PDA

Zobacz pełną wersję : HSS - High Speed Sync



Kacperus
27-03-2011, 18:32
Na elektrodzie znalazłem ciekawy wątek, a w nim:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic784758-510.html
opis modułu HSS - High Speed Sync. Z opisu autora wynika że moduł działa pod systemem C.
Mam pytanie do elektroników, jak należy przerobić ten moduł aby działał z D300 i RF-602TX ?

arek-hs
27-03-2011, 20:27
Jakiś czas temu sam chciałem sobie zrobić taki układ, z tym, że ja zakładałem wyzwalanie aparatu i tego modułu z wężyka spustowego. :)
Po pierwsze to nie działa jak HSS, po prostu wyzwala lampę wcześniej, niż robi to aparat. Działa to na takiej zasadzie jak HyperSync w nowych PocketWizardach.
Ponieważ błysk lampy studyjnej jest dość długi, cała klatka oświetlona jest w miarę równomiernie. W przypadku lamp na aparat, da to tylko nieco lepszy czas synchronizacji.
Z RF-602 będzie działać, po prostu trzeba ustawić odpowiedni czas opóźnienia. Problem może się pojawić jeżeli pod wpływem spadku napięcia na bateriach w nadajniku/odbiorniku zmieni się opóźnienie działania radiówki.
Nie wiem tylko czy da się wziąć sygnał wyzwolenia migawki z gniazda wężyka w Nikonach.

Kacperus
27-03-2011, 20:51
Nie jestem pewien, ale sygnał da się wyciągnąc, musi go przekazywać przecież do modułu GPS.
PW pobierają sygnał z sanek więc może tą drogą.
Przy sterowaniu błyskiem lampą wbudowaną, dla SB-800 wychodziły czasy do 1/8000s. (Fakt nie w słoneczny dzień)

arek-hs
27-03-2011, 21:05
Nad PW pracował zespół ludzi przez kilka lat, raczej nie będzie tak łatwo wyciągnąć sygnału z sanek. :)