krrk90
25-03-2011, 00:42
Witam w ubiegłym miesiącu lustrzanka upadla mi na ziemie i był otwarty flash, plastik chroniący żaróweczkę pękł i odpadł no i oczywiście sama żaróweczka (czy jak to sie tam nazywa) również pękła, wiec jestem bez Flasha.
Tak więc mam pytanie: Czy można wymienić gdzieś taka żaróweczkę jakiś serwis czy coś? (może nie Nikona od razu :P)
Chciałbym jeszcze zapytać o jedną rzecz, mianowicie - kupiłem lampę błyskową na gorącą stopkę, synchronizacja ze zrobieniem zdjęcia jest ok, ale jeśli w pomieszczeniu jest ciemno, lustrzanka zrobi zdjęcie razem z lampą, ale nie ustawia ostrości, wychodzi rozmazane tzn. robi zdjęcie tak jakby bez lampy w słabym oświetleniu, że długo zamyka lustro (chyba tak to sie mówi :P) ale zdjęcie wychodzi jasne. I oczywiście gdy wbudowana lampa jest zamknięta to po naciśnięciu spustu otwiera sie (lecz jak wspominałem nie działa)
I chciałem zapytać czy istnieje opcja, żeby lampa zewnętrzna tak jakby przejęła funkcje lampy wbudowane? Jestem w tym nowy i pewnie zadaje proste pytanie na która jest niestety negatywna dla mnie odpowiedź, ale wolałem zapytać
Pozdrawiam :))
Tak więc mam pytanie: Czy można wymienić gdzieś taka żaróweczkę jakiś serwis czy coś? (może nie Nikona od razu :P)
Chciałbym jeszcze zapytać o jedną rzecz, mianowicie - kupiłem lampę błyskową na gorącą stopkę, synchronizacja ze zrobieniem zdjęcia jest ok, ale jeśli w pomieszczeniu jest ciemno, lustrzanka zrobi zdjęcie razem z lampą, ale nie ustawia ostrości, wychodzi rozmazane tzn. robi zdjęcie tak jakby bez lampy w słabym oświetleniu, że długo zamyka lustro (chyba tak to sie mówi :P) ale zdjęcie wychodzi jasne. I oczywiście gdy wbudowana lampa jest zamknięta to po naciśnięciu spustu otwiera sie (lecz jak wspominałem nie działa)
I chciałem zapytać czy istnieje opcja, żeby lampa zewnętrzna tak jakby przejęła funkcje lampy wbudowane? Jestem w tym nowy i pewnie zadaje proste pytanie na która jest niestety negatywna dla mnie odpowiedź, ale wolałem zapytać
Pozdrawiam :))