kris11
04-04-2011, 12:38
Czy jest możliwość wykalibrowania matrycy LCD w laptopie. Posiadam laptopa DELL INSPIRON 1705 o rozdzielczości matrycy 1920x1200. Zdjęcia z mojej D7000 na wyświetlaczu aparatu brzytwa nawet w dużym powiększeniu, na plazmie 50" także super, na laptopie HP u kolegi też jak najbardziej OK.
Ogólnie matryca w LCD działa bez zarzutu, ale zdjęcia u mnie są jakieś ciemne i mało żywe. W związku z tym, że nie mogę ustawić temperatury barwowej, (brak menu jak w przypadku standardowych monitorów LCD) może są jakieś programiki do kalibracji, czytałem gdzieś o jakiś kalibratorach sprzętowych, ale to już za wysoka półka jak na moja kieszeń.
Może któryś z użytkowników, również borykał się z takim problem i ma na to jakieś rozwiązanie.
Ogólnie matryca w LCD działa bez zarzutu, ale zdjęcia u mnie są jakieś ciemne i mało żywe. W związku z tym, że nie mogę ustawić temperatury barwowej, (brak menu jak w przypadku standardowych monitorów LCD) może są jakieś programiki do kalibracji, czytałem gdzieś o jakiś kalibratorach sprzętowych, ale to już za wysoka półka jak na moja kieszeń.
Może któryś z użytkowników, również borykał się z takim problem i ma na to jakieś rozwiązanie.