PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z przysłoną w d 90



Skubi Glasgow
27-03-2011, 15:03
Witam wszystkich ma problem z d 90 jezeli robie zdjencie na ustawieniach manualnych po zrobieniu zdjencia znmienia mi sie przeslona i czas naswietlania i tak za kazdym razem moze musze cos zmienic w ustawieniach aparatu prosze o pomoc pozdrawiam

Yova
27-03-2011, 17:04
Trochę zły dział wybrałeś... Na pewno ustawiasz na "M" ? Przy tym trybie czas/iso/przysłona są ustawione na sztywno przez Ciebie i do puki nie pokręcisz kółkiem nie zmienią się.

zbyhur
27-03-2011, 17:07
Ustaw sobie A lub S i będzie grało, zakładam że wiesz do czego służą te tryby

Skubi Glasgow
27-03-2011, 17:35
Tak ustawiam na M i Za kazdym razem ustawienia sie zmieniaja a wydaje mi sie ze wczesniej niezmienialy sie

marcin_G
27-03-2011, 19:00
Albo się nie zmieniają, albo nie masz trybu M.
- rzuć okiem w instrukcję obsługi, jej lektura nie wymaga dodatkowych opłat, a może dostarczyć wielu wrażeń
- w trybie M aparat "zakłada", że fotografujący wie co robi. Po to masz "drabinkę" (co to jest wyjaśnione jest w instrukcji), by w zależności od pomiaru światła, żądanej głębi ostrości i zamrożenia ruchu, uzyskać zamierzony efekt

Grzybu
27-03-2011, 19:04
A może masz włączony autobracketing

Skubi Glasgow
27-03-2011, 19:48
Male sprostowanie oslona sie niezmienia a czas naswietlania sie zmienia 25 100 400 i tak caly czas moze musze cos zmienic w ustawieniach

Skubi Glasgow
27-03-2011, 19:49
I to jest napewno tryb M

dzejms
27-03-2011, 19:54
I to jest napewno tryb M

M jako tryb zdjęć

czy M jak tryb AF?

I tak BTW:


jezeli robie zdjencie

Co to jest zdjencie?

marcin_G
27-03-2011, 21:45
Co to jest zdjencie?
To jest to, co bendzie po naświetleniu matrycy obrazem z obiektywu. Można to wydrukować, oprawić w ramkę i wysłać firmom kurierskom komuś w prezencie.

Cysiu
27-03-2011, 21:53
Male sprostowanie oslona sie niezmienia a czas naswietlania sie zmienia 25 100 400 i tak caly czas moze musze cos zmienic w ustawieniach

Czyli Autobracketing. Pod przyciskiem flesza (tam gdzie masz zmianę AF/M i przycisk do zwolnienia obiaktywu) masz przycisk BKT. Przytrzymaj go i pokrętłem od migawki (od strony wyświetlacza) ustaw na 0F.

marcin_G
27-03-2011, 21:57
I to jest napewno tryb M
Kolego
W trybie ekspozycji M (słownie: manual) tylko i wyłącznie TY zmieniasz czas otwarcia migawki (tylne koło sterujace) oraz tylko i wyłącznie TY zmieniasz przysłonę (przednie koło sterujące lub pierścień przysłon)
Jeśli coś zmienia się samoczynnie, to jest to jedna z automatyk / programów.

Skubi Glasgow
27-03-2011, 23:31
Czyli Autobracketing. Pod przyciskiem flesza (tam gdzie masz zmianę AF/M i przycisk do zwolnienia obiaktywu) masz przycisk BKT. Przytrzymaj go i pokrętłem od migawki (od strony wyświetlacza) ustaw na 0F.

Zgadza sie dzieki Za pomoc pozdrawiam

Yova
28-03-2011, 07:48
No tak, bo lepiej popłakać na forum albo powydzierać się na sprzedawcę że aparat zepsuty niż przeczytać instrukcję obsługi...

Sapphiron
28-03-2011, 07:52
No tak, bo lepiej popłakać na forum albo powydzierać się na sprzedawcę że aparat zepsuty niż przeczytać instrukcję obsługi...

standard niestety...