PDA

Zobacz pełną wersję : D50 a Nikkor 80-200D ED



kurp
01-04-2011, 20:54
Witam. Mam taki dylemat. Okazyjnie mogę odkupić od znajomego Nikkora 80-200 2,8D ED za 1600 Zł.
Posiadam body D50 i nie wiem czy śrubokręt w moim Nikosiu pociągnie tego klocka i czy nie będzie to miało wpływu na żywotność napędu w body. Jeżeli ktoś używał takiego zestawienia sprzętowego, to bardzo prosiłbym o informacje na ten temat. Czy do tego body można zastosować konwerter Kenko aby zwiększyć zakres ogniskowej ?

pioter m
02-04-2011, 08:28
Wyprobuj sam. Bedzie OK.
Na cuda z kenko nie licz. Bedzie dzialal, ale autofocus bedzie baaaaaaaaaaaaaaardzo powolny.

darko
05-04-2011, 14:15
Bardzo fajny obrazek z tego duetu wychodzi. Za taką kwotę nawet bym się nie zastanawiał.
Sprawdź tylko jak to szkiełko działa na twoim korpusie czy nie ma BF/FF
Z kenko nie testowałem

124miko
05-04-2011, 15:33
Za taką cenę tylko brać.

krolewicz
05-04-2011, 15:41
robiłem takim zestawem i efekty były świetne

natomiast kenko sobie odpuść, szkoda nerwów :)

Sapphiron
05-04-2011, 16:02
sprawdź czy nie ma bf/ff jeśli nie to bierz i ciesz się miodnym obrazkiem

kurp
05-04-2011, 17:34
Witam. Dzięki za rady. Kupiłem ( w końcu 1500zł), bo za taką kasę grzechem byłoby nie wziąć. Cena taka dlatego, że szkło pracowało oj pracowało i ślady tej pracy są na nim widoczne, ale niedawno przeszło gruntowny remont, wymieniono to i owo, sprawdzono przeniesienie napędu, luzy, AF i wszystko jest O.K. Podpiąłem pod Nikosia sprawdziliśmy wszystko, i jest naprawdę super dobrze, ale pod D3x kumpla to dopiero śmiga, ehh... zazdrość bierze.