PDA

Zobacz pełną wersję : Czy można cofnąć operację wgrania nowego firmware?



IRBak
20-05-2005, 11:30
Wgrałem, ale teraz żałuję. Jedyne, co bym zostawił to kolorki. Obiektyw Tamron AF 28-300 zaczął mi szaleć. Z trudem łapie ostrość, nawet jak zasygnalizuje, że jest ok - okazuje się, że zdjęcia nie są ostre. Do tego chyba są ciemniejsze a warunki ich robienia nic nadzwyczajnego, żadnych utrudnień. Wcześniej było dobrze teraz to masakra. Można się tego pozbyć i wrócić do początków?
Pozdrawiam

idiom
20-05-2005, 11:41
Jeśli masz poprzednie wersje firmware, to oczywiście, wykonujesz dokładnie te same czynności co z nowym firmware, jeśli nie masz to daj znać coś poszukam :lol:

IRBak
20-05-2005, 11:53
Mam D70 Firmware Update 1.0.1 / 1.0.2 i D70 Firmware B Update 1.03 - wgrać oba czy wystarczy jeden?
I jeszcze jedno (bardziej z ciekawości niż wielkiej potrzeby) - czy jeżeli firmware składa się z 2 plików to można wgrać jeden z nich aby mieć tylko część poprawek, czy one tworzą całość i muszą wejść oba. Nowe kolorki bardziej mi leżą, ale to nie jest priorytet.

idiom
20-05-2005, 11:56
firmware składa się z dwóch plików które tworzą całość. Musisz wgrać oba pliki z poprzedniej wersji. Niestety

IRBak
20-05-2005, 12:35
Wszystko jasne. WIELKIE DZIĘKI!
Pozdrawiam

Krzysztof
20-05-2005, 14:02
Wgrałem, ale teraz żałuję. Jedyne, co bym zostawił to kolorki
IRBak - jesteś drugą osobą (po mnie), która ma kłopoty z ostrością. W wątku o nowym firmwarze pisałem o moich problemach przy ustawieniu Closest Subject - mój aparat pokazuje bzdury, procent prawidłowo ustawionej ostrości szczególnie z szerokim obiektywem jest tak minimalny, że w praktyce funkcja CS nie nadaje się do użytku. Jak na razie nikt tego nie potwierdził. Napisz przy jakim ustawieniu AF-area mode masz te kłopoty. Też planuję downgrade firmwaru - myślę o A:1.01 i B:2.0. W tym układzie już są nowe kolory. Ale mam wątpliwości. Plik B jest 7 razy większy od A i chyba niemożliwe jest żeby był odpowiedzialny tylko za menu...

idiom - czy masz pewność, że trzeba wgrywać oba pliki ? Jeśli mnie pamięć nie myli to chyba wgrywaliśmy już tylko plik B (1.02 >1.03). Poza tym wszystkie pliki A są identycznej wagi, to samo z plikami B.

PS. No tak... Moja gwarancja skończyła się kilka dni temu. Raczej nie zaryzykuję downgradu, bo nie chcę mieć podobnych kłopotów co Jacek. Dobrze, że chociaż Single Area działa prawidłowo...

ALF
20-05-2005, 14:20
jak ja się cieszę, że mam F70 :mrgreen:

Krzysztof
20-05-2005, 14:24
jak ja się cieszę, że mam F70
W F70 też jest wgrany firmware :D :idea: :mrgreen:

ALF
20-05-2005, 14:48
jak ja się cieszę, że mam F70
W F70 też jest wgrany firmware :D :idea: :mrgreen:

tyle że jemu nic nie brkuje :mrgreen: nawet gripa już ma :mrgreen:

Krzysztof
20-05-2005, 14:56
tyle że jemu nic nie brakuje
Nie byłbym tego taki pewny :mrgreen: :D :mrgreen:
A który firmware masz wgrany ? :twisted:

Władca Pixeli
20-05-2005, 15:02
No to zanosi się na kolejny rekordowy wątek tym razem zawiedzionych nowym firmware. :wink:
Zasada nr. 1 – Zawsze trzeba odczekać kilka tygodni po pokazaniu się nowego firmware aby zobaczyć czy wszystko jest OK. Niech inni testują. :mrgreen:

IRBak
20-05-2005, 19:23
przy ustawieniu Closest Subject - mój aparat pokazuje bzdury, procent prawidłowo ustawionej ostrości szczególnie z szerokim obiektywem jest tak minimalny, że w praktyce funkcja CS nie nadaje się do użytku.
DOKŁADNIE TAK SAMO :(


Zasada nr. 1 – Zawsze trzeba odczekać kilka tygodni po pokazaniu się nowego firmware aby zobaczyć czy wszystko jest OK. Niech inni testują. :mrgreen:
Poza mną i Krzysztofem, wypowiedzi były pozytywne. Chyba nigy nie można mieć 100% pewności. Cóż, padło na nas :?

Dodam, że z Tamronem AF 28-105 nie mam problemów a raczej skłaniam się do stwierdzenia poprawy szybkości AF. (zdjęcia robione w tych samych warunkach) Muszę jeszcze sprawdzić co na to Sigma 12-24 :?:

Pozdrawiam

cosma
20-05-2005, 19:29
Czytam ,czytam o tych bojach z nowym firmwarem i zastanawiam sie nad celowością tego zabiegu. Czy szczęsliwcy, którym nie padła karta albo aparacik, mają teraz bardziej odlotowy sprzęt? Toż to przysłowiowe "chodzenie po cienkim lodzie". Pozostanę przy 1.03

Krzysztof
20-05-2005, 19:48
Jeszcze wczoraj na Nikon USA widziałem zapowiedż tego nieszczęsnego firmwaru. Dzisiaj nie ma ani zapowiedzi, ani firmwaru. Możliwe, że nie widzę go bo nie jestem tam zarejestrowany. A może oni czytają nasz wątek :wink: :mrgreen: :evil:

żółto-czarny
20-05-2005, 20:25
Zasada nr. 1 – Zawsze trzeba odczekać kilka tygodni po pokazaniu się nowego firmware aby zobaczyć czy wszystko jest OK. Niech inni testują. :mrgreen:Popieram. Niech sobie testują a ja poczekam na następny firm, kiedy będzie wyraźnie powiedziane, że są mniejsze szumy w ISO 800. Wtedy zaryzykuję.
Co do T 28-300 - może D70 lubi współpracę tylko z "poważnymi" szkłami? :wink:

IRBak
20-05-2005, 21:44
Co do T 28-300 - może D70 lubi współpracę tylko z "poważnymi" szkłami? :wink:
Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma :mrgreen:

, ale "przed" chodził lepiej...

Władca Pixeli
21-05-2005, 01:09
Wygląda na to, że więcej osób ma problem z D70 po zainstalowaniu nowego frimware.
http://www.photo.net/bboard/q-and-a-fetch-msg?msg_id=00CFA6

Nie jest to duża ilość osób, ale coś nie jest tak.
Zawsze trzeba być ostrożny, jeżeli wersja jest równa 1.0, 2.0 itd.

W Canonie 20D była w tamtym roku wpadka z nowym systemem. Nie pamiętam dokładnie, ale było to chyba zależne od tego czy w aparacie podczas instalacji nowego systemu był wpięty obiektyw czy nie.

szmek
23-05-2005, 18:54
Proszę o podesłanie starszego software'u ( A1.01 i B1.03), bo być może trzeba będzie się faktycznie cofnąć. Z góry dziękuję
sz_nowak@o2.pl

arra
23-05-2005, 19:12
No, moze jeszcze nowy firmware wywola koklusz i burze gradowa, kto wie ;)

Władca Pixeli
23-05-2005, 19:14
Proszę o podesłanie starszego software'u ( A1.01 i B1.03), bo być może trzeba będzie się faktycznie cofnąć. Z góry dziękuję
sz_nowak@o2.pl
Jest na stronie Nikona
http://support.nikontech.com/cgi-bin/nikonusa.cfg/php/enduser/std_alp.php?p_prods=19%2C56&p_pv=2.56&p_cats=186&p_cv=1.186