PDA

Zobacz pełną wersję : [ Przyroda ] husky



gregory63
22-03-2011, 22:40
Jest to moje pierwsze zdjęcie na forum, a właściwie jest to próba czy uda mi się zamieścić.
proszę o opinie odnośnie ostrości fotki
zdjęcie nie było wyostrzane, zmniejszane automatycznie przy uploadzie.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img856.imageshack.us/img856/8713/dsc0238m.jpg)

Karbulot
22-03-2011, 23:27
Niestety kosz. Kadr z góry, ciemno, zad innego psa włazi w kadr, model dziwnie ucięty, szelki i smycz, nuda. A brak ostrości to tutaj najmniejszy problem.

gregory63
23-03-2011, 22:53
Niestety kosz. Kadr z góry, ciemno, zad innego psa włazi w kadr, model dziwnie ucięty, szelki i smycz, nuda. A brak ostrości to tutaj najmniejszy problem.

Prosiłem tylko o ocenę ostrości, widzę po Twoich postach, że oceniasz tylko negatywnie
Czy ktoś zamieszcza na tym forum dobre zdjęcia?

Karbulot
23-03-2011, 23:07
Prosiłem tylko o ocenę ostrości, widzę po Twoich postach, że oceniasz tylko negatywnie
A co można pozytywnie ocenić w zwykłym pstryku? Ciesz się, że przynajmniej jest ktoś, komu chce się wytykać czyjeś błędy. A oceniam także pozytywnie, widać kiepsko patrzałeś.

Co do ostrości, to jest moim zdaniem OK, chociaż ja bym leciutko podostrzył jeszcze.

dikanda
23-03-2011, 23:20
Karbulot nie ocenia wyłącznie negatywnie, ale szczerze. A tu na prawdę ostrość, a w zasadzie jej brak w najważniejszych miejscach, czyli na oczach psa (nie za bardzo widać szczegóły, bo są ciemne), jest najmniejszym problemem.
Trudno ocenic tą fotę pozytywnie, bo jest przypadkowa i nic nie mówi ani o samym modelu, ani o sytuacji w jakiej sie znalazł.

gregory63
23-03-2011, 23:36
Pytam o ostrość ponieważ czytając wątek o D7000 pojawiło się tam (w moim mniemaniu) wiele złych opinii typu: "kitem nie można zrobić ostrych fotek" , "aparatem entry level też nie można", mydło wszędzie mydło. Myślę sobie o co chodzi, czy to jakaś obsesja tej ostrości? Zdarza się, że mam nieostre zdjęcia, ale większość jest według mnie bardzo ostra, a nie posiadam obiektywu za parę tysięcy. I nie mam pojęcia co by mi wyszło jakbym wyostrzał i wyostrzał na pc (widzę, że jest to jak świętość).
Celowo zamieściłem zdjęcie bez żadnej obróbki i miałem nadzieję, że ktoś napisze OK.

dikanda
23-03-2011, 23:42
Niektóre KITy są dobre, a inne nie. Jeśli chodzi o aparat, to też się różnie sprawują. Wiesz, są ludzie, którzy nawet kiepskim sprzętem potrafią zrobic ładne, ciekawe, poruszające zdjęcia i wtedy nawet brak ostrości nie przeszkadza. A są tacy, którzy supersprzętem robią baaardzo podrzędne zdjęcia, o ktorych nikt nic nie powie. Moim zdaniem wiekszosć zależy jednak od fotografa, sprzęt jest tylko dodatkiem, który w dobrych rękach wyczaruje cuda.


Na tym forum większosć osób retuszuje zdjęcia w PS i pokazuje ostateczna wersję. Takie jest życie, ze trzeba je czasem troszke wyretuszować, zeby było przyjemniejsze ;-)).

maniak666
23-03-2011, 23:48
Czy retuszują? Nie wiem. na pewno je obrabiają przed wstawieniem, i szykują do prezentacji na forum. Przyzwoitośc i szacunek do widza tego by wymagał...

Aczkolwiek autor wątku wyrażnie zaznaczył powód wstawienia foty.

dikanda
23-03-2011, 23:49
Czy retuszują? Nie wiem. na pewno je obrabiają przed wstawieniem, i szykują do prezentacji na forum. Przyzwoitośc i szacunek do widza tego by wymagał...

Właśnie obróbkę miałam na myśli :)

Karbulot
24-03-2011, 00:16
Aczkolwiek autor wątku wyrażnie zaznaczył powód wstawienia foty.
Nie, nie napisał. Napisał tylko, że interesuje go ostrość. Jeśli widzę zwierzę w dziale przyrodniczym, to piszę jak odbieram foto. Jeśli ktoś zamieszcza zdjęcie tylko w sensie zapytania o ostrość, bo nie wie czy kitowe szkło współdziała z nowym aparatem, powinien napisać to w odpowiednim dziale odpowiednio je tytułując. Gdyby napisał topik z pytaniem: "Zapytanie o ostrość" w dziale: "Nikon d'SLR - D40 - D7000", to wtedy miałby i odpowiedzi i dyskusję jakiej oczekuje. Na to subforum zagladaja przyrodnicy w celu oglądania zdjęc zwierząt i roślin.

maniak666
24-03-2011, 01:08
Nie, nie napisał. Napisał tylko, że interesuje go ostrość. Jeśli widzę zwierzę w dziale przyrodniczym, to piszę jak odbieram foto. Jeśli ktoś zamieszcza zdjęcie tylko w sensie zapytania o ostrość, bo nie wie czy kitowe szkło współdziała z nowym aparatem, powinien napisać to w odpowiednim dziale odpowiednio je tytułując. Gdyby napisał topik z pytaniem: "Zapytanie o ostrość" w dziale: "Nikon d'SLR - D40 - D7000", to wtedy miałby i odpowiedzi i dyskusję jakiej oczekuje. Na to subforum zagladaja przyrodnicy w celu oglądania zdjęc zwierząt i roślin.
No trudno się tutaj z Tobą nie zgodzic:wink: