Zobacz pełną wersję : Bestie ze Śląska...
....cz. II rozpoczęta :lol: Wpierw dziki kot, teraz dzika bestia o pełnym owłosieniu....
http://www.tvn24.pl/-1,1698302,0,1,szympans-bije-ludzi-w-bielawie,wiadomosc.html
Ja już nie wiem, co na tym śląsku się dzieje. Ale jak słuchałem o tym w TV to miałem naprawdę niezły ubaw :mrgreen:
Mnie ostatnio krowa zbiła i jakoś tego w tvn24 nie ma...
wypraszam sobie to nie Śląsk a Dolny Śląsk :D
do Bielawy mam 3 minuty drogi samochodem ;D
wypraszam sobie to nie Śląsk a Dolny Śląsk :D
To co ty masz chyba na myśli to właśnie Górny Śląsk. Śląsk jest tak gdzie ty mieszkasz. Katowice i okolice, nie wiedzieć czemu, zawłaszczyły sobie trochę tą nazwę :)
fotograf58
08-04-2011, 08:11
Dowcipniś :)
To co ty masz chyba na myśli to właśnie Górny Śląsk. Śląsk jest tak gdzie ty mieszkasz. Katowice i okolice, nie wiedzieć czemu, zawłaszczyły sobie trochę tą nazwę :)
mieszkam na dolnym slasku ;p
Dzierżoniów (do 1946 Rychbach, niem. Reichenbach im Eulengebirge) – miasto i gmina miejska w południowo-zachodniej Polsce, w województwie dolnośląskim. Siedziba władz powiatu dzierżoniowskiego, władz miasta Dzierżoniowa oraz władz wiejskiej gminy Dzierżoniów. Położone w Kotlinie Dzierżoniowskiej, nad rzeką Piławą.
W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do województwa wałbrzyskiego. Obecna, polska nazwa miasta, nadana na cześć Jana Dzierżona – śląskiego pszczelarza.
Według danych z 30 czerwca 2010 miasto liczyło 34 022 mieszkańców.
Chociaż nazwa miasta od śląskiego pszczelarza. Ale to jest dolnyśląsk.
Województwo dolnośląskie – jednostka podziału administracyjnego Polski, jedno z 16 województw ze stolicą we Wrocławiu. Zostało utworzone w 1999 roku z ziem poprzednich województw wrocławskiego, legnickiego, jeleniogórskiego, wałbrzyskiego i części leszczyńskiego oraz kaliskiego. Województwo to jest położone na południowym zachodzie kraju, obejmując znaczną część historycznego Śląska (Dolny Śląsk) i wschodnie Łużyce Górne.
mieszkam na dolnym slasku ;p
Dzierżoniów (do 1946 Rychbach, niem. Reichenbach im Eulengebirge) – miasto i gmina miejska w południowo-zachodniej Polsce, w województwie dolnośląskim. Siedziba władz powiatu dzierżoniowskiego, władz miasta Dzierżoniowa oraz władz wiejskiej gminy Dzierżoniów. Położone w Kotlinie Dzierżoniowskiej, nad rzeką Piławą.
W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do województwa wałbrzyskiego. Obecna, polska nazwa miasta, nadana na cześć Jana Dzierżona – śląskiego pszczelarza.
Według danych z 30 czerwca 2010 miasto liczyło 34 022 mieszkańców.
Chociaż nazwa miasta od śląskiego pszczelarza. Ale to jest dolnyśląsk.
Województwo dolnośląskie – jednostka podziału administracyjnego Polski, jedno z 16 województw ze stolicą we Wrocławiu. Zostało utworzone w 1999 roku z ziem poprzednich województw wrocławskiego, legnickiego, jeleniogórskiego, wałbrzyskiego i części leszczyńskiego oraz kaliskiego. Województwo to jest położone na południowym zachodzie kraju, obejmując znaczną część historycznego Śląska (Dolny Śląsk) i wschodnie Łużyce Górne.
Jeśli już wklejmy cytaty z wikipedii:
"Współcześnie w znaczeniu potocznym nazwy Śląsk błędnie używa się bardzo często w odniesieniu tylko do samego Górnego Śląska, województwa śląskiego lub aglomeracji katowickiej."
Mam na myśli Śląsk rozumiany jako krainę geograficzną i historyczną. I oczywiście wiem gdzie leży Reichenbach, mam tam trochę znajomych :)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.