PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki polar do 18-70 ? HTMC czy HMC wystarczy ?



straits
20-05-2005, 21:03
Cena filtra to praktycznie 1/3 ceny obiektywu - pytanie czy jest sens do takiego szkła wkładać polar za 300 PLN ? Zastanawiam się nad HOYA HMC, HAMA HTMC lub B-W (o ile ceny nie będą z kosmosu). Jak wspomniałem filtr docelowo będzie na kitowym obiektywie do D70. Co szanowne grono może polecić ? Nie wierze że tylko ja miałem kłopot z wyborem polara, bo pewnie (zgaduje) ponad 50% kupiło D70 z KITowym obiektywem. A gołe szkło to porażka.


I tak wogóle zrezygnowałem z myśli o zakupie UVki do niego. Naczytałem się sporo niepochlebnych opinii o użytkowaniu filtra UV (nie ma sensu) - ale ciekawy jestem jakie jest Wasze zdanie.

Niedługo planuje zakupić nikkora 80-200/f2.8 (77mm), ale jak pomyśle o cenie filtra polaryzacyjnego do niego to aż mnie ciarki przechodzą :)

Anonymous
21-05-2005, 00:32
Najpierw się zastanów do czego będziesz używal filltra polaryzacyjnego, jezeli stwierdzileś, że UV nie ma sensu. Filtr polaryzacyjny ma konkretne przeznaczenie - nie jest to jakieś "panaceum" na dobre zdjęcia.
"A gołe szkło to porażka" - o czym mowisz w ponad 95% wlaśnie wystarcza "gołe" szklo.

Pozdrawiam:
Andrzej

Rave
05-11-2005, 23:59
Najpierw się zastanów do czego będziesz używal filltra polaryzacyjnego, jezeli stwierdzileś, że UV nie ma sensu. Filtr polaryzacyjny ma konkretne przeznaczenie - nie jest to jakieś "panaceum" na dobre zdjęcia.
"A gołe szkło to porażka" - o czym mowisz w ponad 95% wlaśnie wystarcza "gołe" szklo.

Pozdrawiam:
Andrzej

nie rozumiem po co go wyprowadzac z bledu.