PDA

Zobacz pełną wersję : moto - co mówi prawdę?



amirez
29-03-2011, 22:21
Witam!
----------------------
Podczas jazdy ze stałą prędkością na dłuższym odcinku drogi wskazania prędkościomierza w samochodzie różnią się na plus od wskazań GPS o jakieś 5-7 km/h.
To mam pytanie: jadę z prędkością np. ok. 56 km/h jaką wskazuje prędkościomierz, czy z szybkością 50 km/h jaką pokazuje GPS?
Co mnie kłamie prędkościomierz czy GPS?
----------------------------------------------------

nowart
29-03-2011, 22:23
Wskazania prędkościomierzy są zawsze zawyżone o ok 5-10km/h.

Meggido
29-03-2011, 22:26
Generalnie 5 do 10% prędkościomierz zawyża wskazania. To co pokazuje GPS jest dość dokładne.

amirez
29-03-2011, 22:32
OK. A radar stacjonarny przy drodze jest jak wyskalowany?
Bo miski z suszarką zazwyczaj mają ustawione jakieś 10 - 20 km na plus.
/Ostatnio jak mnie zatrzymali to znak był 70, suszarka piszczała od 90, ja miałem 92. Mieli nowy laser i musiałem wysłuchać o jego zaletach w zamian za ustne upomnienia zamiast mandatu ;) /

statler
29-03-2011, 22:45
Radar pokazuje prędkość prawidłowo (musi:) ), ale że policja nie ma ochoty zatrzymywać każdego przejeżdżającego auta to biorą poprawkę na ułańską fantazję kierowców i zatrzymują tylko tych bardziej rozochoconych:)
u mnie w primerze i civicu 'blat' oszukiwał ok 10%, kumpla AR 'trattore sportivo' 156 pokazywał niemal dokładnie to co gps, także zależy od bryki.

freefly
29-03-2011, 22:54
Co mnie kłamie prędkościomierz czy GPS?
----------------------------------------------------

Jedno i drugie.

Seeker
30-03-2011, 03:17
Predkosciomierz regularnie pokazuje troche wiecej, choc zdarzaja sie wyjatki.
Gdyby nawet pokazywal dokladnie, to obwod kola sie zmienia w miare zuzycia opon.
GPS powinien byc dokladniejszy, nawet mimo bledow, gdyz oblicza statystycznie (tak przypuszczam).
Drobna pomylka nie jest jednak wykluczona i trudno powiedziec, w ktora strone.

Gdyby sie uprzec,mozna to sprawdzic osprzetem rowerowym. Wpisuje sie tam
obwod kola, a licznik sumuje obroty z adekwatnym mnoznikiem.

Greg77
30-03-2011, 22:37
A u mnie w obu autach GPS pokazuje o 5km mniej:( A juz myslalem, ze moge poszalec:D

Art Erie
30-03-2011, 22:52
Predkosciomierz regularnie pokazuje troche wiecej, choc zdarzaja sie wyjatki.
Gdyby nawet pokazywal dokladnie, to obwod kola sie zmienia w miare zuzycia opon.[...]

Sygnał na potrzeby prędkościomierza nie jest brany z kół pojazdu.

miron19j
30-03-2011, 23:01
Sygnał na potrzeby prędkościomierza nie jest brany z kół pojazdu.
ale jest przeliczany dla konkretnego obwodu koła/opony. Gdy zmienia się obwód, zmienia się prędkość rzeczywista.
Kiedyś w maluchu założyłem trochę większe koła. I chociaż prędkość na liczniku była 50, w rzeczywistości była większa. Sprawdzał to kolega jadący drugim samochodem.

McSimus
30-03-2011, 23:12
W moim Mondziaku GPS pokazuje jakieś 10 mniej niż prędkościomierz. (przy 120 na tym drugim).

miron19j
30-03-2011, 23:15
W moim Mondziaku GPS pokazuje jakieś 10 mniej niż prędkościomierz. (przy 120 na tym drugim).
a zwróciłeś uwagę, że im szybciej jedziesz, to ta różnica się zwiększa?
Przy 90 jest to ok. 7 km/h.

fIlek
30-03-2011, 23:18
To teraz ciekawostka - różnice pomiędzy zegarami a GPS mam podobne, ale ostatnio ściągnąłem Yanosika na iPhone i prędkość idealnie pokrywa się z tą na zegarze :)

McSimus
30-03-2011, 23:21
Miron oczywiście masz rację.
ps. mam rodzinkę na Rembielińskiej ;)

miron19j
30-03-2011, 23:30
ps. mam rodzinkę na Rembielińskiej ;)
o, to ode mnie rzut beretem.
Jak będziesz kiedyś u rodzinki, to może jakiś browar?

McSimus
30-03-2011, 23:33
ostatnio bywam dosyć często ale niestety browarki muszę jeszcze na jakiś czas odstawić na półkę :)

miron19j
30-03-2011, 23:34
ostatnio bywam dosyć często ale niestety browarki muszę jeszcze na jakiś czas odstawić na półkę :)
ale na wspólne focenie reflektujesz? :-)

McSimus
30-03-2011, 23:44
Jak będę z dzieckami w parku na spacerze, czemu nie ...