PDA

Zobacz pełną wersję : Samsung EX1 vs Canon s95 dla kobiety



Lesiu83
25-03-2011, 23:21
Z aparatem kompaktowym miałem do czynienia bardzo dawno temu , aparat ma byc dla mojej narzeczonej, która ma dośc DSLR-a , i tu znalazłem takie dwie opcje jak w tytule wątku. Który z tych wymienionych aparatów ma lepszy AF i robi zajefajne(lepsze) zdjęcia na AUTO ?

gusi
26-03-2011, 07:33
Jeśli auto, to canonek.

Lesiu83
26-03-2011, 18:00
gusi , a może tak krótko uzasadnisz co jest za canonem ? Z parametrów technicznych lepiej wypada Samsung , choc to tylko suche dane. Jestem ciekaw jak wypada autofokus w tych aparatach ?

pioter m
26-03-2011, 20:44
Canony maja to do siebie, ze ich automatyka jest niezla (nigdy nie bedzie dobra - wiecie, jak z tym jest).
Rozmiary i waga w przypadku canona sa chyba mniejsze, a fotki dobre.
Samsung - o jego przewagach wiemy, ale kobiety nie musza docenic tego, czym my sie pasjonujemy (obracany ekran jednak docenia).

koniecpolska
28-03-2011, 11:12
Ja też sugeruję S95, fajny maluch, kieszonkowy.

EX-1 jest sporo większy i jak dla mnie ma denerwujący LCD. Niby zaleta że obrotowy, ale dlaczego obraca się tylko w jednej płaszczyźnie? Taki wihajster na zawiasach. Jeśli już obrotowy, to powinien się obracać jak LCD w E-3 (albo chociaż jak w NEX).

Polecam też Panasonic LX5 i Olympus XZ-1, nieco większe od S95 ale lepsze funkcjonalnie. Mam LX5 i całkiem nieźle sprawuje się w trybach automatycznych, w trybach PAS całkiem fajnie dobiera ekspozycję, należy jedynie uważać na dobór długich czasów w trybach PA bo minimalizuje ISO (nie szafuje zbyt wysokim ISO). Kręci b. dobre filmy. Na szerokich ogniskowych 24-35mm ostry od pełnej dziury, przy dłuższych należy nieco przymknąć szkło, na f=4 i 90mm jest wystarczająco ostro.

bralineczeka
28-03-2011, 13:22
Ja też sugeruję S95, fajny maluch, kieszonkowy.

EX-1 jest sporo większy i jak dla mnie ma denerwujący LCD. Niby zaleta że obrotowy, ale dlaczego obraca się tylko w jednej płaszczyźnie? Taki wihajster na zawiasach. Jeśli już obrotowy, to powinien się obracać jak LCD w E-3 (albo chociaż jak w NEX).

Jeśli chodzi o Olympusa E-3 to ekran w EX-1 działa na takiej samej zasadzie. Tak samo jak w Canonach.

koniecpolska
28-03-2011, 15:56
Jeśli chodzi o Olympusa E-3 to ekran w EX-1 działa na takiej samej zasadzie. Tak samo jak w Canonach.Widać więc, że w Miejskiej Macalni tak wymacali tego EX-1 aż jego obrotowy LCD przestał być obrotowy (a wkładałem nieco siły w to aby spowodować jego obrót).

Lesiu83
28-03-2011, 23:43
Niestety nie udało mi się w pobliżu mojej miejscowości znaleśc ani jednego ani drugie na półce w sklepie , więc będę brał chyba w ciemno Canona. Nie doszukałem się narzekania na ten aparat więc powinno byc dobrze ..

Lesiu83
30-03-2011, 23:32
Canon s95 jest już u mnie w domu jak połówka coś ustrzeli to wrzucę coś dla przykładu ...

robin102
31-03-2011, 21:19
gdzie kupowałeś i za ile , podrzuć linkę ewentualnie

Lesiu83
31-03-2011, 22:52
o tu http://www.warehouseexpress.com/buy-canon-powershot-s95-black-digital-camera/p1522132 , a co najlepsze ja za niego 2 dni temu zapłaciłem o 20 funtów mniej ...

tomek s
08-06-2011, 08:25
Może jakaś opinia, fotki jak się aparacik sprawuje, bo również się zastanawiam nad zakupem dla swojej żonki :smile:
pozdr

dziki_pl
13-06-2011, 10:45
Ja kupilem wlasnie S90 w euro po mega rabacie za mniej niz polowe ceny S95 :D

Bralem pod uwage bezlusterkowce, ale kazdy z zoomem do kieszeni nie wejdzie i tak naprawde nie sa skutecznie mniejsze od malej lustrzanki. GF2 + 14-tka jest chyba najmniejsza, ale i tak duza.

S90 okazal sie swietnym wyborem, menu jest idealnie skrojone pod osobe ktora ogarnia fotografie i jest lepsze niz menu w lustrzankach. Wiecej przemyslanych opcji i ustawien.

Miesci sie w kieszeni, zdecydowanie najmniejszy z grona malych/jasnych czyli EX-1, LX5, XZ-1.

Nawet porownanie z m4/3 + 14-42 wychodzi dosc korzystnie, matryca jest ok 2x cropem, wiec przyjmujac ok 2EV straty na osiagach matrycy prawie odzyskujemy na jasnosci szkla. Uruchamia sie szybciej od E-PL1 z odblokowaniem szkla i ma skuteczniejszy tryb macro ktory zawsze moze sie przydac.

Troit
13-06-2011, 18:21
Tyle że obiektyw podobno beczka straszna...
Ciągle się waham między s90 a exem1

dziki_pl
14-06-2011, 09:22
JPG-i pieknie koryguje i tego nie widac. Jesli ktos szuka swietnego codziennego pstrykadla i nie interesuje go 1:1 to jest to swietna zabawka. EX-1 jest duuuuzo wiekszy i ciezszy, przynajmniej takie robi wrazenie.

d50kid
03-08-2011, 13:26
Ma ktos może jakieś przykładowe fotki z S95 ? Bo mysle nad zakupem jako dodatkiem do lustra i nie wiem czy warto.

Władca Pixeli
04-08-2011, 03:21
http://www.pbase.com/cameras/canon/powershot_s95

d50kid
04-08-2011, 08:43
Znalazłem taki wpis LONDON - na tej stronie http://www.theblogisfound.com/personal/index.cfm?catID=8. Kurcze jak sie robi takie foty S95 - czy tajemnica tkwi w obróbce bo pewnie też ale ogolnie WOW.