PDA

Zobacz pełną wersję : Czy można udoskonalić?



jurek53
25-03-2011, 13:23
Witam.
Od dawna chodzi mi po głowie dosyć dziwne pytanie. W dobie rozwoju elektroniki i bardzo zdolnych ludzi parających się tą dziedziną czy jest możliwe w możliwe jak najprostszy sposób i niewielkimi nakładami przerobić lampy np. Sb24.25.26 do współpracy z systemem i-TTL. Wiem, że najlepiej kupić coś nowego ale jednak może? Są to lampy nie do zajechania dużo trwalsze od teraźniejszych konstrukcji.

amirez
25-03-2011, 15:48
Nie.
i-TTL to elektronika, a właściwie komputer w lampie dogadujący się z komputerem w aparacie. Ot, taka niby ;) mała sieć komputerowa. Wzajemna wymiana informacji, kompatybilny system operacyjny, protokoły - w największym uproszczeniu. Aby zadziałało, trzeba by wymienić całą elektronikę lampy, a to już nie będzie opłacalne.
Czyli sądzę, że można. Zaprojektować płytkę, wykonać, ale wówczas taką płytkę zrobioną domowym sposobem nie upchniesz do lampy. No i koszty - czas + wiedza + robocizna + materiał.

JacekCz
27-03-2011, 10:18
Nie.
i-TTL to elektronika, a właściwie komputer w lampie dogadujący się z komputerem w aparacie. Ot, taka niby ;) mała sieć komputerowa. Wzajemna wymiana informacji, kompatybilny system operacyjny, protokoły - w największym uproszczeniu. Aby zadziałało, trzeba by wymienić całą elektronikę lampy, a to już nie będzie opłacalne.
Czyli sądzę, że można. Zaprojektować płytkę, wykonać, ale wówczas taką płytkę zrobioną domowym sposobem nie upchniesz do lampy. No i koszty - czas + wiedza + robocizna + materiał.

Coś ty, a ja myślałęm, ze dwa rezystory wystarczy wlutować.
(oczywiście żart. Kilka lat prac projektowych dobrych doświadczonych specjalistów i dostęp do limitowanej prawdopodobnie technologii)