PDA

Zobacz pełną wersję : Informacyjnie o papierze TETENAL Fine Art Lustre 290g/m2



HYPER
28-03-2011, 12:03
Pewnie niewiele osob mialo mozliwosc pracy z papieramu Tetenala, dlatego postanowilem napisac pare slow o nim. Dla mnie to byla pierwsza przygoda z papierem do druku tej firmy, ale korzystajac z tego, ze papier nabylem za bezcen - postanowilem zaryzykowac.

Papier nalezy do najlepszej linii Fine Art, czyli papierow tzw. artystycznych.

Poki co wyprobowalem go w druku kolorowym i musze przyznac, ze jest rewelacyjny. Papier ma lekko blyszczaca powierzchnie i faktore skorupki jajka. Kolory sa swietnie nasycone i zgadzaja sie dokladnie z tym co mialem na monitorze (korzystalem z tetenalowskiego profilu). Jak znajde chwile to sam sobie zrobie profil pod ten papier.

Ogolnie rzecz biorac jest to dosc drogi papier, ale w moim odczuciu wart swojej ceny.

piwkoo
28-03-2011, 12:25
Tetenela używałem na R1400 i druk był rewelacyjny, zdjęcia wiszą już 1,5 roku na ścianie i nie widać żeby coś się z nimi działo, tak więc również polecam :)

boeing
29-03-2011, 12:03
Kolego piszesz że wydruk R1400 na tym papierze trzyma spokojnie 1,5 roku. Drukowałeś oryginałami czy jakimiś zamiennikami (chodzi oczywiście o tusze)..
sorki za OT jeśli chodzi o temat, ale szkoda na takie rozwianie wątpliwości zakładać nowego ;)

piwkoo
06-04-2011, 18:08
Kolego piszesz że wydruk R1400 na tym papierze trzyma spokojnie 1,5 roku. Drukowałeś oryginałami czy jakimiś zamiennikami (chodzi oczywiście o tusze)..
sorki za OT jeśli chodzi o temat, ale szkoda na takie rozwianie wątpliwości zakładać nowego ;)

Nie używałem oryginalnego tuszu. Drukarkę kupiłem z CISSem tu na forum, tusz pochodził od jednego allegrowicza. Ukręcone były do niego profile i jakość była naprawdę super.