PDA

Zobacz pełną wersję : RF-602 czy miał ktoś z nim problem?



mini21
28-03-2011, 13:15
Cześć.
Wisi ostatnio nade mną jakieś fatum.
Najpierw komp, teraz to, ale do rzeczy....

Jakieś 2 miesiące temu kupiłem na ebay'u zestaw RF-602 z trzema wyzwalaczami.
Od tamtej pory użyłem go chyba 1 czy 2 razy.
Do tej pory wszystko było ok, ale kiedy spróbowałem w sobotę wyzwolić lampę przy jego pomocy, okazało się, że nadajnik nie działa.

Odbiorniki pod lampą działają, gdyż świecą się im diody, a przy podłączonej lampie, gdy się je włączy i wyłączy, lampa się wyzwala.

Pomyślałem, że winna może być bateria (choć po tak krótkim użytkowaniu nie spodziewałbym się, że bateria się wyładuje, ale kto wie), więc dziś zakupiłem nową CR2'kę.
Niestety, nie pomogło.

Dlatego chciałem się zapytać, czy ktoś miał już takie problemy z tym sprzętem?
Będę musiał najprawdopodobniej odesłać nadajnik do Chin.
Czy ktoś wie, ile może kosztować wysyłka?
Czy lepiej zrobić to przy pomocy poczty polskiej, czy jakieś firmy kurierskiej?

Będę wdzięczy za pomoc.

arek-hs
28-03-2011, 16:24
Wysyłka kurierem do Chin kosztuje minimum 250zł, sam oblicz czy to się opłaca.
Cennik poczty polskiej: http://www.poczta-polska.pl/cennik.htm

Matey3000
28-03-2011, 16:59
Ja mialem. U mnie odpowiedzia byla 3 bateria. Pierwsza rozlodowala sie w torbie, po 2 tygodniach. 2 byla do bani prosto ze sklepu, bo na CR2 wielkiego zbytu nie ma. Z 3 chodzi.

arek-hs
28-03-2011, 17:02
Ja właśnie z tego powodu dodałem sobie taki wyłączniczek: http://img823.imageshack.us/img823/3474/rf1.jpg
:D

AdamoN
28-03-2011, 19:13
arek-hs

Mógłbyś mi podpowiedzieć jak rozebrać to ustrojstwo żeby sobie taki włącznik zamontować? Będe wdzięczny za wszelkie wskazówki.


PS. Do czego używasz tego rzepa??? :)

mini21
29-03-2011, 00:02
Zmieniłem kolejną baterię i zadziałało.
Widoczne coś z tymi CR2'kami jest nie tak.
Z innej beczki, ciekawe, że baterię CR123 w FJ można kupić za 3 zł/szt., a CR2 najtaniej gdzieś za 20 zł/szt.
Skąd taka różnica?

arek-hs
29-03-2011, 00:05
AdamoN, jedna śrubka od spodu + zatrzaski po bokach.
Rzep do przyczepienia nadajnika do aparatu/lampy jak używam body z lampą i radiem jednocześnie.

mini21, ja kupiłem kilka szt jakoś po 2zł z wysyłką z Chin.

Sapphiron
29-03-2011, 07:44
strasznie drogie masz te CR2. u mnie w najsdroższym sklepie w czyli w Media Markt masz góra za 14zł...

A prostą też sprawą jest po prostu włożenie kawałek plastikowej folijki między styk baterii a styk konektora. Wtedy tak samo blokujesz przepływ a możesz w każdej chwili wyjąć.

Było to stosowane kiedyś w urządzeniach gdzie były baterie takie małe jak jeden grosz płaskie, szczególnie w zabawkach. Wyjmowało się taki dzyndzel i działało, wkładało się i była przerwa w dostawie

Matey3000
29-03-2011, 08:22
Zmieniłem kolejną baterię i zadziałało.
Widoczne coś z tymi CR2'kami jest nie tak.

A nie mowilem, :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: