PDA

Zobacz pełną wersję : D90 - ucina filmy HD po ok. 1 min



saw
27-03-2011, 00:42
Witam - problem jak w temacie.

Nie bawiłem się wcześniej w filmowanie lustrzanką, ale ostatnio na hali kartingowej (ciemnawo - temp. ok. 5-10st C.) postanowiłem sprawdzić jak się ten tryb sprawuje. Nie wiem dlaczego, ale po ok. 1 minucie pojawia się komunikat "kończenie nagrywania - proszę czekać" przez ok. 10 sekund, po czym rzeczywiście kończy nagrywać. Nie mam pojęcia co ma na to wpływ. Mikrofon był włączony, jakość najwyższa.

Wiem, że czas filmowania może ulec skróceniu ze względu na rozmiar filmu (2GB) - odpada, bo żaden z filmików tego rozmiaru nie przekraczał. Pozostaje problem szybkości zapisu na karcie SDHC - czy tutaj może leżeć przyczyna? Jest jakaś szybsza alternatywa?

Będę wdzięczny za pomoc w rozwikłaniu problemu :-)

mefiu
27-03-2011, 00:50
Domyślnie D90 ma tak: Maximum single clip length: 1280x720/ 5 minutes, others 20 minutes.
A u Ciebie... pojemność karty SD?
EDIT: jakiej klasy jest karta SD?

saw
27-03-2011, 01:23
Karta to Kingston SDHC 8GB.
Przed rozpoczęciem nagrania rzeczywiście pokazuje owe 5 min, ale na zapowiedzi się kończy... :-/

mefiu
27-03-2011, 10:43
Karta to Kingston SDHC 8GB.
Jaka jest klasa karty (transfer)?
Sprawdzałeś, czy tak samo jest z tą kartą w innym D90?

pioter m
27-03-2011, 11:11
Tania karta nie wyrabia, na co wskazuje tez dlugi czas oprozniania bufora.
Trzeba kupic KARTE, a nie taniosc ze sklepu dla idiotow.
Ja czasem wkladam 8GB kingstony class6, ktore mam do kamery fullhd (hf100 canona) i nie ma zadnych problemow.

d5000
27-03-2011, 14:27
Dokładnie - karta nie wyrabia. Ja testowałem swoje karty i wynik taki:

SanDisk 1GB
klasa ?
Writing speed: 4.08 MByte/s
Reading speed: 10.0 MByte/s


Kodak 4GB
klasa 2
Writing speed: 5.72 MByte/s
Reading speed: 15.4 MByte/s


SanDisk 4GB
klasa 6 (20MB/s*)
Writing speed: 15.5 MByte/s
Reading speed: 18.1 MByte/s

tester:

http://rapidshare.com/files/454615785/h2testw_1.4.rar

saw
27-03-2011, 21:51
No tak - wygląda na to, że to karta. Program pokazuje Writing speed 4,9MB/s, Reading Speed: 15,1MB/s

Co ciekawe - w warunkach domowych - normalne światło, temperatura. Daje radę bez problemu 5 minut. Oczywiście jest o wiele ciszej niż na torze, ale czy dźwięk może robić aż taką różnicę? Pozostaje mi przetestować body na wysłużonym, 2 Gigowym Sandisku Extreme III class 6 i zobaczymy :-).

Dzięki wszystkim za feedback!!!