing/) oraz streamy do wyszperania m.in. na stronach:

http://hqtv.com.pl/pl/

http://www.meczyki.pl/

http://www.sport-typ.info/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nie mamy jeszcze informacji na której prostej będzie można używać regulowanego tylnego skrzydła (DRS). Chodzą słuchy, że trzy opcje wchodzą w grę:

1. Prosta startowa.
2. Ostatnia prosta, przed nawrotem na prostą startową.
3. Obie proste (z dwoma pomiarami?).

Miejmy nadzieję, że przed wyścigiem się zdecydują ;)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Z videoteki YT:

KjfbA4f6pFQ

Zapraszam.

EDIT: Dorzucę jeszcze:

JyK6KFO5mxU

adolfik9501
07-04-2011, 12:05
FIA ustaliła strefę DRS. Pomiar odległości nastąpi 207 metrów przed ostatnim zakrętem, a 5 metrów po nawrocie będzie możliwość skorzystania z DRS na prostej startowej. Tym razem prosta jest dłuższa więc teoretycznie system powinien zadziałać. Jak będzie oczywiście zweryfikuje wyścig.

MadOnion
08-04-2011, 08:01
No to Mark pojechał w pierwszym treningu.

adolfik9501
08-04-2011, 09:14
Wyniki pierwszego treningu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Drugi trwa i zapowiada się bardziej wyrównany.

EDIT:

Wyniki drugiego treningu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Ciekawym jaka będzie faktyczna dyspozycja McLarena, bo Red Bull wiadomo, że mocna.

MadOnion
08-04-2011, 09:59
Wydaje się że w obecnej dominacji RBR jedynym zespołem który może coś namieszać jest McL.
Licze na deszczowe GP

MadOnion
09-04-2011, 08:47
Wyniki trzeciego treningu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

adolfik9501
09-04-2011, 09:39
Ciekawe czy Red Bull się obijał na treningach. Cieszy dobra postawa McLarena. Renówki mniej, skoro Roberta tam nie ma ;) Jeszcze chwila poznamy rzeczywiste możliwości na tym torze.

adolfik9501
09-04-2011, 10:21
Jeszcze chwila i koniec Q1. Trzymam kciuki za HRT :)

EDIT: Elegancko - wszyscy pojadą w wyścigu.

Po szachach odpadli w Q1 (1. Massa (Ferrari) 1:36,744):

18. Maldonado (Williams) 1:38,276
19. Kovalainen (Lotus) 1:38,649
20. Trulli (Lotus) 1:38,791
21. Glock (Virgin) 1:40,648
22. D'Ambrosio (Virgin) 1:41,001
23. Liuzzi (HRT) 1:41,549
24. Karthikeyan (HRT) 1:42,574

EDIT: Widać, że Lotus się zbliża do starej gwardii, w przeciwieństwie do Virgin i HRT.

adolfik9501
09-04-2011, 10:51
W Q2 odpadli (1. Button (McLaren) - 1:35,569)

11. Schumacher (Mercedes) 1:37,035
12. Buemi (STR) 1:37,160
13. Alguersuari (STR) 1:37,347
14. Di Resta (Force India) 1:37,370
15. Barrichello (Williams) 1:37,496
16. Perez (Sauber) 1:37,528
17. Sutil (Force India) 1:37,593

adolfik9501
09-04-2011, 11:11
Wyniki kwalifikacji:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Wielki palec rzutem na taśmę zdobył PP. Bardzo cieszy forma McLarena. Oby taką samą zaprezentowali w wyścigu.
Alonso patrzył na wyniki na monitorze i choć był w kasku można powiedzieć: "Mina Alonso: bezcenna" :mrgreen:

MadOnion
09-04-2011, 22:09
Nie no Alonso na tej kanapie wygladał komicznie, pewnie dotarło do niego to że bycie świetnym kierowcą w tym momencie to zdecydowanie za mało.
Brakuje Flavio i Pirueta.

adolfik9501
10-04-2011, 09:49
Nie no Alonso na tej kanapie wygladał komicznie, pewnie dotarło do niego to że bycie świetnym kierowcą w tym momencie to zdecydowanie za mało.

W F1 tak kierowca kraje jak mu bolidu staje ;)


Brakuje Flavio i Pirueta.

Jednostkowy incydent, który przy dużej dozie szczęścia, dał taki a nie inny wynik. Poza tym dalej mam wątpliwości czy rzeczywiście miał miejsce.

mac.serafin
10-04-2011, 11:44
Renault całkiem udany występ, gdyby tylko Petrov nie bawił się w lotnika.

adolfik9501
10-04-2011, 11:50
Wyniki:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Ogólnie jak na F1 to całkiem ciekawy wyścig. Dużą liczba wyprzedzań, zwłaszcza w środku toru, zawdzięczamy oponom. DRS działa tylko gdy gonione auto jest wolniejsze o ponad 0,8 sekundy na okrążeniu. W przypadku podobnych osiągów trza siąść "na ogonie" co wcale nie jest proste.

MadOnion
10-04-2011, 12:05
Bardzo ciekawy wyścig faktycznie manewrów sporo. Alonso troech przesadził ale tak to jest jak jest walka, Hamilton po wyjeździe z PIT jakoś zapomniał jak sie jezdzi. Co do Petrova to kara za wyjazd poza tor nieadekwatna! Takiego czegoś nie powinno być na torze. DRS w niektóych bolidach sprawuje się całkiem całkiem. Heidfeld oatatnie podium właśnie w Malezji zdobył 2 lata temu - nieźle mu się trafiło

adolfik9501
10-04-2011, 12:22
1. DRS potrzebuje dużych różnic w osiągach i długich prostych. Live Timing nie kłamie ;)
2. Pietrov jak to Pietrov - chwila dekoncentracji, opony nie trzymają a tu niespodzianka i hopka! Lądowanie zakończone urwaniem kolumny kierownicy. Wystraszony Rusek ma siłę :mrgreen:
3. Alonso zły to Alonso szybki, choć zakończyło uszkodzeniem. Ot wyścigi.
4. Red Bull przynajmniej tutaj nie był poza zasięgiem. Dziwi tylko trochę dysproporcja w przygotowaniu bolidów. A może to tylko tak na początek sezonu co by Mark się za bardzo pewnie nie czuł ;)
5. Webber podczas okrążenia warm-up zgłaszał jakieś problemy z autem. Tylko KERS mu nie działał, czy coś jeszcze. Dlatego kiepski start, choć dziwnie mocno opony zużywał (4 zmiany).
6. Wielki palec miał prosty wyścig: start i do mety. Pod koniec wyścigu problemy z KERS. Ciekawe co by było gdyby się Nick nie załapał przed Szynkaltona.

Nie było źle, choć bardzo się tasowali przez różnicę w osiągach dzięki oponom. Ciężko było nadążyć za tempem na poszczególnych okrążeniach.

kisio
10-04-2011, 13:53
Ech zachciało się chłopakowi rajdowej hoopy...
Jestem pod dużym wrażeniem startu w wykonaniu czarno-złotych.

ocean
10-04-2011, 14:07
Jeden z lepszych wyścigów jakie oglądałem, dużo emocji (Vettela nie liczę), różne taktyki i mijanki na torze. Atomowy start LR, potem zaspali przy pierwszym pitstopie i potracili kilka pozycji. Alonso jak ma przed sobą Hamiltona dostaje świra, wystarczyło poczekać ze dwa okrążenia bo anglikowi kończyły się opony. Zagotował się i była zwara, stracił tym samym podium. Co się dzieje z Webberem? Tak po prostu stracił formę? Pan palec znowu go znakautował. RBR coś ściemnia z tym kersem, czy oni go w ogóle mają? Pietrow odpalił rakietę, nie wiem co się stało dokładnie, wygląda na jego błąd - wylądował z kierownicą w rękach. Hifi dziś mnie pozytywnie zaskoczył, dobre tempo - a że konkurencja się sama eliminowała jest podium. Oponki dziś miały duże znaczenie, widać że w upale szybko się kończą. Tak nagumowanego toru dawno nie widziałem. Czy ktoś wie gdzie jest Mercedes? Ich forma to katastrofa. Zwrócić uwagę należy na to że RBR dziś daleko nie odjechał. Ferrari podobno pracuje nad giętkim przednim skrzydłem, poczekamy - zobaczymy. Jak ja żałuję że Roberta nie ma...

mirtius
10-04-2011, 15:27
Tutaj popis skoczka Witalija:
pCW_XdA5RGM

ASAHI
10-04-2011, 15:30
No mocno chłop kierownicę w garści trzymał..

ocean
10-04-2011, 16:07
Alonso i Hamilton dostali po 20s. kary. Anglik znalazł się więc w klasyfikacji za Kobayashim, Alonso miał bezpieczną przewagę i nie stracił pozycji. Webber miał uszkodzony kers.

MadOnion
10-04-2011, 17:43
Ta kara to jakieś jaja normalnie, Alonso został ukarany urwanym skrzydłem i to wystarczyło ale panowie siędziowie muszą sie pokazać.

costi
10-04-2011, 21:36
No mocno chłop kierownicę w garści trzymał..

To nie tak... jak poczuł brak gruntu pod kołami to zaczął podrywać maszynę ;)

MadOnion
12-04-2011, 08:45
Prawda jest taka że błąd VP był ale chłop mogł spokojnie wrócic na tor bez straty pozycji i śmiało punktować, "brawa" dla organizatorów, szkoda straconych punktór dla LR.