PDA

Zobacz pełną wersję : Samochodziki RC



Przemo!
01-04-2011, 23:47
Witam, mam pytanie co do ustawień aparatu przy robieniu wspomnianych samochodzików :)

Z góry dzięki

P.S. sorki jeżeli nie tutaj :)

romano
02-04-2011, 12:09
Będziesz robił aparatem wspaniałe samochodziki?

m-a-r
02-04-2011, 12:26
Ustaw iso 800, ogniskową obiektywu 85 mm, przysłonę przymknij do f5,6.
Samochodzik fotografuj z góru pod kątem 30 stopni.
Ustaw w aparacie:
wyostrzenie na +3, kontrast -1 (dla lepszego efektu).
Balans bieli na chmurkę
Wbudowaną lampę błyskową ustaw na -1,6EV
nasycenie kolorów na +1

Aparat ustaw na statywie na wysokości 145 cm

i tyle :)
szybko łatwo i przyjemnie
efekt gwarantowany
szczególnie że podałeś tak wiele szczegółów odnośnie posiadanego sprzętu, oświetlenia, wielkości samochodzików oraz tego czy mają lakier błyszczący czy matowy

Przemo!
02-04-2011, 14:13
Będziesz robił aparatem wspaniałe samochodziki?


Tak tak robiłem ... :) dzisiaj tylko że nie wychodziły za bardzo ... ale oto co mi się udało https://picasaweb.google.com/118234248759943198827/TargiCzasDziecka#


Fakt podałem mało szczegółów ... ale pisałem na szybko z dnia na dzień :) ale dzięki będę wiedział na przyszłość :D mój sprzęt to Nikon D90 + kit'owy 18-105

fIlek
02-04-2011, 14:52
Przede wszystkim aż się prosi położyć się na ziemi i robić zdjęcia z poziomu podłoża

Tomek96
02-04-2011, 18:55
Z bratem Arturem bawimy się RC i wiem, że fotografowanie nie jest takie łatwe, zwłaszcza modeli o potężnym silniku jakim jest Savage Flux rozwijającym prędkość do 80 km/h W tym przypadku szybkość była mniejsza bo akumulatory nie posiadały pełnej mocy. Zamieszczam przykładowe fotki wykonane w dniu dzisiejszym, jest to dobry trening przed piknikiem lotniczym Góraszka. Dane zachowane, do odczytu.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img845.imageshack.us/i/dsc1213t.jpg/)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img233.imageshack.us/i/dsc1206t.jpg/)

fafniak
02-04-2011, 19:27
Tu masz moją galerię :
http://www.pbase.com/fafniak/---rc---&page=all
na większości są exify - zobaczysz parametry

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/123926198-1.jpg
źródło (http://www.pbase.com/fafniak/image/123926198.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/130953511-1.jpg
źródło (http://www.pbase.com/fafniak/image/130953511.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/129181310-1.jpg
źródło (http://www.pbase.com/fafniak/image/129181310.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/123755084-1.jpg
źródło (http://www.pbase.com/fafniak/image/123755084.jpg)
jak bedziesz fotografował z pozimou swojego wzrostu to bedzie głownie kicha/nudno

Przemo!
02-04-2011, 22:03
Kurde, tak patrzę na te wasze zdjęcia i na moje to mi baaaardzo dużo brakuje jeszcze do takich i stwierdziłem że te moje są po prostu .... do kosza

Dzięki wszystkim za wskazówki, Pozdrawiam i życzę miłego fotografowania :)

moro
02-04-2011, 22:54
jutro idę na te targi, ciekawe czy też będzie pokaz, a tak w temacie to fajne te Wasze fotki a i żeby nie robić z góry - złota myśl.

Przemo!
02-04-2011, 23:06
jutro idę na te targi, ciekawe czy też będzie pokaz, a tak w temacie to fajne te Wasze fotki a i żeby nie robić z góry - złota myśl.

hmm wczoraj były treningi a dzisiaj zawody ... ale myślę że powinny być jakieś pokazy :) porób fotki i wrzuć to sobie porównam ok?

pewex
03-04-2011, 09:58
To może pokarz co tam namodziłeś.

Przemo!
03-04-2011, 18:46
Co powiecie na to ??

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://lh3.googleusercontent.com/_1XaG4UBVHhY/TZijKQup__I/AAAAAAAABMg/_DF86iEIspg/DSC_3569-1.JPG)

Me_how
03-04-2011, 19:58
To może pokarz co tam namodziłeś.

No i pokarał :D

Przemo!
03-04-2011, 20:49
?? napiszcie coś na temat fotki wyżej :) dokładnie co jest na - a co na + :) chyba że takowych "+" niema :(

maclat
03-04-2011, 22:12
Brakuje dynamiki ;) niech galeria fafniaka będzie dla Ciebie inspiracją przez pewien (dłuższy) czas.

fafniak
03-04-2011, 22:17
Brakuje dynamiki ;) niech galeria fafniaka będzie dla Ciebie inspiracją przez pewien (dłuższy) czas.
No nie tak do końca....
ja mam ułatwioną sprawę - bawię sie w offroad a nie halowe zawody.
Ale po pierwsze - staraj sie nauczyć panoramować za autkiem na czasach typu 1/125 do 1/250 na dłuższej lufie
P drugie wybierz zakręty i w ciasnych kadrach "zaczai" się na fajne akcje i w serii trzaskaj - coś zwykle fajnego zdarzy się
Po trzecie zobacz co i gdzie dzieje się na torze - ustaw się tam gdzie jest najciekawiej