PDA

Zobacz pełną wersję : Gdzie w Warszawie w centrum ?



Zbigniew
23-01-2007, 12:55
Hej,

Poszukuję ciekawych miejsc w warszawskim centrum na zdjęcia. Chodzi raczej o architekturę/krajobraz, bo nie czuję się jeszcze na siłach rzucać się na nieznajomych ludzi :) Trochę więcej danych - raczej dzień, prawdopodobnie jak sypnie śniegiem - luty, tak, żeby dało się obejść bez szerokiego kąta (niestety tylko kitowe, beczkowate 18mm). Chciałbym potrenować - a jak wyjdzie coś fajnego, to tym lepiej.

Mam na razie jeden typ - główny gmach Politechniki - w środku jest bardzo przyjemnie, fajny sufit , jest gdzie się wyżyć. Druga ciekawa perspektywa, którą chciałbym złapać, to panorama Warszawy. Oczywiście można to robić z drugiego brzegu Wisły, np. przy moście Świętokrzyskim - ten element jest bardzo często wykorzystywany. Fajnie byłoby też dostać się gdzieś wyżej w centrum, tak jak np. u KamasHa - http://kamash.malnet.pl/photoblog/index14.htm Zastanawiam się, czy oprócz PKiN, istnieje jakiś fajny (najlepiej darmowy) punkt do takich zdjęć.

Macie jeszcze jakieś inne propozycje ?

Zbyszek

zwolak
23-01-2007, 15:03
Nowy BUW, Plac Bankowy, wysokościowce...

Zbigniew
23-01-2007, 15:04
No tak, BUW, ale to na wiosnę najlepiej. Bankowy - OK. A jak się dostać na wysokościowce ? Chodzi mi o konkretne wejściówki :)

zwolak
23-01-2007, 15:08
A nie można z zewnatrz? ;) Wiem, że z ziemi panoramy Warszawy nie strzelisz, ale architekturę...

PaSkal
23-01-2007, 15:39
Wjazd na 30 piętro kosztuje chyba kilkanaście zet, ale jak jest czyste powietrze, to Moskwę widać...
Okolice Placu Teatralnego/ Opery itp.
Można też wjechać na wieżę przy kościele św. Anny.
Piękne widoki Starego Miasta i w ogóle Warszawy oczywiście z drugiej strony Wisły - choć dla niektóych to już nie Warszawa...:twisted:

Paweł