Zobacz pełną wersję : Zestaw glosnikow 5.1 do Denona AVR 1611
Photoartbox
06-04-2011, 12:55
Od jakiegos czasu chce skompletowac zestaw kina domowego, na ktorym daloby sie sluchac rowniez muzyki we wmiare dobrej jakosci. Oczywiscie zdaje sobie sprawe, ze nzie to zestaw "hajendowy", ale moje wymagania tez nie sa specjalnie wygorowane. Jako AVR wybralem Denona 1611, ma to co mi jest potrzebne, calkiem dobre recenzje i miesci sie w budzecie. Wiekszy problem to kolumny. Jak dobre do muzyki , to kiepskie w kinie domowym, lub na odwrot... Obecnie najbardziej sklaniam sie do Harman Kardon HKTS 16. Czy macie moze inne propozycje w podobnej cenie i parametrach. Bede wdzieczny za wszelkie sugestie.
Rafał_Sz
06-04-2011, 13:12
Fronty JBL E60 lub E80 (raczej E60), tył JBL E10, sub JBL E250 i centralny E25C także z serii Nortridge.
I będzie Pan zadowolony! :D
Photoartbox
06-04-2011, 13:20
Fronty JBL E60 lub E80 (raczej E60), tył JBL E10, sub JBL E250 i centralny E25C także z serii Nortridge.
I będzie Pan zadowolony! :D
No tak, ale ten zestaw jest 2x drozszy od Harman Kardon no i straszne klocki :(
ja do tego ampa mam jamo S 506 HCS 3 (poki co bez subwoofera) i na moje ucho gra to calkiem znosnie :)
No tak, ale ten zestaw jest 2x drozszy od Harman Kardon no i straszne klocki :(
no wiesz, jeśli Twoim górnym pułapem jest te 1600zł (tyle kosztują ~ HK) to za bardzo nie zaszalejesz... Na dodatek jeśli piszesz, że chcesz na tym słuchać muzyki w dobrej jakości... no wybacz :D ale nie masz zbyt wielkiego wyboru. Jeśli ma to być malutkie i nie powalające cenowo to postarałbym się uzbierać jeszcze ok tysiaka i poszukać na aledrogo zestawu Bose. Da się wyrwać za ok 2700zł komplet prawie nówek.
Rafał_Sz
06-04-2011, 13:31
No tak, ale ten zestaw jest 2x drozszy od Harman Kardon no i straszne klocki :(
Człowiek bez nerki może funkcjonować. Kino bez dobrych głośników nie. ;):)
Photoartbox
06-04-2011, 13:35
no wiesz, jeśli Twoim górnym pułapem jest te 1600zł (tyle kosztują ~ HK) to za bardzo nie zaszalejesz... Na dodatek jeśli piszesz, że chcesz na tym słuchać muzyki w dobrej jakości... no wybacz :D ale nie masz zbyt wielkiego wyboru. Jeśli ma to być malutkie i nie powalające cenowo to postarałbym się uzbierać jeszcze ok tysiaka i poszukać na aledrogo zestawu Bose. Da się wyrwać za ok 2700zł komplet prawie nówek.
1. Napisalem, ze w podobnej cenie a nie 2x drozsze
2. Napisalem, ze chce sluchac muzyki we w miare dobrej jakosci i zdaje sobie sprawe z koniecznosci kompromisu
...wiec nie rozumiem tego "no wybacz", ale mimo to wybaczam :)
Człowiek bez nerki może funkcjonować. Kino bez dobrych głośników nie. ;):)
Eee tam, nie musialbym sie pozbywac nerki, ale nie chce na to duzo wiecej wydawac ;)
Dzięki za wybaczenie ;)
Zatem ja na Twoim miejscu zacząłbym spokojniej - poszukać przyzwoitych monitorków, coś z tańszych Kefa, Dali, Monitor Bronze, Monitor Audio, Kody - jest tego masa, tylko dobrze dobrać. Kupić na początek ze 2 sztuki, do tego suba, z czasem dozbierać do centralnego i tyłów, które i tak są tylko efekciarskie i może być coś tańszego. Będzie znacznie lepiej jakościowo a chyba nie aż dwukrotnie drożej :)
p.s. w ub.r. kolega uzbierał sobie zestawik na głośnikach Kody, razem z centralnym i subem za ok 2000zł. Co prawda pod Yamahą ale w pokoju ok 20m gra to naprawdę bardzo sympatycznie (nie jestem audiofilem ;))
Azazel85
06-04-2011, 13:56
A przede wszystkim na Twoim miejscu wybrałbym się do jakiegoś salonu audio na odsłuch. W końcu różnicę i jakość masz słyszeć, a rozpoznawać inny napis na obudowie. Każdy zestaw gra trochę inaczej, i wydaje mi się że nie ma jedynej słusznej wersji - w końcu każdy ma nieco inny słuch, i każdej osobie zależałoby na nieco innej charakterystyce generowanego dźwięku. Bo tak, to jakbyś pytał, "który kolor jest najładniejszy?" :)
Photoartbox
06-04-2011, 14:02
Bo tak, to jakbyś pytał, "który kolor jest najładniejszy?" :)
Jak to ktory? Czaryny! ;)
PS. Wiem, ale w tym zestawieniu, Denon + HK nigdzie nie znalazlem do odsluchania :(
Prawie w każdym MM i Saturnie masz te Harmany na półkach - przynajmniej takie regularnie widuję w Poznaniu.. Z dostępnością Denonów tam to już nie będzie problemu.
Photoartbox
06-04-2011, 14:21
Prawie w każdym MM i Saturnie masz te Harmany na półkach - przynajmniej takie regularnie widuję w Poznaniu.. Z dostępnością Denonów tam to już nie będzie problemu.
Na polkach, to i tu w Niemczech sobie grzecznie leza. Problem polega na tym, ze panowie sprzedawcy do "studio" wstawiaja tylko te z wyzszej polki...
A to wybacz, nie wiedziałem gdzie przebywasz - baterie w szklanej kuli mi dziś siadły ;)
U nas na polskiej prowincji nie ma problemu, żeby sprzedawcy wstawili wybrane głośniki do salki więc podsunąłem propozycję miejsca, gdzie są one dostępne - no ale cóż, starałem się :P
Mimo to szczerze namawiam do zestawiku Kody, zapłacisz niewiele więcej za solidne, drewniane monitorki a dźwięk bez porównania lepszy niż te plastikowo/komputerowe pierdziawki ;)
Niedawno sam to przerabiałem.
Z kina domowego zrezygnowałem na rzecz stereo z powodu kasy jaką musiałbym wydać na kable :) Oczywiście żart, ale zamiast kina skończyło się na stereo. Filmy nie są zbyt wymagające co do dźwięku, w przeciwieństwie do muzyki.
skończyło się póki co na zakupie 2 monitorków B&W 685. Myślę jeszcze na podpięciu suba, ale wolnej kasy brak, a i na brak basów nie narzekam:) Może szybciej dokupie druta i podepnę to w bi-amp.
Jak do KD to ja ze swej strony polecę Celestiony. Wystarczy F28. F38 nawet bym nie polecał bo one potrzebują sporo miejsca w pokoju. Oczywiście ich cena w PL jest dość wysoka ale można je kupić np w UK za dużo mniej. W KD dają sobie świetnie radę bez suba, choć ja się nie mogłem powstrzymać i kupiłem S80. Centralny F35 udało mi się kilka miesięcy temu za 300zł kupić. A monitory to już sobie jakieś inne mozna dobrać bo tu akurat Celestiony F15 mnie nie przekonały. Skończyło się na JBL E20.
Nie wiem jak zagrają z Denonem bo najbardziej lubią się z Onkyo
szykuję się do zmontowania sobie stereo do chałupy. Postawić to chcę na Denonie AVR1611+blu-ray Panasonica. Niestety na kolumny kasy już nie styknie, a że nie chcę kupić tymczasowego badziewia które będzie buczało zamiast grać to przez jakiś czas będe smigał na tym co mam w chacie. Kolumny od wieży Kenwood trójdrożne 100W 6 Om. I teraz pytanie - czy to mi zagra (kolumny + amplituner) ?
tgollob_jamessuchar
10-08-2011, 21:15
szykuję się do zmontowania sobie stereo do chałupy. Postawić to chcę na Denonie AVR1611+blu-ray Panasonica. Niestety na kolumny kasy już nie styknie, a że nie chcę kupić tymczasowego badziewia które będzie buczało zamiast grać to przez jakiś czas będe smigał na tym co mam w chacie. Kolumny od wieży Kenwood trójdrożne 100W 6 Om. I teraz pytanie - czy to mi zagra (kolumny + amplituner) ?
zagra
robin102
10-08-2011, 21:20
szykuję się do zmontowania sobie stereo do chałupy. Postawić to chcę na Denonie AVR1611+blu-ray
Zaraz, zaraz coś się pokręciło i w sprzeczności te dwa zagadnienia widzę. Kolega chce zestawić sterełko na 5-cio kanałowym mózgotrzepie z taniej półki ? Zdecydowanie odradzam takie rozwiązanie. Za te pieniądze można kupić rasowy wzmacniacz stereo i dopiero to będzie stereo.
dlatego tak robię iz nie wykluczam w przyszłości (w miare przypływu gotówki) postawienia na tym grajdole 5.1 :)
audiofil ze mnie żaden - nie odróżnie dobrego mp3 od nagrania CD, więc jak dla mnie ta półka jest całkiem wysoka ;)
Ja mam amplituner Yamahy HTR-6030, za jeszcze mniejszą kase. Też teoretycznie 5+1 i podłączone do tego głośniki stereo od starej wieży. Gra, jak na moje drewniane ucho, wystarczająco. Ja jednak nie muszę być wiarygodnym źródłem informacji, bo dla mnie ważniejsza jest treść niż forma, toteż zawsze przedkładałem Tarantino nad Camerona.
Telewizor też wybrałem na zasadzie, że siostra sobie kupiła, zobaczyłem, że fajnie pokazuje i na drugi dzień też sobie kupiłem. Jakieś tanie, płaskie Sony 32". Nie ma się co spinać, to tylko telewizor i sprzęt grający.
Boryszuk
10-08-2011, 21:46
@Zdyboo, zegarek tez masz zwykly? Najzwyklejszy? ;)
Marku, nie mam w ogóle zegarka.
korzystam z czasomierzy w telefonie, komputerze, liczniku rowerowym i GPSie. Tak w kolejności częstości korzystania. ;)
Ja mam amplituner Yamahy HTR-6030, za jeszcze mniejszą kase. Też teoretycznie 5+1 i podłączone do tego głośniki stereo od starej wieży. Gra, jak na moje drewniane ucho, wystarczająco. Ja jednak nie muszę być wiarygodnym źródłem informacji, bo dla mnie ważniejsza jest treść niż forma, toteż zawsze przedkładałem Tarantino nad Camerona.
Telewizor też wybrałem na zasadzie, że siostra sobie kupiła, zobaczyłem, że fajnie pokazuje i na drugi dzień też sobie kupiłem. Jakieś tanie, płaskie Sony 32". Nie ma się co spinać, to tylko telewizor i sprzęt grający.
no dlatego ja też się nie spinam. Chce sobie kupic po prostu coś co dobrze gra i tyle. Do tej pory oglądałem też filmy na kompie na głosniczkach creative`a z subwooferem i byłem/jestem bardzo zadowolony z dźwięku, mimo że dla niektórych to co się z tych głośniczków wydobywa dalekie jest od nazywania tego dźwiękiem :)
Własnie dlatego nie kupuje sprzętu z najwyższej półki (na która notabene mnie nie stać) a zwykłego dośc dobrej klasy grajdoła który zapewni moim uszom optymalną jakość dźwięku i obrazu. Ot cała filozofia :)
A co do stwierdzenia iż treść zdecydowanie ważniejsza od efekciarstwa i bajerów - to jak dla mnie sprawa jest oczywista :) TREŚĆ :) Zresztą co mi da full wypass TV i jeszcze większy wypass kino domowe na 100 głośników jak zapodam "pancernika Patiomkina" czy kino choćby Bergmana :) Sądzę, że absolutnie nic :) Poza wielkością obrazu :)
Nie ma się co spinać, to tylko telewizor i sprzęt grający.
tak samo można powiedzieć o puszkach i szkłach N;
to tylko aparaty i obiektywy.
robin102
10-08-2011, 22:33
STEREO na tym amplitunerze absolutnie nie może się udać :(
Nie chodzi o audiofilskie wariactwo, ale do sterełko trzeba kupić wzmacniacz 2 kanałowy i jakieś źródło dźwieku, no i oczywiście głośniki. Takie trochę może bzdurne porównanie ale naświetlajace jaką jakością dysonują końcówki mocy w wielokanałowm sprzęcie. Ciekawy wzmacniacz to 1200zł podzielmy przez 2 kanały wychodzi 600zł na kanał. Amplituner za 1100zł 6 końcówek czyli po 180zł za końcówkę mocy na jeden kanał :) i w taki kanał nas wpuszczają
Boryszuk
11-08-2011, 02:22
tak samo można powiedzieć o puszkach i szkłach N;
to tylko aparaty i obiektywy.
Ale D40 i 18-55 tez robi zdjecia.
Kazdy wymaga czego innego w poszczegolnych dziedzinach. Ja jestem gluchy jak pien i nie widze sensu placic 600zl za kanal. Wole zaplacic 180 bo roznicy i tak nie uslysze.
tak samo można powiedzieć o puszkach i szkłach N;
to tylko aparaty i obiektywy.
nie ma co tez tak generalizowac. Znam wiele osób które takim zestawem zrobia foty lepsze niż ktoś z D3s w łapie. Nie ma reguły - jak ktos ma we łbie to i pudełkiem po butach zrobi świetna fotę.
Każdy ma inne potrzeby i kazdy inaczej patrzy na świat. Jeden nie będzie słuchał czegoś co ma 180zł na jeden kanał a drugi z kolei nie włozy tenisówek poniżej 300zł. Ot zycie, nieprawdaż :)
coach_lodz
11-08-2011, 07:32
ja słuchałem z kompa na głośnikach 2.1 Creativa i było ok... ale później zdecydowałem zakupić coś lepszego do muzyki z cd... nie posłuchałem audiofili z forum audio... i nie kupiłem super sprzętu tylko poszperałem po allegro i zakupiłem kilkuletni wzmacniacz stereo Pioneera i do tego CD tej samej firmy... jako że nie miałem już pieniędzy na głośniki to podłączyłem takie od wieży (starej) Panasonica... i powiem Wam że jestem bardzo zadowolony, głośniki dostały jakby drugie życie, pomimo tego, że wzmak nie jest z najwyższej półki... Wydałem jakieś niecałe 500 zł w sumie za wzmaka i CD tylko dlatego, że szukałem z pilotem... Jest to podłączone także do TV a w niedługim czasie także do blureja jak już go kupię... aha od wspomnianego na początku zestawu komp + zestaw Creativa gra to o kilka klas lepiej...
p.s. Wcześniej pożyczyłem od kumpla amplituner Denona 5.1 (starszy, ale za to z wyższej półki) i podłączyłem te same głośniki o których pisze wyżej, i była bryndza absolutna... Basu nie było wcale i jakoś tak po prostu nie grały... z Amplitunerem stereo (ale takim nie do kina - SONY) było ok... ale że nie słucham radia to zakupiłem ten opisywany wyżej wzmacniacz stereo i jestem ZADOWOLONY !!
p.s.2 wcale nie wykluczam, że super hiper sprzęt za fure kasy nie zagra jeszcze lepiej... ale na razie mi to nie potrzebne...
Rafał_Sz
11-08-2011, 08:01
Ja naprawdę jestem w stanie uwierzyć, że sprzęt za kilkadziesiąt i czy kilkaset złotych jest w stanie spełnić dźwiękowe oczekiwania właściciela. Ale tak na wszelki wypadek, dla dobra własnego budżetu, unikajcie kontaktu z porządnym zestawem stereo który odtwarza właśnie porządnie nagraną płytę. Pisząc porządny nie mam na myśli audiofilskiego bełkotu za kilkadziesiąt czy kilkaset tysięcy, a raczej zwykłą dobrą integrę, nie najgorszy zwykły odtwarzacz CD i wierne dwie kolumienki.
:)
tak samo można powiedzieć o puszkach i szkłach N;
to tylko aparaty i obiektywy.
Zwłaszcza, że w obecnej ofercie Nikona i tak nie ma szkła albo puszki, o której można powiedzieć, że jest genialne/ a.
Nie wiem czy o cyfrowych puszkach w ogóle można tak powiedzieć.
Ale tak na wszelki wypadek, dla dobra własnego budżetu, unikajcie kontaktu z porządnym zestawem stereo który odtwarza właśnie porządnie nagraną płytę.
A ja mam taki kontakt i owszem nawet słyszę, że gra lepiej od tego co ja mam. Jednak posłucham sobie chwilę swojego i mi przechodzi. Jak napisał Marcin każdy ma inne priorytety.
Zwłaszcza, że w obecnej ofercie Nikona i tak nie ma szkła albo puszki, o której można powiedzieć, że jest genialne/ a.
ja tam widzę parę genialnych szkieł, takie 200/2 jest dla mnie przykładem:)
Wracając do sprzętu - to jest dokładnie jak z foto - do czasu jak nie słuchamy czegoś innego to nam wystarcza;); nie piszę tu o sprzęcie HI-END ale o dobrym stereo - niestety też długi czas to ćwiczyłem, a że muzyka zawsze jest obecna w moim życiu to też chciałem tak: 5.1 - mam kino i stereo. No i niestety to mnie nie zadowoliło; skończyło si na 7.1 w sypialni i tylko kino; osobne stereo w salonie.
Wiem, że niektórzy uważają się za drewniane ucho - ale wystarczy sobie w sklepie kazać podłączyć parę zestawów różnych - na pewno usłyszycie różnicę.
Poza tym jest tak, że nie wszystkie wzmacniacze grają dobrze ze wszystkimi kolumnami - paradoks - i tu trzeba sobie ( dla własnych preferencji ) podobierać.
Z tego co słyszałem to chyba Yamaha ma taki trochę audio amp, warto w takim wypadku też posłuchać Onkyo.
robin102
11-08-2011, 09:13
W tanich amplitunerach wielokanałowych z założenia projektowanych i produkowanych do czego innego niż odsłuch w STEREO funkcja odsłuchu na dwóch kanałach jest jakby funkcją dodaną, dodatkową coś jak aparat fotograficzny w telefonie komórkowym kosztującym 299zł . Chcemy słuchać w STERO to zanabywajmy sprzęt dwukanałowy, chcemy słuchać czy oglądać kinko to wielokanałowy nam potrzebny. Wszystkim niedowiarkom polecał bym posłuchanie swoich ulubionych płyt w domu najpierw na zestawie stereo ot zwykłym za 2-3 tys zł powiedzmy przez 2 tygodnie, a potem przesiadka na amplituner wielokanałowy z 2 tys zł. Ból zębów przy aktywnym słuchaniu murowany.
Fora audiofilskie omijajcie szerokim łukiem
Rafał_Sz
11-08-2011, 09:16
Ból zębów przy aktywnym słuchaniu i murowany.
Chociaż w pełni się z Tobą zgadzam to jednak nie mogę się z Tobą zgodzić. :) Są ludzie, którzy są odporni na doznania słuchowe lub nie zwracają na to uwagi, bo jest im to niepotrzebne.
robin - jak zawsze chcesz wcisnąc innym swój punkt widzenia jako jedyny, słuszny i nie podlegający dyskusji. Zrozum to że sa osoby które to co tu możesz uważac za istotne, ważne i słuszne moga miec w bardzo głebokim powazaniu i może być im to niepotrzebne :) Wpadnie tu jakis audiofil i Cie zeżre żywcem - bo ja można słuchac muzyki na sprzecie za jakies żenujące 2, 5 czy 10tys zł, skoro on tyle wydaje na przewody do głośników. Sa rózni ludzie, różne potrzeby.
ja tam widzę parę genialnych szkieł, takie 200/2 jest dla mnie przykładem
Ciekawe owszem, ale przez brak uniwersalności, rozmiary i wagę trudno je uznać za genialne. Drugiego Nocta raczej nie będzie. ;)
Wiem, że niektórzy uważają się za drewniane ucho - ale wystarczy sobie w sklepie kazać podłączyć parę zestawów różnych - na pewno usłyszycie różnicę.
Różnice się na pewno usłyszy, bo trzeba być głuchym żeby nie słyszeć.
Jednakże nie wszyscy będą w stanie wskazać na czym ta różnica polega. Dwa nie każdy widzi uzasadnienie dla wydania dwa czy trzy razy więcej bo słyszy jakąś różnicę.
Trzy słuchając zestawów nie jeden po drugim, ale z odstępem czasowym bardzo niewielu ludzi będzie w stanie wskazać różnice pomiędzy zestawami.
robin102
11-08-2011, 10:30
robin - jak zawsze chcesz wcisnąc innym swój punkt widzenia jako jedyny, słuszny i nie podlegający dyskusji. Zrozum to że sa osoby które to co tu możesz uważac za istotne, ważne i słuszne moga miec w bardzo głebokim powazaniu i może być im to niepotrzebne :) Wpadnie tu jakis audiofil i Cie zeżre żywcem - bo ja można słuchac muzyki na sprzecie za jakies żenujące 2, 5 czy 10tys zł, skoro on tyle wydaje na przewody do głośników. Sa rózni ludzie, różne potrzeby.
Skwituje to tak:
Jeszcze w styczniu tego roku wydawało się, że jeden zegarek do niespóźniania się wystarczy mi. Teraz mam trzy zegarki :mrgreen: to w temacie potrzeb było :mrgreen:
Bardziej serio oczywiście wybór zawsze należy do tego kto ma portfel. Chciałem tylko zaakcentować, że do STEREO to sprzęt steroooo, a do kina to sprzęt do kina. To jest oczywiste tylko ludzie wolą się łudzić, naciągać rzeczywistość jak gumowe kalesony, bo to bo tamto, bo mi wystarczy, bo słuch mam drewniany i inne dyrdymały. Kupują wielokanałowe klocki, topią pieniądze w kable, w coraz lepsze głośniki bo coś jednak posmakują w tym odtwarzaniu muzyki, ale ciągle jest nie to co by chcieli właśnie z powodu zakupu amplitunera, a nie prawdziwego wzmacniacza do STEREO który jak wyżej kolega napisał można kupić używany za kilka stówek.
Trzy słuchając zestawów nie jeden po drugim, ale z odstępem czasowym bardzo niewielu ludzi będzie w stanie wskazać różnice pomiędzy zestawami.
Cztery, :) słuch to zmysł który się rozwija w miarę dawania mu szans na rozwoj, da się go wyćwiczyć, wytrenować ;) zapewniam Cie , że nawet przysłowiowa gospodyni domowa jest w stanie czuć różnice w jakości odtwarzania.
Ale nie wierzyć doświadczonemu to rzecz ludzka i powszechna ;)
Jeszcze w styczniu tego roku wydawało się, że jeden zegarek do niespóźniania się wystarczy mi. Teraz mam trzy zegarki :mrgreen: to w temacie potrzeb było :mrgreen:
Trąci onanizmem chyba sprzętowym i gadżeciarstwem. Ja od kilkunastu lat nie mam żadnego zegarka, nie spóźniam się.
Cztery, :) słuch to zmysł który się rozwija w miarę dawania mu szans na rozwoj, da się go wyćwiczyć, wytrenować ;) zapewniam Cie , że nawet przysłowiowa gospodyni domowa jest w stanie czuć różnice w jakości odtwarzania.
Nie każdemu jest potrzebny wyćwiczony słuch. Nie każdy chce mieć wyćwiczony słuch.
Ale nie wierzyć doświadczonemu to rzecz ludzka i powszechna
Jeśli "doświadczony" stara się za wszelką cenę nakłonić do przyjęcia swojego punktu widzenia to nie ma to nic wspólnego z radzeniem, a zaczyna być zmuszaniem. Naturalną zatem rzeczą jest że człowiek inteligentny się buntuje.
Dla mnie EOT dyskusji z Tobą, bez urazy. Nie widzę sensu polemiki.
Tadziu to jednak delikatniej potrafi zrobić, napisał jak ma sam i do czego doszedł przez doświadczenie, wnioski pozostawiając interlokutorowi.
robin102
11-08-2011, 11:25
Tadziu to jednak delikatniej potrafi zrobić, napisał jak ma sam i do czego doszedł przez doświadczenie, wnioski pozostawiając interlokutorowi.
No ja niestety zimny drań jestem ;) i nie lubię jak producenci, korporacje wszelakie robią z nas konsumentów matołków co to wszystko kupią oby się świeciło, popierdywało jako tako i miało przełącznik "2 Chanel" lub nawet opisany Stereo. Oni wolą sprzedać dwa razy najpierw amplituner, a potem następny sprzęt w postaci wzmacniacza. Kolega Stock napisał w swoim zapytaniu, że chce kupić sprzęt stereo do chałupy (podkreślam STEREO chce kupić) zbudowany, na sprzęcie nie do stereo więc już na starcie kombinuje pod górkę, ale w sumie masz racje Jego sprawa, Jego pieniądze, Jego potencjalne niezadowolenie. Co mi do tego zwłaszcza, że w moich wypowiedziach nie można doszukać się porady, tylko przymuszam na siłę :razz:
tak - aczkolwiek juz w drugim poście dopisałem iz nie wykluczam mozliwości rozbudowy sprzetu o dodatkowe głosniki by miec 5.1 (w miare posiadania wolnej $ i znaleziania odpowienich głośników). Także nie trzymajmy się tak kurczowo słówka STEREo bo powariujemy. Wiem ze jak coś jest do wszystkiego to jest do du...y. Moja sprawa, moje pieniądze, moje niezadowolenie - za porade dziękuję - bo chyba jedynym który odpowiedział na zadanie pytanie był tgollob :)
coach_lodz
11-08-2011, 11:41
Ja tak samo chciałem, upiec dwie pieczenie na jednym ogniu, i dlatego jak napisałem wyżej pożyczyłem od kolegi amplituner 5.1 (chciał mi go sprzedać) aby przetestować jak on sobie poradzi w audio - stereo. Chciałem na jednym sprzęcie słuchać muzyki w stereo i oglądać filmy, a w późniejszym czasie dokupić resztę głośników do kina... no i okazało się to niemożliwe, bo po prostu dźwięk z tego amplitunera (przypomnę - Denon 5.1) przy odtwarzaniu płyt CD nie dawał żadnej satysfakcji... i generalnie rzecz biorąc, kiedy to już poszedłem w sprzęt dedykowany do stereo to muzyka brzmi naprawdę świetnie a na większości płyt DVD z filmami często jest możliwość odpalenia ścieżki stereo... a jeśli nie ma to i tak downmix 5 lub 6 kanałów do stereo mogę przeżyć. Zwłaszcza, że przy filmie zmysł słuchu, nie jest jedynym i po prostu na taki kompromis mogę pójść... zwłaszcza, że i tak dotychczas filmy oglądałem słuchając audio z głośników tv... Pewnie, że gdybym miał możliwości dobrze byłoby mieć zarówno sprzęt do muzyki jak i do filmów osobno... ale nie mam.
robin102
11-08-2011, 11:45
.. bo chyba jedynym który odpowiedział na zadanie pytanie był tgollob :)
To prawie potwarz dla mnie ;) Już sie rehabilituję :)
Jak tęsknisz do Denona bo ładnie wygląda to kup np. taki wzmacniacz
http://allegro.pl/denon-pma-710-dzwon-sklep-al-krakowska-223-i1752668669.html
potem z biegiem czasu dokupisz sobie samą końcówkę mocy do kina domowego, albo kino domowe w tzw w pudełku z hipermarketu (będzie taniej).
ps.
równie dobrze można kupić wzmacniacz używany, oby nie jakiś leciwy wyschnięty staruszek
Rafał_Sz
11-08-2011, 12:04
Po wielu poszukiwaniach za wzmacniacz robi u mnie H/K 970. Do tego JBL E60 plus E250. CD to H/K HD970.
Wzmacniacz:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/08/post7222100008258201170282661-1.jpg
źródło (http://www.audiostereo.pl/uploads/old/post-7222-100008258%201170282661.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/08/post7222100008256201170282665-1.jpg
źródło (http://www.audiostereo.pl/uploads/old/post-7222-100008256%201170282665.jpg)
CD:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.hi-fi.com.pl/images/testy/105cd_harman970.jpg)
A kolumienki to:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.avland.co.uk/jbl/e60/e60.jpg)
A sub to:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/08/jblnorthridgespeakerse250p-1.jpg
źródło (http://www.hometheaterhifi.com/volume_11_4/images/jbl-northridge-speakers-e250p.jpg)
To jest naprawdę budżetowy zestaw stereo. Potęgą dźwięku i dynamiką brzmienia zjada jednak na śniadanie o wiele droższe konstrukcje.
Ktoś się pewnie zapyta po co sub w zestawie stereo? Otóż niskotonowiec jest prawie całkowicie odcięty od pasma kolumienek. Odzywa się jedynie na samym dole jak jest o to proszony.
Zestaw ten udało mi się doskonale spasować brzmieniowo. Wzmak ma lekki nadmiar srednich tonów, natomiast kolumienki mają w tym paśmie ich niedobór.
Jeśli ktoś dobrze poszuka w necie, może sobie taki zestawik dość tanio zmontować, zwłaszcza jak moze żyć bez suba. Wrażenia gwarantowane. :)
Dodatkowo przy użyciu przełączników hand made, spokojnie mogę ten zestaw wykorzystać do 5.1. Potrzebuję tylko ampli 5.1, tylnych monitorków i frontu. I mam wtedy mocno dynamiczne prawdziwe stereo i dźwięk do kina wyrywający parkiet. :);)
robin102
11-08-2011, 12:22
Po wielu poszukiwaniach za wzmacniacz robi u mnie H/K 970.
Rewelacyjny wzmacniacz który pogoni kota niejednej duuużo droższej konstrukcji, a i w "kinie na 2 kanałach" ma taki wypiard basowy, że zelówki się odkleją :)
Generalnie jeśli miał bym kupować sprzęt do kina to marka HK jest na 102 :)
owszem, HK dynamikę ma niezaprzeczalną, ale: muzyka to coś innego - to ma być naturalne,
u mnie niestety HK i to AVR 760 ( http://www.harmankardon.pl/index.php?p4,harman-kardon-avr-760 ) + CD HD 990 ( http://www.harmankardon.pl/index.php?p3,hd-990 ) na głośnikach Jamo ( Concert ) nie dał mi tego czego oczekuję od muzyki; za to w kinie domowym - rewelacja.
Nie chcę nikogo na siłę namawiać na rozwiązania, które mi pasują; jedynie przestrzec przed popełnieniem ewentualnie błędu; który sam zrobiłem:(
no ale ja się z tym problemem choć w sposób dość drogi ( 2xmonobloki + przedwzmacniacz + transport + DAC + kolumny ) uporałem:)
Rafał_Sz
11-08-2011, 12:59
owszem, HK dynamikę ma niezaprzeczalną, ale: muzyka to coś innego - to ma być naturalne
Mi zależało na dynamice i mocy. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że szukałem nieco efekciarskiego brzmienia. Z pełną świadomością pomijałem liniowość.Ten Harmanik ma takie nieco estradowe brzmienie. I oto mi właśnie chodziło. Odsłuch Violatora DM czy niektórych albumów Faithless pozostawia niezatarte wrażenia. O Prodigy nie wspominając, przy tym gaz w kuchence w kuchni obok sam się zapala... :)
Mi zależało na dynamice i mocy. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że szukałem nieco efekciarskiego brzmienia. Z pełną świadomością pomijałem liniowość.Ten Harmanik ma takie nieco estradowe brzmienie. I oto mi właśnie chodziło. Odsłuch Violatora DM czy niektórych albumów Faithless pozostawia niezatarte wrażenia. O Prodigy nie wspominając, przy tym gaz w kuchence w kuchni obok sam się zapala... :)
Jeżeli o to Ci świadomie chodziło - to wybrałeś super - bo to właśnie tak ma:)
robin102
11-08-2011, 13:13
Ten Harmanik ma takie nieco estradowe brzmienie... :)
Te estradowe brzmienie to zawdzięczasz po części jeszcze JBL-om na papierowych membranach które własnie tak estradowo odtwarzają. Grunt to ze świadomością sobie zestaw zrobić.
Boryszuk
11-08-2011, 14:02
i nie lubię jak producenci, korporacje wszelakie robią z nas konsumentów matołków co to wszystko kupią oby się świeciło, popierdywało jako tako i miało przełącznik "2 Chanel"
Troche jak Swiadkowie Jechowy. Intencje sluszne ale metody dosc natretne ;)
Edit: nie zauwazylem, ze watek ma druga strone ;) ja juz sie nie bede wypowiadal bo i tak sie na tym nie znam ;)
robin102
11-08-2011, 14:36
No proszę wdać się w rozmowę z intelegentnymi ludźmi to można i Jehowym zostać.
Niebezpieczna sprawa :mrgreen:
Photoartbox
11-08-2011, 16:06
szykuję się do zmontowania sobie stereo do chałupy. Postawić to chcę na Denonie AVR1611+blu-ray Panasonica. Niestety na kolumny kasy już nie styknie, a że nie chcę kupić tymczasowego badziewia które będzie buczało zamiast grać to przez jakiś czas będe smigał na tym co mam w chacie. Kolumny od wieży Kenwood trójdrożne 100W 6 Om. I teraz pytanie - czy to mi zagra (kolumny + amplituner) ?
W koncu nabylem tego Denona i do niego kolumny (chyba w Polsce niezbyt znana firma) Canton Movie CD 105 czarne, o te - http://www.canton.de/de/homecinema/movie/produkt/moviecd105.htm Wiem, ze dla audiofilow to zestaw "kupa", ale ja jestem zachwycony :)
robin102
11-08-2011, 16:10
(chyba w Polsce niezbyt znana firma) Canton Movie CD 105 czarne, o te - :)
Całkiem markowa marka CANTON
Całkiem markowa marka CANTON
.. i bardzo dobrze zgrywa się z Denonami.
Po wielu testach odsłuchowych wybrałem zestaw: Denon 2308 oraz zestaw CANTON GLE 409,405/401.
Do dziś uważam, że była to dobra decyzja i jednocześnie udany kompromis w zakresie zestawu do KD i jednocześnie odsłuchu muzyki STEREO.
Zestaw charakteryzuje się bardzo naturalnym i zrównoważonym brzmieniem (muzyka) a jednocześnie ma potencjał w zakresie wygenerowania "przyzwoitego hałasu" podczas oglądania filmów.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.