Zobacz pełną wersję : Samochodziki RC
Witam, mam pytanie co do ustawień aparatu przy robieniu wspomnianych samochodzików :)
Z góry dzięki
P.S. sorki jeżeli nie tutaj :)
Będziesz robił aparatem wspaniałe samochodziki?
Ustaw iso 800, ogniskową obiektywu 85 mm, przysłonę przymknij do f5,6.
Samochodzik fotografuj z góru pod kątem 30 stopni.
Ustaw w aparacie:
wyostrzenie na +3, kontrast -1 (dla lepszego efektu).
Balans bieli na chmurkę
Wbudowaną lampę błyskową ustaw na -1,6EV
nasycenie kolorów na +1
Aparat ustaw na statywie na wysokości 145 cm
i tyle :)
szybko łatwo i przyjemnie
efekt gwarantowany
szczególnie że podałeś tak wiele szczegółów odnośnie posiadanego sprzętu, oświetlenia, wielkości samochodzików oraz tego czy mają lakier błyszczący czy matowy
Będziesz robił aparatem wspaniałe samochodziki?
Tak tak robiłem ... :) dzisiaj tylko że nie wychodziły za bardzo ... ale oto co mi się udało https://picasaweb.google.com/118234248759943198827/TargiCzasDziecka#
Fakt podałem mało szczegółów ... ale pisałem na szybko z dnia na dzień :) ale dzięki będę wiedział na przyszłość :D mój sprzęt to Nikon D90 + kit'owy 18-105
Przede wszystkim aż się prosi położyć się na ziemi i robić zdjęcia z poziomu podłoża
Z bratem Arturem bawimy się RC i wiem, że fotografowanie nie jest takie łatwe, zwłaszcza modeli o potężnym silniku jakim jest Savage Flux rozwijającym prędkość do 80 km/h W tym przypadku szybkość była mniejsza bo akumulatory nie posiadały pełnej mocy. Zamieszczam przykładowe fotki wykonane w dniu dzisiejszym, jest to dobry trening przed piknikiem lotniczym Góraszka. Dane zachowane, do odczytu.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img845.imageshack.us/i/dsc1213t.jpg/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img233.imageshack.us/i/dsc1206t.jpg/)
Tu masz moją galerię :
http://www.pbase.com/fafniak/---rc---&page=all
na większości są exify - zobaczysz parametry
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/123926198-1.jpg
źródło (http://www.pbase.com/fafniak/image/123926198.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/130953511-1.jpg
źródło (http://www.pbase.com/fafniak/image/130953511.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/129181310-1.jpg
źródło (http://www.pbase.com/fafniak/image/129181310.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/123755084-1.jpg
źródło (http://www.pbase.com/fafniak/image/123755084.jpg)
jak bedziesz fotografował z pozimou swojego wzrostu to bedzie głownie kicha/nudno
Kurde, tak patrzę na te wasze zdjęcia i na moje to mi baaaardzo dużo brakuje jeszcze do takich i stwierdziłem że te moje są po prostu .... do kosza
Dzięki wszystkim za wskazówki, Pozdrawiam i życzę miłego fotografowania :)
jutro idę na te targi, ciekawe czy też będzie pokaz, a tak w temacie to fajne te Wasze fotki a i żeby nie robić z góry - złota myśl.
jutro idę na te targi, ciekawe czy też będzie pokaz, a tak w temacie to fajne te Wasze fotki a i żeby nie robić z góry - złota myśl.
hmm wczoraj były treningi a dzisiaj zawody ... ale myślę że powinny być jakieś pokazy :) porób fotki i wrzuć to sobie porównam ok?
To może pokarz co tam namodziłeś.
Co powiecie na to ??
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://lh3.googleusercontent.com/_1XaG4UBVHhY/TZijKQup__I/AAAAAAAABMg/_DF86iEIspg/DSC_3569-1.JPG)
To może pokarz co tam namodziłeś.
No i pokarał :D
?? napiszcie coś na temat fotki wyżej :) dokładnie co jest na - a co na + :) chyba że takowych "+" niema :(
Brakuje dynamiki ;) niech galeria fafniaka będzie dla Ciebie inspiracją przez pewien (dłuższy) czas.
Brakuje dynamiki ;) niech galeria fafniaka będzie dla Ciebie inspiracją przez pewien (dłuższy) czas.
No nie tak do końca....
ja mam ułatwioną sprawę - bawię sie w offroad a nie halowe zawody.
Ale po pierwsze - staraj sie nauczyć panoramować za autkiem na czasach typu 1/125 do 1/250 na dłuższej lufie
P drugie wybierz zakręty i w ciasnych kadrach "zaczai" się na fajne akcje i w serii trzaskaj - coś zwykle fajnego zdarzy się
Po trzecie zobacz co i gdzie dzieje się na torze - ustaw się tam gdzie jest najciekawiej
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.